:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Wasze Info: Dlaczego starostwo odmówiło utworzenia klasy w ZS 1?

Interwencje, Wasze Dlaczego starostwo odmówiło utworzenia klasy - zdjęcie, fotografia

Wątpliwościami dotyczącymi przebiegu rekrutacji do Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie podzielili się z nami Czytelnicy. Do sprawy odniosło się Starostwo Powiatowe.

- Starostwo Ciechanów wydało odmowną decyzję w sprawie utworzenia jeszcze jednej klasy o profilu logistycznym w ZS nr 1. Jako rodzice chcieli byśmy wiedzieć co było powodem wydania takiej decyzji - poinformował nas jeden z Czytelników. - ZS nr 1 w Ciechanowie wystąpił do starostwa o utworzenie jeszcze jednej klasy o profilu logistycznym ze względu na dużą ilość chętnych. Mimo tego, iż dzieci zostawiły oryginały świadectw, co było warunkiem postawionym przez starostwo, wydano decyzję odmowną. Dlaczego nie stwarza się warunków do kształcenia dzieci w kierunkach, w których chcą się kształcić? Wspomnieć należy też, że dzieci które pozostawiły świadectwa nie mają w tej chwili zapewnionej szkoły, gdyż starostwo zwlekało do ostatniej chwili z wydaniem decyzji - czytamy w kolejnej wiadomości, przesłanej do naszej redakcji.

O komentarz zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Do sprawy odniosła się Barbara Tokarska-Wójciak, rzecznik prasowy starosty ciechanowskiego: - W maju br. Powiat Ciechanowski przygotował tegoroczną ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjów. Ofertę opartą m.in. na doświadczeniach w rekrutacji w latach ubiegłych, oczekiwaniach gimnazjalistów co do kierunków dalszego kształcenia, wyrażone w przeprowadzonych badaniach ankietowych, a przede wszystkim o  liczbę tegorocznych absolwentów gimnazjów. Przygotowano 900 miejsc, z tego 47% w liceach, 45 % w technikach i 8% w szkołach branżowych. Przedstawiono szeroką paletę zawodów, w których można podjąć edukację. Przyjęta oferta była przez Zarząd Powiatu podstawą wiążącej organizacji szkół zatwierdzonej w maju br.

W Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie utworzono nowy kierunek kształcenia logistyk -ze specjalnością wojskową. Zarząd Powiatu Ciechanowskiego 12 czerwca 2018 roku negatywnie rozpatrzył wniosek dyrektora szkoły o utworzenie dodatkowej klasy w zawodzie logistyk o czym poinformował dyrektora szkoły. Na tym etapie rekrutacji brak było podstaw do przyjęcia, że wyznaczona liczba miejsc w szkołach ponadgimnazjalnych jest niewystarczająca. W dniu 11 lipca 2018 roku Zarząd Powiatu Ciechanowskiego dysponując wiedzą o rzeczywistym stanie rekrutacji podtrzymał tę decyzję. Na tę datę zarejestrowano 59 wolnych miejsc, z tego w liceum – 12, technikum – 27 i szkołach branżowych – 20 miejsc, co oznacza, że brak było podstaw do korekty przyjętego programu naboru. Starostwo Powiatowe nie ma wiedzy, aby jakaś grupa kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat ciechanowski, miała realny problem z wyborem miejsca kształcenia. Aktualnie nasze szkoły dysponują jeszcze 46 wolnymi miejscami -poinformowała nas Barbara Tokarska-Wójciak.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Chcesz nagłośnić jakąś sprawę? Czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: redakcja@ciechanowinaczej.pl lub telefonicznie: 883 616 120. Podejmiemy każdy temat!  #WaszeInfo

(fot. ciechanow.powiat.pl/M.Penda)

rb

Wasze Info: Dlaczego starostwo odmówiło utworzenia klasy w ZS 1? komentarze opinie

  • gość 2018-07-23 22:47:52

    No tak, czyli skoro oni na górze tak zdecydowali, to młodzi mają iść tam gdzie MUSZĄ, nie tam gdzie CHCĄ. I być może robić w życiu coś, co ich totalnie nie kręci, bo tak pokazały statystyki i już. Świetnie, superka. Praktyka normalna w Ciechanowie, nie tylko na szczeblu ponadgimnazjalnym - PWSZ też pięknie manewruje studentami tak, żeby im się hajs zgadzał.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-24 15:16:35

    Dokładnie, tam gdzie muszą a nie tam gdzie chcą i do czego mają predyspozycje a później do pracy na kasę do biedronki, lidla, czy innych takich.Nasz piękny Ciechanów.

  • gość 2018-07-24 20:15:58

    Nie "nasz piękny Ciechanów" a nasza piękna Polska, bo nie tylko w Ciechanowie takie wałki się robi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl