:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Wasze Info: Ile kosztował zakup i utrzymanie świątecznych dekoracji w Ciechanowie?

Interwencje, Wasze kosztował zakup utrzymanie świątecznych dekoracji Ciechanowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1

Ile kosztował zakup i ile będzie kosztować utrzymanie dekoracji, które pojawiły się w Ciechanowie? Tego typu pytania otrzymaliśmy od naszych Czytelników po tym, jak w mieście pojawiła się świąteczna iluminacja. O udostępnienie tych informacji zwróciliśmy się do Urzędu Miasta.

Do tej pory otrzymaliśmy dane, dotyczące kosztów ozdób, które w tym roku pojawiły się po raz pierwszy. Jak powiedziała nam rzeczniczka ratusza całkowity koszt samej choinki, która stanęła przed Urzędem Miasta, wyniósł 158 tys. 850 zł. Z kolei ruchome podświetlenie zamku, które uruchomiono 5 grudnia i będzie działało do końca stycznia, kosztowało 8 tys. zł. Koszt pozostałych elementów świątecznej iluminacji mamy poznać w najbliższych dniach, o czym oczywiście poinformujemy.

Co do kosztów utrzymania "światełek", ratusz zapewnia, że są one bardzo niskie. - Elementy iluminacji są energooszczędne, składają się na nie światełka ledowe. Można szacować, że koszt poboru energii związany z choinką to dziennie około 6 zł. Wszystkie pozostałe iluminacje zawierają łącznie ponad połowę mniej światełek niż choinka. Biorąc pod uwagę rozwiązania energooszczędne oraz ilość świetlnych elementów, koszty funkcjonowania są bardzo niskie - wyjaśnia Renata Jeziółkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.

Wasze Info: Ile kosztował zakup i utrzymanie świątecznych dekoracji w Ciechanowie? komentarze opinie

  • Profesor Wiktor Wektor - niezalogowany 2018-12-20 15:41:18

    Jakie to ma znaczenie ile to będzie kosztowało. Sa świata i sa wydatki. Ci co szukają dziury w całym niech się zastanowią ile wydaja na prezenty, żarcie i gorzałe.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 16:08:24

    Takie ma znaczenie, że to z pieniędzy podatników realizowane są zakupy przez miasto. Jak chcesz sobie kupić choinkę za 160 tyś zł to proszę bardzo za własne pieniądze. Lekką ręką P. Prezydent wydaje publiczne pieniądze.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 16:12:50

    NArzekacie ze dużo a zdjęcia pod choinka itp każdy chodzi robić, miasto wyglada pięknie !

  • gość 2018-12-20 16:41:44

    160 tys. za choinkę? To co ona ze złota?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 17:22:10

    Kiedyś nie było takich choinek i światełka to ja pytam się gdzie szły nasze pieniądze!!!A teraz bardzo dobrze niech idą w dekoracje miasta a tym co nie pasuje niech nie patrzą i nie podchodzą.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 17:27:15

    160 tys to trochę przegięcie, można było zrobić za to co innego. Ale z nie swojego wydaje się szerokim gestem

  • gość 2018-12-20 17:54:39

    160 tyś.??? szok. Kto podjął taką decyzję??? Miasto ma raczej inne pilne wydatki niż takie kaprysy. Proponuję trochę skromności.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 18:28:37

    Dla mnie to jest niegospodarność .Ja pisałem do P Prezydenta w pewnej sprawie ktora byla wazna nie tylko dla mnie ale również dla wielu mieszkańców , to otrzymałem informacje ze to kosztuje 50 tys i nie będzie moja prosba spelniona

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 18:35:19

    Widać że ma pojęcie o życiu!! Lepiej na dom dziecka by te pieniądze przeznaczył.

