:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

W PWSZ odbyła się debata kandydatów na prezydenta Ciechanowa [wideo/zdjęcia]

17/10/2018 09:19

W miniony poniedziałek (15 października) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się debata kandydatów na prezydenta Ciechanowa, zorganizowana przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli wszyscy czterej zarejestrowani kandydaci: Robert Adamiak (KW Prawi i Solidarni), Ryszard Geryk (KW Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze), Krzysztof Kosiński (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Marek Rutkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Debata była podzielona na dwie części. W pierwszej odbyły się cztery rundy rundy: pytania ogólne, pytania gospodarcze, pytania od mieszkańców (przesłane do organizatorów) oraz pytanie do kontrkandydata. W drugiej części kandydaci odpowiadali na pytania publiczności zgromadzonej w auli PWSZ.

Zachęcamy do oglądania wideo i fotorelacji z debaty.

W PWSZ odbyła się debata kandydatów na prezydenta Ciechanowa [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

  • gość 2018-10-17 09:31:51

    Debata była dla mnie jednym wielkim skandalem ,ustawiona tendencyjnie pod Kosińskiego.Jako prezydent powinien on pierwszy zabrać głos podsumowując swoją kadencję a dopiero po tym powinni zabierać głos kandydaci.Zabierając głos jako ostatni miał szansę dyskredytować pozostałych kandydatów wręcz ich obrażając a nawet obraził publiczność gdy w swojej wypowiedzi stwierdził,że publiczność nie rozumnie ale to on wszystko wie. Spodziewałem się większej kultury ze strony osoby piastującej tak ważne stanowisko. No cóż ale on jest z PSL.

  • gość 2018-10-17 09:31:55

    Z tej debaty to tylko Kosiński i Geryk mieli coś do powiedzenia. Obaj kandydaci PiS nie zaprezentowali nic, nie mieli żadnych konkretnych planów dla Ciechanowa.

  • gość 2018-10-17 09:39:21

    Bo prawdę Kosiński mówił że publiczność wielu rzeczy nie rozumiała. Skandalem było dopuszczenie do głosu pozostałych kandydatów!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 09:41:01

    Brawo Pan Marek Rutkowski .Najlepszy!!!

  • gość 2018-10-17 09:46:09

    Pięknie rozjechał prezydent całą trójkę :) Było sporo z nich śmiechu.

  • gość 2018-10-17 09:48:09

    Szczerze: tylko idiota lub ktoś kto ma interes w tym, żeby Rutkowski, Adamiak czy Geryk został prezydentem może na nich głosować. Ośmieszyli się. Jedyny merytoryczny facet to prezydent.

  • gość 2018-10-17 09:50:24

    Jak usłyszałem od kandydata PiS (tego słusznego PiS), że w Ciechanowie brakuje mieszkań dla repatriantów z byłego ZSRR i to jest jego postulat, żeby ściągnąć tych ludzi do Ciechanowa i dać im mieszkania, to poważnie zwątpiłem w sens organizowania wyborów.

  • K89 - niezalogowany 2018-10-17 09:52:26

    Czytanie z kartki to już mega kompromitacja. Kto tych trzech kandydatów w ogóle wystawił i na jakiej merytorycznej podstawie? Facet z średnim wykształceniem, elektryk i polonista. Dali pokaz mierności.

  • gość 2018-10-17 09:52:56

    W mojej ocenie gdybym miał podać kolejność to wskazałbym - Kosiński - Geryk - Rutkowski - Adamiak. Co do tego na kogo zagłosuję nie wypowiadam się

  • gość 2018-10-17 09:54:34

    A ja im po prostu współczuję, tak po ludzki. Szkoda mi najbardziej nauczyciela polskiego, który przez ten start w wyborach stracił szacunek wśród wielu ludzi, w tym uczniów obecnych, nauczycieli i absolwentów.

