:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

W powiecie ciechanowskim poszukują SuperW!

Organizacje Pozarządowe, powiecie ciechanowskim poszukują SuperW! - zdjęcie, fotografia

W Ciechanowie już po raz 8. zagości Szlachetna Paczka. Będzie to zarazem pierwsza edycja, w której oprócz rejonów Opinogóra-Regimin, Sońsk-Gołymin i Glinojeck, weźmie udział także Ojrzeń.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt realizowany przez stowarzyszenie WIOSNA, który ma na celu walkę z ubóstwem. Projekt z dużym powodzeniem jest realizowany na terenie całego kraju już 17 raz. Aby pomóc jak największej liczbie rodzin, potrzebna jest drużyna wolontariuszy SuperW, dlatego trwają poszukiwania osób, które lubią ludzi i bezinteresownie chcą pomagać innym. To dzięki wolontariuszom pomoc dociera do tych najbardziej potrzebujących. To dzięki nim poznawane są prawdziwe historie rodzin, które później docierają do darczyńców. I dzięki temu ci naprawdę potrzebujący mają szansę otrzymać pomoc, która często jest dla nich bodźcem do wyjścia na prostą.

Praca wolontariusza jest bardzo odpowiedzialna i wymaga dużego zaangażowania, jednak przynosi też dużo satysfakcji oraz możliwość doskonalenia siebie samego. Dzięki pracy wolontariusz ma możliwość poznać ciekawych ludzi, jak również nabyć nowe doświadczenie, np. pracy w zespole. Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki należy zarejestrować się na stronie www.superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki/ oraz wybrać rejon, w którym chce się pomagać. Swój udział można zgłaszać do końca września.

W poszczególnych rejonach powiatu ciechanowskiego już zostali wyłonieni liderzy, którzy z niecierpliwością czekają na swoje drużyny. W rejonie Ciechanów liderem jest Karol Makijonko, w Glinojecku Wojciech Bruździński, w Ojrzeniu Aldona Przybyłek, w Opinogóra-Regimin Małgorzata Szmit, w Sońsk-Gołymin Ewa Maruszewska.

autor: KM/fot. Leszek Ogrodnik

W powiecie ciechanowskim poszukują SuperW! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-11 21:49:21

    Szkoda że nie mogę zostać wolontariuszem. Chciałabym pomóc innym. No ale niestety brak czasu. Super ze coś takiego jest jak SZLACHETNA PACZKA bo naprawdę jest dużo rodzin które potrzebują pomocy. Pozdrawiam JESTEŚCIE WIELCY

Dodajesz jako: Zaloguj się