  • Gość zibi - niezalogowany 2018-12-20 18:40:34

    Sprzedali jalowki na jarmarku i kupili choinkę toć wszystko w temacie

  • gość 2018-12-20 18:49:15

    Niegospodarność to była za czasów p.Wardzińskiego który nawet zwykłej dziury w jezdni nie mógł zakleić tylko jedyne co potrafił to postawić latarnie na swojej ulicy... Miasto wyglądało paskudnie i pieniędzy też nie było na nic na iluminacje świąteczne a nawet w ciągu roku na jakiekolwiek modernizacje . A p.Kosiński nie dość, że cały czas zmienia miasto na lepsze, ciągle pozyskuje pieniądze dla nas na modernizacje i odnawianie starych elementów naszego miasta to jeszcze źle... Ludziom nie dogodzi... I też jestem zdania że choinka jest piękna i dobrze ze została kupiona... a Tym co nie pasuje niech nie patrzą i zdjęć sobie nie cykają przy niej... Bo ciągle kogoś widać jak robi zdjęcia!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 19:02:31

    I fajnie bo jest bardzo ladna!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 20:01:57

    Jakiego pięknego pawia mamy na pl.Kościuszki.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 20:05:27

    Wszystkie Miasta robią Świąteczne dekoracje. Dlaczego mamy być gorsi. Jest ładnie i Świątecznie, a kasa zawsze jest potrzebna na coś innego. Wszystkich P. Prezydent nie uszczęśliwi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 20:33:38

    Ale piszecie bzdury .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 20:45:32

    Choinka 10 tys. Reszta pięknie do podziału. Aż tu śmierdzi te 160 tysi. Ale w kieszeni PeeZeLowca ciężej zawsze.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 20:56:25

    Ładny wyglad miasta to nie wszystko. Jal to mawiaja co z tego ze obora ładna jak pusta. Potrzeba prezydenta menagera a nie pijarowca. Upiekszanie miasta jest fajne ale na dłuższą mete nalezy sie zastanowic. Co jesli skoncza sie pieniadze z Unii i od marszałka? To wszystko co jest robione trzeba potem za cos utrzymac. Wiec co bedzie za te 5 czy 10 lat? Jakie koszta na utrzymanie? Ale co tam wtedy to wlodarz bedzie pewnie poslem albo ministrem ale kto wie jakie ma ambicje. Dla mlodych perspektyw w miesie zadnych. Pracy nie ma. Inwestorzy uciekaja. Mieszkań socjalnych brak. Drodzy komentujacy co dla was jest ważne dla rozwoju Ciechanowa? Swiecidelka, kwietniki, kwiatki czy mieszkania socjalne, dobre polaczenia komunikacyjne, praca itp?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 21:50:17

    160 tys to chyba pomylka, ale i 16tys to duzo

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 21:57:39

    Też uważam że pan prezydent lepiej by zrobił gdyby przekazał te pieniądze np na dom dziecka lub inny cel co pomoże ludziom poczuć ze naprawdę są święta . Choinka za 160 tys...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 22:29:55

    Wszystko jest potrzebne i place zabaw, drogi, czy inne tego typu rzeczy. Potrzebne tez sa fabryki czy mieszkania. Bo kto ci kupi mieszkanie jak nie ma gdzie iść z dzieckiem, jak dziecko nie ma gdzie pograć w piłkę i itp. Pamiętam jak ja sama gralam w piłkę na betonie bo nie bylo boisk. Już nie mówiąc o placu zabaw. Prezydent teraz powinien budować mieszkania, domy seniora, czy fabryki.