  • gość 2018-10-17 09:57:48

    Tylko Robert Adamiak naszym prezydentem. Marek Rutkowski, nigdy nie powinien zostać wystawiony przez PiS, to syn Leona Rutkowskiego, komunisty, sekretarza PZPR w Ciechanowie. Tu publiczne informacje na ten temat: https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/162451

  • gość 2018-10-17 10:01:10

    Mieli szansę konkurenci prezydenta pokazać się z dobrej strony, dać przynajmniej cień złudzenia, że są alternatywą. No i pięknie szansę zmarnowali. Najbardziej chyba dwaj PiSowcy kandydaci przepadli. Rutkowskiego w ogóle nie było widać, że uczestniczy w tej debacie, zero charyzmy i przebojowości. Adamiak czytał co mu napisali na kartce. Geryk oderwany od rzeczywistości, ale przynajmniej wyrazisty był. No i prezydent do niego się odnosił najczęściej.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 10:05:30

    Morawiecki największy łgarz, wstyd

  • Robert - niezalogowany 2018-10-17 10:05:51

    Kto w ogóle takiego Adamiaka, Geryka i Rutkowskiego dopuścił do poważnej dyskusji o mieście? Kto zdecydował, że to oni mają startować i rywalizować o funkcję prezydenta? Dla mnie przykre było oglądanie tej debaty. Żenujący poziom konkurentów prezydenta.

  • gość 2018-10-17 10:07:03

    Kosmici atakują. Ktoś po debacie napisał, że gdyby mieli honor to by się po tej kompromitacji wycofali ze startu.

  • gość 2018-10-17 10:08:14

    Pan Kosiński i długo, długo nic , potem 3 metry mułu. Trzeba być slepym albo wyborcą pisu żeby nie widzieć ile ten młody człowiek zrobił dla naszego miasta. Debata tylko pokazała i ośmieszyła do granic absurdu pis ten prawilny i ten nie prawilny. Trzeba tez przyznać ,ze jedyną osoba , która cokolwiek sobą reprezentowała to Pan Geryk. Szczerze współczuje Panu Rutkowskiemu, że dał się tak poniżyć partyjniakom. Stracił Pan szacunek najważniejszych dla Pana ludzi czyli uczniów.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 10:08:24

    Między Kosińskim a resztą panów widać przepaść

  • PK - niezalogowany 2018-10-17 10:09:47

    Piękny komentarz o tym, że tylko idiota lub ktoś interesowny może oddać głos na kogoś z tej trójeczki kandydatów. Na miejscu kandydata Adamiaka to bym się ze wstydu zakopał przed spojrzeniem ludzi.

  • gość 2018-10-17 10:11:54

    Stawiam na ponad 80% dla Kosińskiego w niedzielę. Jako mieszkańcy powinniśmy w ten sposób podziękować za to jak miasto się zmieniło i ile pozytywnych inwestycji zostało w krótkim czasie zrobionych.

  • gość 2018-10-17 10:12:45

    Czy Adamiak znał wszystkie pytania, że czytał z kartki?

  • Woj4ek - niezalogowany 2018-10-17 10:14:36

    Parking na błoniach. Odleciał facet. Zresztą odlecieli wszyscy którzy zechcieli wystartować w konkurencji z obecnym prezydentem. Potem po 21 października ciężko będzie im się pozbierać i wrócić do rzeczywistości.

  • gość 2018-10-17 10:14:39

    Nie oceniam Prezydenta, ale trzech pozostałych kandydatów - " mówili trzeba coś zrobić..., jakoś poprawić... , jakoś zmienić..." czyli co zrobić? jak poprawić? - konkrety!, brak. Sprowadzić repatriantów , a gdzie mają mieszkać, a gdzie dostaną pracę bez znajomości języka / wyjeżdżają z reguły młodzi/, będą " psychiczną" biedę klepać w obcym im kraju . Brawo dla obecnego Prezydenta za konkretne odpowiedzi/ biorę rezerwę na to, że ma doświadczenie w wystąpieniach i wiedzę merytoryczną/.

  • gość 2018-10-17 10:30:19

    Prezydent Kosiński to stary wyga medialny. Tu nie mogło być inaczej. Prezydent oprócz wiedzy i umiejętności zarządzania miastem, musi też umieć... obsługiwać mikrofon, a jego konkurenci nawet tej prostej czynności nie zdołali opanować :D

  • gość 2018-10-17 10:39:00

    Uważam,ze prezydent jest za bardzo pewny siebie. Co z tego ,że się zmieniło na mieście za jego rządów, jak załatwienie z nim czegoś i pomoc od niego w indywidualnych kwestiach jest czymś bardzo, bardzo trudnym wręcz niemożliwym. Szary mieszkaniec, który ma z czymś problem i "poniża swoją godność" będącz wizytą i prośbą do niego jest olany. A myślę o sprawach, na które prezydent ma wpływ. Więc przykro,że skoro on nie ma ttz tego interesu to olał człowieka.

