:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C całkowite zachmurzenie

Wasze Info: Koszulkowa akcja dotarła do Ciechanowa

- Jak widać w Ciechanowie również ubrana została w koszulkę z napisem „Konstytucja” symboliczna rzeźba upamiętniająca zasłużonego miłośnika ziemi ciechanowskiej, Roberta Bartołda - poinformował nas w sobotni wieczór jeden z Czytelników.

To ciąg dalszy zainicjowanej przez Komitet Obrony Demokracji "akcji koszulkowej". Działacze KOD-u i jego zwolennicy od kilku w całym kraju ubierają pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja". Podobne działania odnotowano w kilkudziesięciu miejscach. KOD wyjaśnia, że akcja jest formą zamanifestowania przywiązania dla najważniejszych dla nas wartości, a także próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniającą Sąd Najwyższy w kolejną – po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej – atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja.

Jak donoszą internauci koszulka z rzeźby Roberta Bartołda w Ciechanowie już zniknęła.

Wasze Info: Koszulkowa akcja dotarła do Ciechanowa komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 18:40:39

    Widziałem jak koszulkę zakładał poseł Kołakowski

  • gość 2018-08-13 19:29:31

    W USA konstytucja dała prawa i swobodę obywatelom . W Polsce konstytucje napisali komuniści pod siebie . Amerykanie swoją konstytucje szanują i cenią a w Polsce aktualną konstytucje szanują i cenią tylko komuniści. Dziękuje za uwage.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 19:49:48

    Pieprzone kodziarstwo platfusiałonowośmieszne!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 19:52:57

    Precz z Penisem i Spluwa. Nawet do gazu sie nie nadajecie. Zimny Lech zostanie beatyfikowany. Oszolomy. A PSL to kwiatek do kożucha. Tylko KORWiN i partia Wolność da monarchie konstytucyjną w tym kraju. Dadza ludziom powszechny dostęp do broni. A kalekow, psychicznych itp będą wieszać. I to jest dobre. 500+ dla loch co mają po 4 dzieci z każdym innym facetem? Kara śmierci zostanie przez Korwina przywrócona i sprawiedliwie ustanowiona dla wszystkich.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 20:55:28

    Korwin to oszołom jakich mało. Monarchia. I sam zostanie królem baranów. 500+ to piękna sprawa. A że niektórych boli, że nie dostają to cholernie się cieszę z tego powodu. Musi boleć. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić długo. Oj długo. Po prostu dlatego, że nie ma z kim przegrać.

  • Maniek - niezalogowany 2018-08-13 21:05:44

    Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie sympatyzuje z żadną z obecnych partii politycznych. Obserwując jednak to co dzieje się na politycznym podwórku odnoszę wrażenie, że głupota goni głupotę, a hipokryzja osiągnęła już tak wysoki poziom, że nikt chyba nie jest w stanie jej przebić. PiS robi co robi, a że ma pakiet większościowy na rządzenie układa wszystko po swojemu. Jest w tym wiele dobrych ale i mniej dobrych zjawisk. Podobnie było za rządów PO, które przez wiele lat ustawialo wszystko według swojej wizji państwa, a o czym zapominają obecni "obrońcy demokracji". A tym wszystkim, którzy starają się wjechać na osobę Prezydenta Miasta, pragnę przypomnieć, że gdyby nie Krzysztof Kosiński to Ciechanów dalej byłby bezbarwnym zadupiem, kupą kamieni i gruzu w rękach starszego Pana biznesmena. Dla mnie nie jest ważne do jakiej partii należy nasz Prezydent. Najważniejsze jest to ile robi dla miasta i jakim jest człowiekiem. Prezydenta zazdroszczą nam mieszkańcy Płońska, Mławy, Makowa, Przasnysza.. Często w rozmowach jasno dają do zrozumienia, że Ciechanów jest najlepiej rozwijającym się miastem w ostatnim czasie.

