:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Wasze Info: Nowe oznakowanie na ul. Sienkiewicza. Kierowcy gubią się i jeżdżą na pamięć (wideo/foto)

- Proszę napiszcie coś na temat oznakowania poziomego na ulicy Sienkiewicza, od ulicy Powstańców Warszawskich w stronę Spółdzielczej - zwróciła się do naszej redakcji jedna z Czytelniczek. Chodzi o nowe oznakowanie, które pojawiło się na zmodernizowanej części ulicy i fragmentami powoduje zmiany w organizacji ruchu. Nie wszyscy kierowcy to zauważyli i nadal jeżdżą na pamięć.

- Powstały pasy ruchu i wyznaczone miejsca do parkowania. Mało kto zauważył zmianę, parkują na pasie ruchu, jeżdżą po miejscach do parkowania albo lewym pasem. Ogólnie wielkie zamieszanie i korki - relacjonuje nasza Czytelniczka.

Wśród internautów kontrowersje wywołała jednak nie tylko sama zmiana organizacji ruchu, ale też forma zastosowanego oznakowania. - Czy ktoś widział, jak ul. Sienkiewicza zmalowali? Czy komuś tu rozum odebrało, czy projektant był pod wpływem? Ludzie opamiętajcie się, rozumiem przejścia dla pieszych oki. Cały czar tej ulicy prysł, zabytkową ulicę pomalowali, to może białe pasy na murach zamku jeszcze namalujcie - nie kryje oburzenia jeden z komentujących. - Muszę pogratulować włodarzom miasta inwestycji, jaką jest ulica Sienkiewicza. Jest super, tylko rzeczywiście poprzez te linie białe trochę pstrokato, ja bym się ograniczył do skrzyżowań i przejść dla pieszych - dodaje kolejny. - Wszystko ładnie z tą ulicą, tylko bruk sam w sobie wydłuża drogę hamowania, a hamowanie na pomalowanym bruku jeszcze bardziej. Uważam, że na przyszłość należałoby to ograniczyć - zauważa inny z Czytelników.

Jak wyjaśniają przedstawiciele ratusza wykonanie oznakowania poziomego było niezbędne m.in. z formalnego punktu widzenia. - Remont ulicy Sienkiewicza, w tym prace związane z oznakowaniem, są realizowane zgodnie z dokumentacją projektową, uzgodnioną z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - tłumaczy Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent Ciechanowa - W ramach realizacji prac na niektórych odcinkach ulicy zmieni się dotychczas obowiązująca organizacja ruchu, w tym np. zasady parkowania pojazdów. Oznakowanie pionowe i poziome jest elementem wymaganym, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niezbędne na etapie odbiorów końcowych i dopuszczeniu ukończonej inwestycji do użytkowania. Takie rozwiązanie będzie dodatkowym elementem zwracającym uwagę naszych kierowców na zmiany w organizacji ruchu, zwłaszcza w pierwszym okresie użytkowania, gdy często mając „stare przyzwyczajenia”, nie zwracamy uwagi na zmiany.

Wiceprezydent dodaje również, że obecnie zastosowane oznakowanie poziome w najbliższych miesiącach może jeszcze ulec zmianie. - Rozumiemy głos mieszkańców i dbałość o aspekt estetyczny, dlatego obecnie oznakowanie wykonane jest metodą cienkowarstwową, której żywotność oceniana jest na kilka miesięcy. Na wiosnę, w uzgodnieniu z Powiatowym Zarządem Dróg, podejmiemy decyzję o oznakowaniu docelowym - dodaje Joanna Potocka-Rak.

Mimo alarmujących sygnałów ze strony mieszkańców, ciechanowska policja poinformowała nas, że w ostatnich dniach nie otrzymała żadnych sygnałów o zdarzeniach drogowych na ul. Sienkieiwcza. Mundurowi będą jednak sprawdzać, czy kierowcy stosują się do nowego oznakowania.


Wasze Info: Nowe oznakowanie na ul. Sienkiewicza. Kierowcy gubią się i jeżdżą na pamięć (wideo/foto) komentarze opinie

  • Michał - niezalogowany 2017-11-10 18:19:40

    Byłem dzisiaj i nie miałem żadnych problemów. Osoby które maja problem chyba powinny zgłosić się na jazdy doszkalające. Masakra ze takich mamy kierowców.

  • Pan i Władca - niezalogowany 2017-11-10 19:18:58

    Karać ich!

  • Gość - niezalogowany 2017-11-10 19:34:10

    Jeżdżę ulicą Sienkiewicza codziennie na uczelnię. Kierowcy parkują na pasie ruchu zamiast na miejscach parkingowych. Zdarza się tak, że kierowcy parkują samochody naprzeciwko siebie po obu stronach jezdni i nie ma możliwości wyminąć się z innym sanochodem. Niech każdy parkuje na wyznaczonym miejscu i będzie ok..

  • gość 2017-11-10 21:13:53

    A czy ta ulica została już w pełni oddana do użytku ??? to ze zostało namalowane oznakowanie poziome to jeszcze o wszystkim nie świadczy. Nie ma znaków drogowych i ludzie parkują jak chcą.