  • PawełK - niezalogowany 2018-10-17 10:39:22

    Zostali zaorani, rozjechani, ośmieszeni. Tak humorystycznie, to zacząłem się zastanawiać , czy nie głosować na któregoś z teamu: Adamiak, Gieryk, Rutkowski z powodu zwykłego ludzkiego współczucia.

  • gość 2018-10-17 11:03:20

    Porażające jest to, że za konkurentami prezydenta stoją tylko słowa i to słowa niekonkretne. Nawet pomysłu nie mają, co zrobić i jak.

  • gość123 - niezalogowany 2018-10-17 11:28:58

    oglądając videorelacje z debaty można uśmiać się do łez . tych trzech panów to widać że nawet nie wiedzą co mają ,,wymyśleć''

  • gość 2018-10-17 11:55:35

    Kandydat Rutkowski jeśli chce uzdrawiać służbę zdrowia to trzeba mu wytłumaczyć, że szpital w Ciechanowie jest wojewódzki, a miasto nie ma kompetencji w dziedzinie służby zdrowia. Może wybory mu się w tej romantycznej głowie pomyliły i posłankę Cicholską chce wygryźć w wyborach do Sejmu za rok?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 12:54:44

    Żenujące są wpisy tych niby obywateli miasta bo na kilomtr wali od nich obornikiem jak od tego całego PSL

  • gość 2018-10-17 13:19:44

    Zupełnie nie zaskoczył mnie obecny Prezydent, z góry było oczywiste, że merytorycznie będzie się czuł jak ryba w wodzie.

  • gość 2018-10-17 13:22:43

    Ta technika - to marketing polityczny :)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 13:39:29

    Filozofia ciechanowskiego PiS: nie popierasz ich kandydata to na pewno jesteś z PSL lub opozycji. Moi drodzy, ja popieram PiS jako partię, ale na waszych kandydatow (jednego lub drugiego PiS) nie zagłosuję, bo są ciency jak nić, a lokalnie macie kadry skompromitowane i merytorycznie nieprzygotowane. W lustra popatrzcie.

  • Zwykły człowiek - niezalogowany 2018-10-17 14:21:14

    Można śmiało powiedzieć, że pomysłu na to, żeby zatrzymać młodych ludzi w Ciechanowie nie ma nikt. A szkoda bo wszyscy się starzeją w Ciechanowie ... Młodzi są tu tylko do ukończenia szkoły średniej a potem w świat, z deklaracją tu nie ma do czego wracać.. Nie zwabią ich tak naprawdę ani ścieżki, ani iluminacje, potrzebują pracy i godnej płacy...... O tym rozmawiać powinni wszyscy, którzy mają wpływy i jakiekolwiek możliwości, bez podziałów .

  • Klara - niezalogowany 2018-10-17 14:54:56

    Jak ktoś z młodych ludzi chce tu zostać to zostaje. A w świat wyruszają zazwyczaj tylko Ci "najmądrzejsi"... reszta nawer jak wyjezdza na studia to wraca tutaj. Wiem co mowie :) A co do kandydatów to tylko Krzysztof Kosiński ma jakieś sensowne pomysły, reszta kandyduje bez pomysłu lub z pomysłami niemożliwymi do realizacji... Pozdrawiam :)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 14:56:48

    Nigdy więcej prostytutki politycznej peezelu i jej żłobobiorców. Kosiniakom już dziękujemy. Czas na dobrą zmianę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 15:24:46

    Pochwalę Kosinskiego za wiele inwestycji w naszym mieście.Tu nie znajac wszystkich sesji miasta mowie ze pieknieje Ciechanow.Juz Struzik i jego ekipa odejdzie a wtedy Struzik juz nie da kasy koledze z pezelu w Ciechanowie.Istnieje jednak cos wazniejszego od tych zabawek na miescie to uklad postperelowski pezelem w roli glownej.Polska i Ciechanow potrzebują zmiany.Wierze, ze i tak w szufladach leza gotowe pomysly czego Ciechanow potrzebuje w kolejnej kadencji.