  • gość 2018-08-13 21:06:24

    To "dzieki" tej konstytucji okradli nasze pieniądze z OFE

  • gość 2018-08-13 21:12:27

    A w tym wszystkim chodzi tylko o to,żeby nas Polaków podzielić,bo PiS i PO grają do jednej bramki. Łatwiej doić podzielone społeczeństwo. Także nie kłóćcie się z sąsiadami i rodziną tylko łączcie,żeby nas nie wyd...li. Czas na zjednoczenie i pozbycie się zdrajców Polski i Polaków,a są oni we wszystkich obecnych partiach,które zasiadają w sejmie.

  • gość 2018-08-13 21:14:58

    Pamiętajcie! To jest teatrzyk. Każda partia ma na każdą haka i ręka ręke myje. Musimy trzymać się razem jako naród,rodzina,sąsiedzi i przyjaciele ! Tak jak to zrobiła mała Islandia. Inaczej będą nami sterować i manipulować jak tylko będą chcieli.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 21:23:27

    Ten co tak pisze komentarz o te 500+.Ja też pobieram na 3dzieci po 500+ ale nie jestem zwolenniczką tego programu dają to biorę. A ty człowieku masz pewnie dwie lewe ręce albo jesteś nierobem z patologii. PiS będzie mówisz długo rządził to te 500 nie starczy tobie na nakrętkie o bełta

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 22:48:08

    Chyba miejski monitoring wyłapał swirusa kodziarza.ukarac pokazujac zakazany ryj na zdjeciu obok nieczynnego automatu albo na wielkim bilbordzie nad deptakiem nad ławeczka

  • gość 2018-08-13 23:32:02

    Prowokacje dotarły nawet do naszego Ciechanowa... Aż chce się zapytać w którym miejscu ta konstytucja jest łamana?... Nikt nie wie- ale stado baranów opluwa swój kraj przy uciesze największych wrogów... Mówią że upolityczniają sądy- a tymczasem najwyżsi sędziowie stoją z KODziażami, twierdząc że to nie oni... Sędziowie mają się już za bogów w naszym państwie bo wolno im robić co tylko chcą... Żenada, wstyd za nich, i podziw dla władzy że do tej pory nie wprowadzili demokracji POwskiej, przy użyciu broni gładkolufowej...

  • Gość - niezalogowany 2018-08-14 07:01:07

    Nierobem jesteś ty. Za to dobrze się rozpłodziłOś. 3 dzieci. Gratulację. Będą robić na moją emeryturę. Ja żadnej pracy się nie boję a skoro bierzesz te 500+ bo "dają", a nie popierasz PIS to oddaj. Przyjdzie Partia Oszołomów to w zębach przyniesiesz im to 500+.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-14 07:56:13

    Proponuję wyprowadzić się na Białoruś jak komuś nie podoba się konstytucja. Pis łamie non stop konstytucję, w przyszłości pachołek duda I idiotka na niczym nie znająca się szydło trafią pod trybunał konstytucyjny. W TVPis nie powiedzą. Za komuny z Solidarności też się śmiali idioci, którzy dają sobie wlewać propagandę z reżimowych mediów. Piotrowicz i kaczyński z resztą komuchow wiedza jak idiotom wmówić że czarne to białe.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-14 08:02:24

    Idioci dali sobie wmówić ,że trojpodzial władzy jest zły i konstytucja. Jeszcze trochę i jarka zjeba wybiorą na króla i dyktatora bo media pisowskie im wytłumaczą, że tak lepiej będzie. Za 500 plus za jakiś czas może na paczkę pampersow nie starczyc bo misiewicze co zaczynają robić to spierdolą ale kase umieją kraść

  • olo - niezalogowany 2018-08-14 08:15:15

    Pełno tu debili. Trybunał Stanu? Że co? Już wsadzali Jarka i innych do więzień. Dlaczego nie siedzą? Obsrali się Pokemony i debile. Będzie jeszcze większy syf jak powstanie komisja do wyłudzen vat. Dopiero świnki z Po zaczną kwiczeć. W którym punkcie złamano Konstytucje fachowcy? Fakty a nie wypisujecie brednie. Bo w Tusk vision network czerwone mordy powiedziały to debile wierzą. Który punkt Konstytucji złamano?

  • gość 2018-08-14 08:24:20

    Jako rodowity Ciechanowiak pluję na tą akcję i tą komunistyczną konstytucje przepraszam prostytucje...