  • G - niezalogowany 2018-12-20 23:01:02

    Odzywa się w niektórych rosyjski zabur .... ah te ruskie bękarty .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-20 23:52:55

    Czy ktos napisal ze choinka jest brzydka ??/ jest ładna . Skoro jest to i zdjęcie można przy niej sobie zrobić (przeciez to z naszych podatków) . Ale wydać 160 tys na choineczke to gruba przesada a to tylko czesc tych omamiających ludzi pierdol. Które nas podatników sporo kosztowały. Pan prezydent lansuje soe za nasze pieniądze robi z nas pośmiewisko bo niby pieniędzy nie ma (podnosząc nam opłaty za np śmieci) a z drugiej strony wydając lekka reka 160tys. Gdzie miejsca pracy gdzie tanie mieszkania. Zorganizowanie zimowiska na które przeciętnego Kowalskiego nie jest stać (ciekawe jakie bedzie kryterium pierwszeństwa ???) to tez tylko zamydlanie oczu . Ale widocznie te 80% dalo się omamic

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 00:30:21

    Śmierdzi tu Pisem

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 00:49:47

    Opłaty za śmieci wzrosną to pewnie w przyszłym roku będzie choinka za 260 tys.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 01:56:33

    Szkoda słów na szkolnictwo by lepiej dali domy dziecka obskurne są ale choinka z klasą musi być

  • GośćChoinka - niezalogowany 2018-12-21 07:16:45

    Widać że są Święta. Choinka i inne ozdoby piękne! Z zazdrością spogladalam na świąteczne swiecidelka w innych miastach. Dziękuję P. Prezydencie za dbałość o wygląd naszego miasta.Ciechanow nie może być grajdołem.Wyglad świąteczny to wizytówka miasta i wiadomo ,musi kosztować. Pozdrawiam malkontentów...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 08:21:22

    Ta tylko dawać socjal , mieszkania i kase za nic

  • gość 2018-12-21 09:57:45

    igrzyska zamiast chleba sztandarowe hasło PSL

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 10:02:26

    Do gościa powyżej .Ciechanow jest grajdolem jest ladniejsze nie ma własnych pieniędzy a jak ma to wydaje na prawo i lewo na bzdety , nie rozwija sie !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 10:23:16

    Niestety widać że ktoś nie racionalnie bez przemyśleń wydaję kasę ok są wydatki każdy rozumnie ale taka kasa za choinkę przesada... choćby stojaki na rowery a pętli po co montować 10 szt. Na niechodzkiej obok siebie na skrzyżowaniu? Dużo rzeczy bez przemyśleń za biurka robione ...W ta miejsce można dużo innych rzeczy zakupić...

  • gość 2018-12-21 10:56:40

    Jestem za dekoracją,nie wszystko musi być szare i bez blasku,niegospodarnością można nazwać fakt,że do niedawna, ze względów tylko politycznych zatrudniona była jako II V-ce Prezydent Pani z PiS.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 11:32:43

    Wardziniak zadłużył Ciechanów jakoś wam to buraki nie przeszkadzało. Młody chłopak spłacił jego długi inwestuje stara się żeby Ciechanów ładnie wyglądam ale wam to wiesniaki nie odpowiada . Co za głupie i zawistne społeczeństwo . Aż mi wstyd że mieszkam z takim buractwem w jednym miescie...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 12:21:04

    Bo to Pisiory wypisują Ci co przegrali!Pomnik Smoleński gdyby postawili to by pasowało!A co do mieszkań to czemu prezydent ma budować i dawać do roboty iść, zaciągnąć hipotekę i spłacać jak 80%ludzi w całym kraju a nie żyć na koszt podatników!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 12:25:24

    Do gościa wyżej - dawaj, na ile zadluzyl Wardziniak Ciechanów i ile z tego długu splacil Kosiński. Liczby i źródła poproszę.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 12:59:44

    Gruba przesada z tymi Swiatecznymi zakupami przez Miasto

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 13:16:57

    Mam nadzieję że ktoś kto napisał ten ewidentnie stronniczy artykuł widzi komentarze i się wkurza. Bo prawie każdy się cieszy że ma ładne miasto. Wcześniej nic nie było a kasy nie było i tak widać. Teraz widać i też źle?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 13:38:57

    Ładne te ozdoby w mieście. Ale tyle pieniędzy to nas kosztowało....I teraz, nie wiadomo czy się cieszyć czy smucić.