  • gość 2018-10-17 15:40:49

    Wszystkie kluczowe inwestycje były podjęte przez jego poprzednika on był tylko ich wykonawcą. Zaś jego kluczowe inwestycje to światła na Ranieckiej nikomu nie potrzebne i piłkarzyki,żeby się uczniowie na wagarach nie nudzili. A tak na marginesie debaty Kandydaci jacy byli każdy widział.natomiast pan prezydent mógłby wykazać się odrobiną kultury.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 16:41:22

    Pana Prezydenta cenię właśnie za wysoką kulturę. I tu też nie zawiódł. Pozostali nie poszanowali ludzi: czytanie z kartki odpowiedzi w stylu "mówię co chcę albo wiem", brak pomysłów.

  • Orbi - niezalogowany 2018-10-17 17:23:31

    Kosiński to zwyklu cham ktory obrazal pozostalych kandydatów i mieszkańców będących na debacie ze nie rozumieja jego filozofii zarządzania miastem. Jeszcze raz CHAM !!!!

  • Macko - niezalogowany 2018-10-17 17:35:47

    Tylko proszę Was ludzie zmobilizujmy się i pojdzmy na wybory a w pierwszej turze może się to rozegrać. Kosiński wg mnie nie ma konkurencji na dzień dzisiejszy za to co zrobił i robi dla Naszego Miasta.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 18:15:08

    Prezydent Kosiński to butny i niegrzeczny pijarowiec PSL czyli partii szkodników .Nie zaklinajcie rzeczywistości wypuszczeni komentatorzy P Kosińskiego Psy szczekają a karawana jedzie dalej .To Pan Rutkowski mowil o rozwoju Ciechanowa o inwestycjach które dadzą miejsca pracy a nie zabaweczkach które proponował KK .Jego pomyśl na Ciechanów praca w Warszawie a Ciechanów to sypialnia

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 18:30:55

    Można być kulturalnym chamem i w wysublimowany sposob powiedzieć komuś aby śpię...lał. Jedynym politykiem jest tu pan Kosiński. W debacie wyraźnie pokonuje pozostałych kandydatów, lecz pamietajmy - były rzecznik i piarowiec PSL Młody, dynamiczny. Jedyne czego trochę żal, to ze nie ma poza Kosinskim żadnej rzeczowej konkurencji - a to przecież podstawa demokracji.

  • gość 2018-10-17 18:31:59

    Powiem wam, że zamiast Pana Kosińskiego czy Rutkowskiego można zawsze wybrać Geryka, bo tylko on poza prezydentem zgłaszał konkretne propozycje.

  • Klara - niezalogowany 2018-10-17 18:35:50

    Do gościa powyżej: niby jakie propozycje p. Rutkowskiego? Nic nie słychać o żadnych. Ci którzy popierają p. Kosińskiego przynajmniej wypowiadają się z kulturą i piszą o tym że robi wiele dla miasta, wystarczy spojrzeć ile dróg/chodników jest modernizowane, jak miasto pięknieje. A pracę jak ktoś chce to znajdzie ale ludzie lubią wybrzydzać i narzekać że pracy nie ma

  • Klara - niezalogowany 2018-10-17 18:38:06

    Po za tym patrzcie na kandydatów a nie na partie do jakich nalezą bo w samorządzie to nie ma wielkiego znaczenia. Wazne jak prezydent rządzi miastem! :)

  • ArtB - niezalogowany 2018-10-17 18:56:59

    Nie głosowałem na obecnego prezydenta w poprzednich wyborach. Bo młody, nie zna miasta, ułożony politycznie, człowiek od PR, a nie od merytorycznej pracy. Wystarczyły 3 lata i od roku ma nikogo innego, zwłaszcza z obecnych kandydatów, na kogo zagłosuje. Młody - tak, nie zna miasta - nie. Oby wszyscy politycy tacy byli, jeżeli prezydent uważa się za polityka. Osobiście uważam, że robi dla miasta to o czym każdy z nas myśli, że sam jako mieszkaniec by zrobił. Dziś nawet można śmiało namawiać młodych na pozostanie/przyjazd do Ciechanowa.

  • gość 2018-10-17 19:04:06

    GDZIE VIDEO ?

  • gość 2018-10-17 20:13:23

    Do Klary - tak dla PSL na pewno pracy jest na pęczki, niektórzy to nawet i po 3 etaty ciągną byle tylko byli za właściwą opcją.