  • gość 2018-08-14 09:49:49

    Żal i smutek jak się to wszystko powyżej czyta.

  • Leon - niezalogowany 2018-08-14 12:07:32

    olo po twoich wpisach domyślam się że jesteś zerem, a dzięki pisowi dostałeś marną posadkę. Znam takich . Jeśli chodzi o konstytucje to jest łamana nagminnie. Powtarzam po raz enty chory Kaczor i jego dupolizy poniosą konsekwencje swoich czynów. Maciarewicz, Blaszczak, Brudziński i pierwsza dama pisu Pawłowicz to pośmiewisko całego świata

  • gość 2018-08-14 13:52:46

    To co robi PIS to żadna reforma sądownictwa. Teraz tylko po wsadzają swoich do Sądów, a oni będą umarzać wszystko co jest przeciw PIS a będą karać tych pozostałych.

  • gość 2018-08-14 15:14:53

    Ludzie... Czy wy myślicie trochę? Jakiś baran, któremu pewnie coś się ukróciło po wyborach, nałożył na pomnik jakąś szmatę z napisem "KON STY TUC JA" i już się żrecie między sobą... Poza tym poziom faktycznej wiedzy w powyższych komentarzach jest żenująco niski. Niektórzy pytają gdzie jest łamana konstytucja? I odpowiedzi- "nagminnie"- no żenada po prostu... W TVN-ach ktoś powiedział to trzeba powtarzać. Znowu ktoś pyta, ale gdzie? I znowu odpowiedzi- "niszczą trójpodział władzy"- znowu jakiś shit... W TVN-ie "profesor" mówił to trzeba powtarzać. Pójdą przed trybunał stanu!- a czy wy wiecie w ogóle jak on działa? Doinformuję mądrych widzów- KONSTYTUCJA o którą się tak na co dzień martwicie i którą czytacie dzieciom na dobranoc, jest podstawą działania systemu prawnego RP, określa na jakich zasadach działa państwo, strukturę państwa i ma integrować społeczeństwo wokół Polskiej racji stanu... Więc niech ktoś mi odpowie co ma np. wykluczenie posła Sz., albo inne pierdoły z obrad z konstytucją? Teraz trójpodział władzy- czy odesłanie starych skompromitowanych (zdarza się że z SB-cką przeszłością) sędziów na emeryturę, zmienia coś w strukturze trójpodziału? Wybór sędziów (przecież powsadzają swoich)- czy w innych krajach, tak jak w waszych ukochanych NIemczech, nie wybierają ich politycy? Z resztą czy sędziowie którzy odchodzą nie są upolitycznieni, skoro stają po jednej stronie nie zachowując bezstronności, jeżdżą do Niemiec debatować o polskim systemie prawny, albo chodzą z KOD-owcami na marszach i mówią że to nie byli oni? Odpowiedzcie sobie sami... Podsumowując- czy podróże do naszych zachodnich sąsiadów, szkalowanie polski w radzie i parlamencie Unii, czy próby obalenia demokratycznie wybranego żadu, nie są czasami niezgodne z Polską racją stanu, i nie godzą w konstytucyjnie zapisane zasady działania państwa? No ciekawe czy ci który tak o niej krzyczą zadali sobie to pytanie... Aaa i nie jestem za 500+ bo to rozdawnictwo- wolał bym żeby obniżyli podatki a każdy by sobie sam poradził!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-14 16:27:10

    Następny popapraniec pisior

  • Adam - niezalogowany 2018-08-14 18:36:23

    Popapraniec nie ma nic mądrego i ciekawego do powiedzenia, więc dodaje komentarz, żeby obrazić kogoś kto ma. Bardzo mądrze lewaczyku... Ja popieram gościa z 15.14. JAk by każdy zadał sobie pytanie co jest dobre dla Polski, a co niszczy nasz kraj, to żyli byśmy w innym świecie.