  • gość 2018-12-21 15:25:12

    Dobrze moi drodzy, choinka jest okazała, ale przeznaczanie na nią 160 tysięcy złotych to gruba przesada. Do osób, które mówią jak miasto pięknieje - owszem jest ładniejsze, ale za tą ładność nikt nic do garnka nie włoży. Ciechanów może być nawet najbardziej pięknym miastem w kraju ale będzie pusty bo się wyludnia i władze nie robią nic, aby przyciągnąć przedsiębiorców, a wręcz przeciwnie, podnosi opłaty za śmieci, za ogrzewanie, wysoki podatek od nieruchomości do prowadzenia działalności. Wszystkim tym, którzy narzekają na p. Wardzińskiego choć nie jestem jego zwolennikiem przypominam po pierwsze, że to dzięki p. Wardzińskiemu jeździmy pętlą miejską, chodzimy po zrewitalizowanej ul. Warszawskiej, nawet ta wspaniała choinka za 160 tysięcy stoi na placu który przeszedł rewitalizację dzięki panu Wardzińskiemu. Poza tym z tego co wiem to żadnych postępowań prokuratorskich nie było więc powtarzanie legend o złym Wardzińskim to po prostu uwierzenie w propagandę. Odnosząc się do tego wszystkiego ciężko uzasadnić zakup choinki za 160 tysięcy złotych - kosztowała ona nas na przykład roczne zarobki prezydenta. A zostanie użyta przez miesiąc a później zgnije. Ciekawe kto jest dostawcą choinki w tej cenie bo na stronie urzędu miasta nie widać przetargu ani zapytania ofertowego na jej dostawę.

  • gość 2018-12-21 16:02:48

    Mnie spodobała sie choinka za 3000zl. Z lasu ,wysoka. Ale sztuczna za 160tys. Nie spodobała sie . W Ameryce nie stać miasteczka aby wydać 40 tys. dolcow na taka ozdobę.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 16:47:58

    Za tyle to bym sprzedal duze choinki dla kilkunastu miejsc w Ciechanowie.Moze za rok?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 17:32:24

    Latwo przyszly szybko poszly wielki mi prezydent manipulant

  • gość 2018-12-21 19:16:59

    KOSZTY - choinka 160 tys., zamek - 8 tys. inne - ? dodać koszty oświetlenia - choinka 6tys za dzień ( x 25 dni) plus około 3 tys. za dzień inne światełka przez 25 dni = w przybliżeniu KWOTA 393.000,- I SKĄD NA TO KASA ? Czy Pani rzecznik prasowy Urzędu Miasta zechce odpowiedzieć? Piękne oświetlenia nawet nocą? Bogaty Ciechanów - iluminacja świąteczna i koszt prawie 400.000 zł.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 20:34:51

    Ile????? 160 tys. za choinke? No szaleją nieźle w tym urzędzie... Mam świerki i spokojnie bym taki oddał za 3000 zł. Do tego światełka myślę jakieś 2500, ozdoby jakieś 1500 .kolega ma dźwig który by to postawił za 2000.no i jakieś ogarnięcie terenu i podstawy pod choinkę niech będzie 5000. Razem 14000 zł. No nawet niech będzie 25 tys ale te 160 tys to kosmos jakiś, nie oszulujmy się. Za te pieniądze to prawie dom postawi...

  • Kinia 27 - niezalogowany 2018-12-22 07:39:09

    A oto gospodarowanie naszymi funduszami, żenada. Już na samym starcie nowej władzy widać gospodarkę Urzędu Miasta. Brawo Panie Prezydencie. Ciekawa jestem Pana dakszych nie trafionyxh pomysłów.