  • Igzg - niezalogowany 2018-10-17 20:32:07

    Powiem jedynie, że po debacie tylko idiota może głosować na kandydata pis. Chcialbym nadmienic, ze " idiota" jest w tym wypadku jedynie określeniem eufemistycznym.

  • Igzg - niezalogowany 2018-10-17 20:32:40

    Powiem jedynie, że po debacie tylko idiota może głosować na kandydata pis. Chcialbym nadmienic, ze " idiota" jest w tym wypadku jedynie określeniem eufemistycznym.

  • gość 2018-10-17 20:40:10

    To prawda, że kandydaci pisów wypadli strasznie blado w tej debacie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 20:50:28

    Właśnie bylem na debacie i tylko Pan M Rutkowski zachowywał sie jak kandydat na prezydenta 40 tysięcznego miasta .Mialem wrażenie ze Pan Kosiński startuje do samorządu uczniowskiego a nie na prezydenta dużego miasta .

  • gość 2018-10-17 21:20:30

    Jakie zabawne są te opinie. .. Przesłuchajcie sobie debatę z 2014 roku i zobaczycie czy wtedy Pan Kosiński był taki pewny siebie, chyba tylko wtedy, kiedy pytał Wardzińskiego ile kosztuje filet w Biedronce. No i nie miał wtedy oddzielnego mikrofonu .Takie pseudodebaty są debilizmem. Organizują to ludzie , którzy jawnie popierają urzędującego prezydenta i wszystko jest przygotowane pod jego potrzeby.......

  • Hrx01Km. - niezalogowany 2018-10-17 21:46:52

    Oni wszyscy taki sami a lidze robią z siebie w sieci debili z tym wszystkim xd

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 04:56:28

    Żal mi tych pisowskich głosujących którzy sieją zamęt, obrażają innych i płaczą, że prezydent Kosiński to zły i niedobry. Najwyraźniej czują już pismo nosem jak płaczą, że K. Kosiński "już" wygrał! A tak na poważnie, do wszystkich idiotow i reszty. Nie ważne kto jest z jakiej partii!!! Ważne co robi! I tym się zasłużył Kosiński i będą ludzie o nim pamiętali długie lata, że robił dla mojego miasta Ciechanowa! Ludzie pamiętają co który prezydent zdobil. Dlatego będę głosował na Kosinskiego nawet jakby był z pisu (Panie Boże uchowaj) bo pracuje dla miasta!

  • gość 2018-10-18 08:49:50

    CZEMU OBECNY PREZYDENT MÓGŁ MIEĆ MIKROFON A INNI MUSIALI SIĘ DZIELIĆ ?

  • gość 2018-10-18 09:22:40

    TO PRAWDA Z TYM MIKROFONEM. TO BYŁ SŁABY AKCENT CO DO WSPÓŁ KANDYDATÓW. MOŻE PRZYNIÓSŁ SWÓJ? ;)

  • gość 2018-10-18 09:46:53

    Tak to wina mikrofonu, ta sromotna klęska kontrkandydatów obecnego Prezydenta. Absolutnie nie miało tu znaczenia brak kompetencji, czytanie z kartki czy pusty wzrok błądzący po sali :) Śmiać mi się chce , Ciechanów małe miasto a słychać taki kwik pisowców ,ze chyba naczelnik na nowogrodzkiej słyszy :) Skoro lokalna społeczność nie chce widzieć pisu to może czas zacząć działać jak z Panią Zdanowską, skoro nie możecie wygrać w uczciwej walce ?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 10:04:39

    Dobre pytanie ale to do organizatorów .To wszystko co robi Pan Kosiński wraz z Rada Miasta to obowiazki prezydenta miasta .Takie rzeczy sa robione w Plonsku,Mlawie .Olsztynie Pultusku i można by wymieniać dlugo .dlugo .Ciechanowianie zachowują sie jak by nie opuszczali Ciechanowa i nic nie widzieli .Tylko Pan Rutkowski miał pomyśl na rozwój Ciechanowa a nie na wieczne upiększanie chociaż to tez jest ważne Kilka dobrych pomysłów miał również Pan Gieryk .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 10:11:02

    To sa właśnie glosy ludzi popierających P Kosińskiego Przywoluja Panią Zdanowska ,ktora jest skaza prawomocnym wyrokiem i chce być prezydenta dużego polskiego miasta Ludzie opamiętajcie sie Przestępcy to za kraty a nie do rządzenia.

