:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

W gminach Grudusk i Ojrzeń powstaną Strefy Aktywności

Inwestycje, gminach Grudusk Ojrzeń powstaną Strefy Aktywności - zdjęcie, fotografia

Cztery Otwarte Strefy Aktywności powstaną w najbliższym czasie na terenie gminy Grudusk. Jedną zyska też gmina Ojrzeń. Tamtejsze samorządy otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Resort ogłosił wyniki naboru w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Dzięki programowi tylko w tym roku w całej Polsce powstanie 1 530 stref sportowo-rekreacyjnych. Ministerstwo ostatecznie zaopiniowało pozytywnie 792 wnioski na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Wśród nich znalazły się właśnie gminy Ojrzeń i Grudusk.

Gmina Grudusk otrzymała 100 tysięcy złotych na realizację czterech Stref Aktywności w wariancie podstawowym. Powstaną one w Grudusku, Rąbiężu Gruduskim, Łysakowie oraz Humięcinie. Każda z nich będzie składała się z siłowni zewnętrznej (wyciąg górny + krzesło, biegacz + orbitrek, prasa + wioślarz, rower + jeździec, surfer + twister, drabinka + podciąg nóg) oraz strefy relaksu z trawiastą nawierzchnią (stolik do gry w szachy i gry planszowe, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery).

Gmina Ojrzeń otrzymała z kolei 50 tys. zł na budowę jednej Strefy Aktywności, ale w wariancie rozszerzonym. Oznacza to, że w Ojrzeniu, poza siłownią zewnętrzną i strefą relaksu, pojawi się też sprawnościowy plac zabaw a całość zostanie ogrodzona.

Oba samorządy otrzymały wsparcie w wysokości 50% wartości zadania.

rb

W gminach Grudusk i Ojrzeń powstaną Strefy Aktywności komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ojrzeń - więcej informacji