  • gość 2017-11-10 21:13:57

    Włączę sie do tej duskusji, jest to teraz najładniejsza ulica w Ciechanowie, tylko przez ilosc tych znaków poziomych to troche jakby z innego swiata, mozna by bylo to troche bardziej estetycznie zrobic, ale wg info z ratusza jest jeszcze mozliwosc poprawienia w przyszlosci.... wazne ze cos Ratusz dziala w tym miescie, zaczyna sie robic ładnie, szkoda tylko że zarobki sa w Ciechanowie w wiekszosci minimalne....inwestycja generalnie trafiona, moje gratulacje , Kierowcy muszą sie przyzwyczaic poprostu...

  • gość 2017-11-10 21:21:48

    mysle ze te oznakowania na ul. Sienkiewicza sa zbyt haotyczne, utrudniaja bardziej jak ułatwiają, a ulica pierwsza klasa.....brawo

  • gość 2017-11-10 21:29:11

    A co na te malowanie konserwator zabytków? Za Niemca tego nie było!

  • gość 2017-11-10 21:32:48

    Powinno być jak za okupacji!

  • okupant - niezalogowany 2017-11-10 22:59:54

    na wiosnę po pasach nie będzie śladu albo jeszcze przed nowym rokiem

  • gość 2017-11-10 23:59:58

    "na wiosnę po pasach nie będzie śladu albo jeszcze przed nowym rokiem" Czyli krótko mówiąc malowanie, takie malowanie, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  • gość 2017-11-11 00:08:13

    Jak by w ogóle tam nie było ruchu samochodów, albo ruch samochodów tylko zabytkowych - to nie trzeba by było rysować tych pasów... Jak zabytkowa ulica, to i zabytkowe samochody - i wtedy nie trzeba się martwić o pasy, ani, że trzęsie na tych kocich łbach i ślisko...

  • GG - niezalogowany 2017-11-11 00:47:04

    Bardzo dobrze że namalowali te pasy. !!! Wcześniej kierowcy jeździli jak święte krowy. Czasami jak jakiś "nieogarniety" chciał skręcić z Sienkiewicza w któraś uliczkę ( musiał przy tym puszczać auta z naprzeciwka) to blokował pojazd z tylu bo nie potrafił "nieogarniety" stanąć na środku . I wtedy tworzyl sie niepotrzebny korek

  • GG - niezalogowany 2017-11-11 00:50:06

    I dobrze że są namalowane te pasy od razu po remoncie. Niech się ludzie przyzwyczaja.... Ale znaki drogowe "stojace" są potrzebne. Idzie zima... może i śnieg

  • Gość - niezalogowany 2017-11-11 04:09:22

    Przy przedszkolu zrobili parking po drugie stronie ulicy, teraz trzeba z dziećmi przebiegać przez ulicę bo pasów tam nie ma

  • gość 2017-11-11 16:56:07

    Za Niemca, jak budowali tą drogę, to nie było ani pasów, ani przedszkola. Tak powinno zostać. W końcu to zabytek.

  • Kolo - niezalogowany 2017-11-11 19:21:31

    Niemiec był i został pogoniony! Teraz rządzi Polska i prezydent- dzidzia Ciechanowa.

  • gość 2017-11-12 10:54:40

    Za Niemca było lepiej. Pobudowali bloki przy SIenkiewicza i zrobili drogę z kostki. Jak by nie wojna, to nie mielibyśmy w Ciechanowie żadnego zabytku.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-12 21:49:05

    Ja od ponad 20 lat mieszkam przy Sienkiewicza niestety oznakowanie straszne. Jak samochody po obu stronach zaparkuja to autobus i drugie auto się nie mieszczą trzeba przypuszczać. Zawsze auta parkowaly po jednej stronie drogi teraz po obu, straszne. Estetyki brak. Szok .

  • gość 2017-11-12 23:57:35

    Już od ponad 20 lat jeżdżę samochodem po Sienkiewicza i komfort jazdy straszny. Kiepsko się jeździ po kocich łbach. Nie ma się czym chwalić. To bardzo kiepska nawierzchnia.

  • gość 2017-11-13 00:01:33

    Jak widać - sentymenty do staroci nie zdają egzaminu w normalnym życiu... Heloł! Mamy rok 2017... Jest dużo więcej samochodów niż w 1943... Potrzebne są oznakowania pionowe, bo inaczej będzie bałagan... Będą Wam rysować białe żeberka po Waszym zabytku :P No i macie teraz kwiatek do kożucha :P

  • gość 2017-11-14 11:40:52

    Dobrze że jest już bardziej równo, ale jak ktoś już pisał - kocie łby są same z siebie śliskie, w deszczu tym bardziej. Najgorzej jednak będzie zimą, szczególnie w gołoledzi, a przy obecnym malowaniu ma się jeździć szlaczkiem, wtedy będzie stłuczek...

  • gość 2017-11-15 09:21:17

    Dokładnie! Niemcy już dawno przestali kłaść kocie łby... Kocie łby były dobre, jak wszędzie było błoto po kolana i nie było innej techniki. Ale u nas dalej się wydaje, że dobre to co niemieckie... Z tym, że Niemcy już dawno tego nie stosują. Trzeba jechać i zobaczyć jak w Niemczech wyglądają ulice. Od 1943 trochę się tam pozmieniało.

  • gość 2017-11-17 12:19:38

    Te oznakowania już się ścierają za miesiąc ich nie będzie,szkoda kasy.