  • Świadomy - niezalogowany 2018-10-18 12:12:23

    Kwiatami, ścieżkami rowerowymi czy iluminacją świetlną, to Ciechanowianie nie opłacą czynszów, czesnych czy rachunków za media. Ciechanów potrzebuje dużego biznesu, rozwoju lokalnych firm, odważnych decyzji inwestycyjnych (często niepopularnych). Młodzi ludzie nie powrócą po studiach do naszego miasta z Warszawy, Torunia czy Olsztyna, ze względu na „igrzyska”, bo nie będą mieli skąd wziąć funduszy na „chleb”!!! Rozwiązaniem jest PiS, który chce wdrożyć krajowe rozwiązania na naszym regionalnym polu! To czysta pragmatyka.

  • gość 2018-10-18 13:10:01

    To są głosy narodu i rozsądku, skoro ktoś jest dobrym gospodarzem i ma poparcie przytłaczającej większości mieszkańców danego miasta i regionu ( ale nie jest z pis ) to przypominam,że wybiera NARÓD - nie jakiś stetryczały dziad ( z Żoliborza ). Tutaj rozgrywa się walka polityczna o wpływy , nie o mieszkańców i dobro regionu. Ktoś napisał o przestępcach - poświadczanie nieprawdy przez Panią Zdanowską a np. bronienie księdza pedofila przez Pana Piotrowicza to chyba zupełnie odmienne ciężary przestępstwa ... Ułaskawienie pewnego jegomościa ( również z pis) przed wydaniem wyroku to już precedens na skalę światową. Ot takie Państwo, gdzie TK rządzi kukiełka o wątpliwym wykształceniu i zakazie orzekania w sądzie powszechnym ( z uwagi na brak kompetencji) . Dlatego jeżeli chcemy Ciechanowa czy Polski normalnej - idźmy na wybory ....a każdy myślący rodak sam będzie wiedział na kogo ma głosować.

  • gość 2018-10-18 13:11:41

    Chyba posypały się złotówki z pisu za przychylne komentarze :) Paranoja - sprzedajecie swoja ojczyznę w łapy totalitaryzmu ......

  • Świadomy - niezalogowany 2018-10-18 13:23:28

    Widać, że na moją konkretną wypowiedzią dotyczącą Ciechanowa są argumenty, które jedynie mają negować PiS "co do zasady" za samo bycie "PiS-em". Totalitaryzm? Jak on się niby objawia? Każdy może swobodnie głosować, manifestować, maszerować, strajkować! Nikt nikomu nic nie zabrania. Kogo z Ciechanowa to obchodzi? Mieszkaniec np. Śmiecina jest bardziej zainteresowany wsparciem dla swoich pociech, wymianą pieca i mieszkaniem dla członków rodziny, a nie migawkami z TVN 24 czy Gazety.pl.

  • Stanisław W - niezalogowany 2018-10-18 13:45:34

    Panie Świadomy, staram się nie komentować wypowiedzi na forum , teraz poczułem się wezwany do tablicy. Twierdzi Pan, że to nie pachnie takim ustrojem ? Dla mnie wszystkim steruje pewien Pan starszy , obsadza stołki swoimi najwierniejszymi ludźmi , nawet gdzieś ktoś wspomniał o Pani Prezes TK, dalej - twierdzi Pan ,że można manifestować , maszerować - to dlaczego ludzie uczestniczący w takich gromadzeniach są pociągani do odpowiedzialności karnej ? Już Panu odpowiadam bo odważyli się demonstrować swoje poglądy, na ich nieszczęście sprzeczne z poglądami pisu ( konkretnie sytuacja z Krakowa ). Sam najbardziej prawy i sprawiedliwy - przebywa na L4 , nie wykonuje swojej pracy posła , pobiera wynagrodzenie, przysyła zwolnienia na rozprawy sądowe - natomiast w tym samym czasie agituje politycznie cały kraj . Wie Pan , ja bym za taka pracę został zwolniony dyscyplinarnie , podejrzewam ,że Pan też. To jest kult jednostki - niestety fundament totalitaryzmu.

