:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Wasze Info: Tak wyglądają drogi powiatowe w gminie Opinogóra Górna

Interwencje, Wasze wyglądają drogi powiatowe gminie Opinogóra Górna - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1

Pierwszy śnieg tej zimy wywołał jednocześnie pierwsze zastrzeżenia co do pracy służb drogowych w powiecie ciechanowskim. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócił się do nas jeden z Czytelników.

- Tak odśnieża zarząd powiatowy drogi w powiecie ciechanowskim. Nie wiem jak oni to liczą ale tak wygląda droga powiatowa w Kołaczkowie, a podobno tzw. pługi dojechały do Pałuk i zwróciły. Niestety też nikt nie odbiera telefonów, tzn. odbiera ale od razu odkłada słuchawkę - relacjonował nasz Czytelnik, które przesłał nam również zdjęcie wspomnianej drogi..

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy kierownika Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie. - Nie mogę zgodzić się taką oceną sytuacji. Piaskarki pracowały przez całą niedzielę. Trzeba jednak pamiętać, że na terenie powiatu ciechanowskiego mamy do utrzymania ok. 425 km dróg, więc nie jesteśmy w stanie od razu wszędzie dojechać - wyjaśnia Józef Borkowski - Poza tym, jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, na drogach powiatowych obowiązują inne standardy zimowego utrzymania niż np. na drogach krajowych czy wojewódzkich. Jeśli chodzi o zwalczanie śliskości, piaskarki posypują punktowo tylko miejsca niebezpieczne, tj. skrzyżowania, podjazdy, zakręty czy chociażby zatoki autobusowe. Wiem, że jest to różnie interpretowane przez mieszkańców, ale z powodów finansowych nie jesteśmy w stanie posypywać wszystkich dróg.

Kierownik PZD dodał, że dziś (17 grudnia) piaskarki pracują od 4 rano i prowadzą prace non stop na terenie całego powiatu ciechanowskiego. - Wiadomo, że pierwszeństwo mają zawsze te drogi, gdzie występuje największe natężenie ruchu, następnie zajmujemy się pozostałymi. To, co należy do nas, wykonujemy prawidłowo. Niestety część kierowców zapomina, że oni też mają obowiązek chociażby wymienić opony na zimowe i przede wszystkim zachować szczególną ostrożność w przypadku trudnych warunków atmosferycznych - podkreśla kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Chcesz nagłośnić jakąś sprawę? Czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: redakcja@ciechanowinaczej.pl lub telefonicznie: 883 616 120. Podejmiemy każdy temat!  #WaszeInfo

(fot. Czytelnik portalu)

Wasze Info: Tak wyglądają drogi powiatowe w gminie Opinogóra Górna komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 15:49:54

    Tak wygląda większość dróg poza wojewódzkimi i miastami.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 15:51:27

    To ja zapraszam Pana Kierownika na przejażdżkę tą drogą i życzę mu szczęśliwej bezpiecznej podróży

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 15:55:20

    Zgadzam się z przedmowcą. Wysłać takich na przejażdżkę naszymi drogami i ciekawe co wtedy powiedzą

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 16:06:30

    Pan Borkowski niech wsiada o 4 rano w swoje auto i niech pierwszy robi objazd! A nie tylko w fotel pierdzieć!!!

  • Drogi - niezalogowany 2018-12-17 16:08:28

    Pan kierownik mieszka chyba w Ciechanowie albo tych okolicach gdzie pługi i piaskarki sam Pan wysyła. Powiem tak. Dziś... 7 rano mój znajomy który pracuje jako kierowca ciężarówki i utrzymuje rodzinę właśnie na tej drodze relacji Paluki Kołaczków 2 godziny walczył z tym żeby podjechać pod górkę. Oczywiście droga nie była posypana.Niech Pan kierownik nie mówi żele drogi są posypane bo nie są. Ja sam osobiście wsiade w samochód i pokaże wszystkie jak drogi w naszym powiecie są odśnieżanie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 16:11:06

    A Pana jako że mamy teraz takie państwo Pisowskie mogę śmiało postawić przed sądem.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 16:36:48

    Nieważne ile by dany organ płacił za odśnieżanie to i tak by to nic się nie zmieniło bo do kasy to są wszyscy a do pracy nikogo

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 16:58:18

    Przecież jeśli dobrze zrozumiałem to nie całe odcinki dróg sæ posypywane więc na pewno będæ odcinki śliskie a tym samym nie bezpieczne więc nie narzekamy tylko bædzmy bardziej ostrożni

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 17:04:19

    Gdyby mieli płacone od efektywności pracy to drogi by były odświeżone i posypane, a jak się płaci od gotowości to oni cała zima są gotowi tylko z miejsca się nie ruszają !!! W str Opinogóry od Władysławowa od soboty 1 raz przejechała domowej roboty pługo piaskarka tylko że pług był podniesiony a piach leżał na przyczepie, więc po co wogole jechać i wypalić paliwo Co komu szkodzi opuścić ten pług jak i tak się jedzie, tylko do asfaltu a nie 10 cm nad bo to bez sensu Do południa istne lodowisko było bo wieczorem padał marznący deszcz

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 17:09:56

    Może tak być chociaż da się bokiem polatac

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 17:41:16

    Tak jest co roku każdej zimy od paru lat. Od Ciechanowa do Opinogóry jako tako sypią a w stronę Krasnego jak się przypomni. W tym roku i tak się szybko pokazała służba drogowa bo z reguły przyjeżdżają jak już wszystko się prawie rozpusci

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 18:12:38

    4.20 wyjeżdżam do pracy przejechałem pół miasta i nie widziałem żadnej piaskarki. Widocznie wyjechało ich tak dużo

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 18:20:47

    W stronę Gołotczyzny też ciężko.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 18:47:53

    Po co odśnieżać i sypać piasek? Kierowcy jakoś sobie poradzą a kierownictwo PZD po okresie zimowym dostanie premie za oszczędność środków przeznaczonych na utrzymanie dróg.Tak było i tak jest.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 19:06:06

    Zapraszam do gminy Ciechanów. Dobrze ze ludzie maja samochody i rozjeździły śnieg

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 19:40:15

    Aby drogi powiatowe byly ,,czarne,, wystarczy aby Zarząd Powiatu zatwierdził wyższy standart utrzymania tych dróg. Wiąże się to z wyższymi wydatkami ale ze względów bezpieczeństwa może warto? Więc Panowie i Panie nowowybrani radni powiatowi podejmijcie męską decyzję....pzdr.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 21:13:24

    Czy to za PIS-u czy to za PO drogi w powiecie Ciechanowskim sa zawsze oblodzone przekraczam powiat Przasnyski i jest czarno tak samo jest z wojewódzkimi np.od Płońska do Ojrzenia woda płynie a od Ojrzenia do Ciechanowa lód...Myśle ze coś też powinien nowy starosta zadzialać z tym problemem...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 21:30:16

    Sonsk- golymin ani odsniezone ani posypane do tego wysoka krawedz jezdni

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 05:07:28

    Gdzie jest ktoś z powiatu? Gdzie jest Pani starosta? Czy już ogarnęła?

  • Gmina Opinogóra - niezalogowany 2018-12-18 06:23:45

    W gminie Opinogóra jest tragedia tylko w centrum gminy jest posypane i jest jako tako a reszta to istne lodowisko odcinek Opinogóra Długołęka to jest tragedia i nic nie posypane już nic nie mówiąc o tych drogach gdzie jeżdżą autobusy tam nic kompletnie nie zrobili tylko czekać aż ktoś gdzieś wpadnie i wójt dostanie parę dłuższych

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 08:56:37

    To wszystko dzieje się dlatego, że jest już po wyborach. Gdyby było przed, to jezdnie byłyby zasypane taką ilością piachu, że sypałby się do butów. Normalnie olewanie wyborców.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 13:28:46

    Ciesz się zimą i nie bladol!!!

  • ertbud - niezalogowany 2018-12-18 20:44:12

    W Gąsocinie coś tam sypali, ale przeważnie punktowo, na skrzyżowaniach ulic i rondach. Lepszy rydz, niż nic. ;-)

  • gość 2018-12-19 09:56:26

    Do pracy dojeżdżam drogami trzech gmin Regimin, Opinogóra i Krasne. Na dwóch pierwszych lodowisko, Krasne czarny asfalt . Dlaczego?????????

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 10:10:58

    Droga z Opinogóry w kierunku Długołeki to zawsze jest nie ruszana bo i po co tamtędy wójt nie jezdzi