  • gość 2018-08-14 19:31:31

    jeszcze raz napiszę. smutek i żal czytać. Łza na rzęsie mi się trzęsie. To pisałem ja. ten baran. ps. demokratycznie wybrany rząd nie pisze się przez "samo ż" panie douczający. Ale proszę nie poczuć się urażonym czy też obrażonym

  • gość 2018-08-14 22:20:15

    A zdania zaczyna się z dużej litery i używa się przecinków, panie baran, douczający douczającego.

  • gość 2018-08-15 00:12:53

    Wielką literą, Nie z dużej litery. Komentując natomiast przekazy medialne, czy to koncernów amerykańskich, niemieckich, czy też publicznych mediów, świadomy umysł potrafi trafnie ocenić ich wartość i wyciągnąć właściwe wnioski samodzielnie. Obrażają innych tylko malutcy podatni na manipulację i propagandę, którzy poza wyszydzeniem i okazaniem pogardy nie potrafią odnaleźć niczego innego w dyskusji, w której uczestniczą. To pisałem ja, Baran.

  • gość 2018-08-15 09:36:00

    Nie zaKODowanym !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-15 11:19:26

    Oj kundelki pisowskie , szkoda mi was

  • gość 2018-08-15 19:13:56

    Panie Baran. Zaprezentować... Nie odnaleźć... W części zgadzam się z panem- oglądając wszelakie przekazy medialne, zauważam, że osoby o pana poglądach, lub też po pańskiej linii partyjnej, są na tyle malutcy, że nie są skłonni do merytorycznej dyskusji. Zazwyczaj wyśmiewają, przerywają, lub przekrzykują , gdy ktoś ma coś mądrego do powiedzenia. Samemu natomiast nie wprowadzają do dyskusji nic, oprócz chamstwa i wciąż powtarzanych, nic nie znaczących, ogólnikowych sloganów...

  • gość 2018-08-15 21:44:07

    Sznowny Panie. I to taka mogła by być jałowa polemika. Dobrze, że nikt nikogo nie obraża a szczególnie nie wyzywa. Ale myślę, że dalsza wymiana poglądów na tym forum publicznym byłaby zbyt powierzchowna więc raczej zbędna i myślę, że się wyczerpała. Trafnie Pan ujął - moje poglądy lub linia partyjna. To rzeczywiście poglądy, bo polityka a tym bardziej trzymanie linii którejkolwiek z partii w zasadzie mnie jakby brzydzą. Poglądy osobiste natomkast mam ukształtowane. Warto w mojej ocenie nabrać nieco dystansu, to może pozwoli to choć w części zainteresowanym na nawiązanie jakiegokolwiek dialogu. Pozdrawiam Pana serdeczne życząc wszelkiej pomyśłności. ps. pozostałych ew. forumowiczom pozwolę zwrócić uwagę aby nie nazywali mnie kodowcem POwcem itp. bo to nieprawda jest. Co do wyzwisk i obelg to pozostawiam oczywiście swobodę. Pobożni i tak dostaną odpustu lub rozgrzeszenia. To pisałem ja Baran.

  • gość 2018-08-15 23:14:53

    Jestem podobnego zdania. Również pozdrawiam, życząc dobrej nocy.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-16 00:34:25

    Maek Zakewski autor laweczki stary platformiant pierdola zyczy sobie by mu dzieło zbeszczescili? Odpisze ze tak.Tak stawiam 10:1 w zakladach STS.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-16 09:46:08

    Tylko Prawo i Sprawiedliwość. Super partia k..wy!

  • gość 2018-08-25 11:36:11

    pis to karaluchy które przypełzły ze sciany wschodniej od strony rosji .ciechanów strzeżcie sie tego czegoś

  • gość 2018-08-29 15:22:06

    Srucja

  • Ja - niezalogowany 2018-09-25 23:05:01

    Teraz sobie przypomnieli o Konstytucji, o demokracji i wolności słowa. Dla mnie konstytucja, to tylko kawałek papieru, jeśli nie jest używana dla dobra ludzi. Konstytucję można w każdej chwili wrzucić do pieca, sfajczyć i napisać od nowa - nic nie stoi na przeszkodzie. Dla mnie cała ta akcja z pomnikami, to tylko koszulki rozwieszane przez pajace polityczne. Niech nie profanują pomników!