  • Świadomy - niezalogowany 2018-10-18 14:34:08

    Dziękuję, Panie Stanisławie, za wiadomość! Proszę tylko zwrócić uwagę, że każda opcja polityczna "obsadza" stanowiska swoimi ludźmi i koalicjantami - tak zrobił PiS centralnie, tak zrobił PSL w Ciechanowie - żadna różnica, normalna praktyka. Ludzie są "pociągani do odpowiedzialności", nie za samo manifestowanie tylko za wykroczenia/przestępstwa przy tym popełnione, ale to niezależnie od poglądów politycznych: agresja przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie i agresja wobec Marszu Równości w Lublinie (zupełnie inne strony barykady). To czy Prezes Kaczyński przebywa obecnie na tzw. L4 to nie wiem - jego pracodawcą jest Sejm RP - ale zazdroszczę Panu dostępu do takiej wiedzy, bo biorąc pod uwagę ochronę danych osobowych i tajemnicę lekarską, to nie lada wyczyn w Pana wykonaniu (PS Może myli się Panu tutaj okres hospitalizacji, gdzie Prezes nie uczestniczył w pracach Sejmu, ani podróżach po Polsce, więc trudno mówić o jakiejś "dyscyplinarce")...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 16:14:05

    Gazeta wybiórcza i TWN24 wyprały niektórym mózgi. Dalej wierzą w bajki o Wałęsie i marzą o Tusku na białym koniu.

  • gość 2018-10-18 17:37:13

    Ja wolę ciepłą wodę w kranie niż pisowski lodowaty prysznic!

  • gość 2018-10-18 17:58:51

    A co takiego mądrego powiedział PSL-owski prezydent, arogancki mówiący szybko i stałe slogany wyuczone na pamięć.Żenada.

  • gość 2018-10-18 18:55:07

    Ja będę głosować na Pana Geryka, któremu dzisiaj osobiście uścisnąłem rękę pod sklepem Kaufland! Pozdrawiam!

  • Gośćmonika - niezalogowany 2018-10-18 20:32:21

    Niech zwycięży mądrość Boża

  • ciechanowianin - niezalogowany 2018-10-19 02:39:43

    Nie no dramat. Przychodzisz na debatę i czytasz z kartki. Śmiech na sali. Lepiej by było jakby te 90 sekund przemilczeli niż czytali z kartki. Coś czuję, że pierwsza tura skończy się zanim się zacznie. Jak przedstawiciele PiS osiągną więcej niż głosy swoich rodzin - tzn że w Ciechanowie mieszkają imbecyle i analfabeci. Do pana nauczyciela na lekcje polskiego już raczej bym nie poszedł jakbym był uczniem.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 08:03:12

    Tylko Prawo i Sprawiedliwość przegoni zieloną zarazę prostytutkę!

  • gość 2018-10-19 08:23:32

    K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C J A !!! Ludzie idźcie na wybory i głosujcie obojętnie na kogo, byle nie na pis !!! Musimy pozbyć się tej zarazy !!!

  • gość 2018-10-19 09:23:59

    Cieszę się, że Pan Kosiński ma takich konkurentów, bo szczerze mówiąc nie ma z kim przegrać, odpowiedzi tych Panów na , w istocie , proste pytania były żenujące, a dało się zauważyć, że nawet czytanie z kartki sprawia im trudność. Niech wygra młodość, przebojowość, kreatywność, a nie stare cwaniactwo, któremu chodzi tylko o dorwanie się do władzy, bez konkretnego pomysłu na nasze miasto, co wyraźnie pokazała ta debata.

  • gość 2018-10-19 11:29:55

    Krzysztof wciągnął nosem pozostałych konkurentów.

  • gość 2018-10-19 12:28:59

    PROSTYTUCJA PROSTYTUCJA PROSTYTUCJA CZERWONE POPAPRAŃCE

  • gość 2018-10-19 13:32:49

    Ktoś Posła Piotrowicza ( PIS) nawołuje :) może to jakiś zagubiony duchowny chce dać mu "ciumka" :))

  • gość 2018-10-19 15:32:17

    Krzysztof w radiu ciechanowskim był gościem dnia 19.10.2018 i krytykuje pozostałych kandydatów że na debacie czytali z kartki a sam na nagranie audycji przyszedł ze stosem kartek ,bo nie pamięta co zrobił .Oj nie ładnie!