  • gość 2018-12-22 13:52:06

    Koszty wystroju świątecznego miasta prawie 400.000 zł. a o tego wigilie wszelkiego rodzaju dla kogo to wszystko? Nikt tego nie rozlicza nie kontroluje? Podobnie jak funduszy dla organizacji pozarządowych, dla pewnej organizacji przyznano na 3 zadania 16.000 zł, a na plenerze i w folderze wstawiono umarłego. W tym roku też pewnych osób na plenerze nie było i wyłudzono od nich obraz . Kolejny przekręt w stowarzyszeniu.Takie numery i kto kasę zagarnął? A inne organizacje nie dostały nic. Takie niekontrolowane wydatki i układy czas zrewidować i nie oszukiwać mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 21:48:24

    Bardzo ładnie jeszcze na PKP coś powinno być.

  • gość 2018-12-22 23:13:26

    Do wszystkich piewców choinki, pawia, itp. Gdyby przysszło Wam oddać na te bzdetne świecidełka z własnej wypłaty to wtedy byście podnieśli krzyk (w sumie to płacicie, ale jak widać polot macie słaby i tego nie potraficie zrozumieć). Świecidełkami turystów nie sprowadzicie, w Ciechanowie nie ma co oglądać. Gdy przybyło miejsc parkingowych (których brak jest niestety problemem w naszym mieście) to od razu zostały opodatkowane parkometrami, taki niestety jest obraz miejskich włodzarzy.

  • gość 2018-12-23 19:53:32

    A ja myślałem, zabór jest pisane przez ó ale widzę że ten gość ma lepszą orientację w polskiej ortografii od dzisiaj przyjmuję jego wersję zabur, i po jakiego grzyba ja kończyłem polonistykę

  • Gość - niezalogowany 2018-12-25 21:07:26

    Jeśli chodzi o podniesione opłaty za wywóz smieci to czytałem że wzrosły one m.in.bo rząd podniósł cenę prądu Jednak okazuje się ze nie więc oczekuję zmiejszenia oplaty z tego tytulu

  • gość 2018-12-27 10:30:56

    Ciekawe czy te władze sa takie rozrzutne u siebie w swoim gospodarstwie domowym.Władzunia pomyslała oswietlimy ciechanowianom po oczkach to sie uciesza i moze nie oburza sie za to, że podrożymy im śmieci, ogrzewanie, podatki i opłaty lokalne, opłaty za miejsce na cmentarzu. Wiekszość ludzi przeciez lubi to co sie świeci jak sroki. Wzywam jak podatnik władze ciechanowa do zaprzestania betonowania paków, deptaków, stawiania w donicach drzew, wymieniania co rusz na nowy model latarnii i ławeczek itp. Ja żądam obnizenia opłat za smieci, podatku od nieruchomosci, bezpłatnej komunikacji dla wszystkich mieszkańćów, tanszego ciepła, a nie swiecidełek i duperelek bo one nie zmienia mojego niskiego standartu zycia i biedoty tego miasta panowie bonzowie urzędasy na etatach za naszą kasę.

  • gość 2018-12-27 10:38:43

    Łatwo lekką ręka wydawac kasę nie swoja tylko podatników a nie wystarczyłaby z nadlesnictwa duza choinka za 1000 PLN i kasy na takie choinki starczyło by na 160 lat panie prezydencie. Niech pan bedzie gospodarzem i nie mydli nam, oczu świecidełkami bo nie tedy droga

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 12:39:31

    Lepiej by poszło na jakąś podwyżkę dla ludzi z Obsługi Szkół i przedszkoli a nie nigdy nie ma na to co trzeba ludzie pracują za najniższą krajową ale na choinkę i światełka miliony zawsze się znajdą.

  • gość 2019-01-01 17:12:36

    Jeden z panów radnych powiatowych prowadzi sprzedaż choinek z własnego nasadzenia i na pewno z pocałowaniem ręki sprzedałby kilka wysokich po góra 1000 PLN za sztukę. Dekoracje można z roku na rok przechowywać, nawet dla przyszłych pokoleń.

  • Gość Kazik - niezalogowany 2019-01-23 13:45:50

    Jakie postępowanie wyjaśniające w sprawie ceny choinki przeprowadzono ? Wyniki należy podać do wiadomości publicznej, i to niezwłocznie !!