  • FanKosinskiego - niezalogowany 2018-10-19 21:23:27

    Kosiński jak zwykle dzięki swoim umiejętnościom medialnym potrafi zmanipulować publikę i tych osłów co na niego głosowali. 80% inwestycji Kosiniak skończył po Wardzińskim. Przypomnę tylko jak kiedyś powiedział że pętla jest niepotrzebna i lepiej by te pieniądze wydał, a po 4 latach zorganizował charytatywny maraton, po czym stwierdził że to miejsce wypoczynku dla ludzi (ścieżki rowerowe). Obłuda i fałsz jak zawsze. Głosujcie na niego niech dalej buduje niepotrzbne hale targowe które i tak zamienią się w centra handlowe bo nikogo nie będzie stać wynająć w nich miejsca. Niech dalej buduje skwerki przy dworcu które każdy zachwala a nikt tam nie przychodzi. Niech wyrzuca miliony złotych na kosze podziemne bo niech sobie będą o tak, a wy spuszczajcie się nad tym jaka to wspaniała inwestycja, chociaż to pięniądze które wylądowały do kosza DOSŁOWNIE. Niech dalej dalej wykonuje inwestycje które nikomu nie służą, poprawić wygląd miasta trzeba ale zadbajmy o miejsca dla przedsiębiorców żeby ci mogli dać pracę ludziom. Przypomnę tylko postulat Kosińskiego sprzed 4 lat gdzie to mówił o zdaszeniu warszawskiej, minęły 4 lata, a nikt o tym nie mówi, nikt nie pamiętam. Otwórzcie lepiej oczy i wybierzcie mądrze jeśli myślicie o przyszłości waszych dzieci, a nie o wyrzucaniu pieniędzy w błoto.

  • gość 2018-10-20 20:21:52

    PSL jeszcze za czasów AWS był kojarzony jako takie trochę lepsze gumofilce od Samoobrony. Było tam kilku autentycznych wiejskich panów którzy potrafili trzymać widły w ręku. Aktualnie PSL to biurokratyczna elita z klimatyzowanych pomieszczeń wzbogacona o łasych nauczycieli i lekarzy. Doskonale ubrani i śliscy medialnie więc mało kto w bezpośrednim starciu się z nimi upora. Warto dodać do tego ich arogancję wobec tych którzy nie są namaszczeni i godni przez lokalne elity na bycie reprezentantem miasta czy powiatu. Można by zapytać co w takim razie PSL ma w sobie z ludowości ? Wydaje się ,że jak w przypadku SLD podobno prawicowy PiS okazał się bardziej socjalny (SLD tylko kawiorowy) tak w przypadku PSL PiS okaże się bardziej ludowy ,ba nawet jest i to gołym okiem widać ! Dla ciechanowskiej biedy jeden czy drugi kandydat PiS będzie swój chłop niż pan (przepraszam) Pan Kosiński pachnący syntetycznymi fiołkami bo większość to tutaj w tej mieścinie woli jak im buty śmierdzą niż jak skrzypce grają. Dziękuję za uwage.

  • tadek63ciechan - niezalogowany 2018-10-22 23:25:44

    Gdyby na debatę przyjechała p.Solejukowa z Rancza(ta od pierogów) i oceniła kandydatów po wyglądzie,tak jak chciała zdeponować pieniądze w banku po obejrzeniu zdjęć ich prezesów, wnioski mogły by być następujące.Pan Rutkowski fajny facet szkoda ,że bez uśmiechu ( to nie wzbudza zaufania)ale za to z zarządem do dupy(pchła szachrajka ,ekshibicjonista i gość od całowania chłopów choć ma żonę). Pan Adamiak przerost formy nad treścią,a to tylko jeden z prezesów skromnych Kas Oszczędnościowych bez nadzoru finansowego.Pan Geryk wygląda rzeczywiście jak prezes , szkoda że parabanku.Pan Kosiński miły , inteligentny , kompetentny z jednym minusem jest z psl-u. Dumny jestem ,że został ponownie prezesem.W poprzedniej debacie był jeszcze kandydat z aspiracjami na przedłużenie prezesowania,który wolał jednak odprowadzać koszki sklepowe i produkować cegłę niż kierować bankiem. Na zdjęcie tego pana Solejukowa bała się jednak spojrzeć.

Dodajesz jako: |

Wybory, Miasto Ciechanów - więcej informacji