:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

W Ciechanowie uczczono 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej [zdjęcia]

W poniedziałek i wtorek (9 i 10 kwietnia) przy grobie ś.p. senator Janiny Fetlińskiej na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie odbyły się uroczystości upamiętniające ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Na poniedziałkowe uroczystości zaprosił senator Jan Maria Jackowski. W ich trakcie wartę honorową przy grobie pełnili żołnierze z Przasnysza. Modlitwę w intencji ofiar katastrofy oraz ojczyzny poprowadził ks. kan. Zbigniew Adamkowski. Następnie na grobie Janiny Fetlińskiej delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Pojawiły się m.in. wieńce składane w imieniu prezydenta i premiera RP oraz marszałka senatu.

Podobny przebieg miały dzisiejsze obchody, które poprowadził poseł Robert Kołakowski, a modlitwę odmówił ks. prałat Eugeniusz Graczyk. Złożono również wieńce, m.in. w imieniu marszałka sejmu oraz klubu parlamentarnego PiS.

W obchodach brali udział m.in. parlamentarzyści z regionu płocko-ciechanowskiego, samorządowcy, służby mundurowe, związkowcy oraz członkowie lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

W galerii publikujemy zdjęcia z obu uroczystości.

W Ciechanowie uczczono 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej [zdjęcia] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-10 18:16:19

    Jak dobrze że mamy w końcu super rząd i super prezydenta!

  • Leon - niezalogowany 2018-04-10 21:10:02

    Wyjątkowo idiotyczny komentarz. Żeby gen. Błasik który był pod wpływem alkoholu nie chciał podlizać się Prezydentowi i wpływał na decyzje pilotów żeby koniecznie wyladowali nie doszło by do tej tragedii

  • Gość - niezalogowany 2018-04-10 21:35:42

    Co za idiotyczny komentarz. Teoria WSI24 powielana przez leminga.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-10 22:01:23

    A to Jackowski i Kołakowski muszą oddzielnie obchody robić? Z racji szacunku do zmarłej nie powinno się robić takich szopek... 8 lat temu też Tusk i Kaczyński oddzielnie latali do Katynia...

  • olo - niezalogowany 2018-04-11 03:08:05

    leon, a skąd to wiesz? jakieś fakty, dowody? Byłeś przy sekcji? Gdybyś miał trochę oleju w głowie i honoru to byś takich bzdur nie wypisywał. Prof. Karol Śliwka, kierownik Zakładu Medycyny Sądowej UMK w Toruniu – Collegium Medicum im. Rydygiera w Bydgoszczy: "że jeżeli pojawiły się już procesy pośmiertne, to wynik badania na zawartość alkoholu etylowego nie odzwierciedla rzeczywistego spożycia alkoholu przed zgonem. Jeżeli badanie wskaże stężenie alkoholu do 1 promila, to jego wynik jest niemiarodajny. W takiej sytuacji alkohol mógł powstać endogennie, czyli znajdować się w organizmie denata pomimo że przed śmiercią nie spożywał alkoholu ". Nie ma żadnych dowodów na obecność gen. w kokpicie. Mało tego. To własnie on stworzył instrukcje HEAD po katastrofie wojskowej CASY, aby nikt nie miał prawa wejść do kokpitu. Jak można pisać takie bzdury jeśli nie ma się głównych dowodów, tak samo jak powielać teorię, że był to zamach. Wmawiano, że pilot nie znał języka. Bzdury totalne powtarzane przez takich jak Ty. Jak wyjaśnisz śmierć technika z naszego Jaka, Remigiusza Musia? Zeznał , że rosjanie kazali zejść na 50 metrów. Jak wyjaśnisz samobójstwa wielu osób w piątek w miejscach gdzie nie było kamer ? Jak wyjaśnisz śmierć gen. Petelickiego? Po jego śmierci w sobotę pojawiła sie informacja, że popełnił samobójstwo, a sekcje przeprowadzono w poniedziałek, bo w weekend nikt nie pracuje. Skąd już wiedziano o samobójstwie, skoro nie było sekcji? I najważniejsze. Dlaczego gen. Petelicki, Skrzypczak i prof. Rybiński podpisali sie pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Tuska?

  • Leon - niezalogowany 2018-04-11 08:47:32

    Olo albo jesteś wyjątkowo mądrym członkiem, albo żałosnym zafajdanym pisowcem

  • Leon - niezalogowany 2018-04-11 08:49:35

    Gen. Błasik był alkoholikiem. To tak na marginesie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-11 10:50:04

    Strasznie zafajdany leming leon się tutaj trafił. A mieli podobno wyginąć...

  • gość 2018-04-11 11:04:54

    Dajmy spokój zmarłym, niech odpoczywają w wieczności. Patrzmy trzeźwo co teraz się dzieje i co dotyczy nas , choćby w Ciechanowie. Widać jasno podziały nawet podczas upamiętnienia 8 rocznicy tragicznego wydarzenia. Dwie imprezy zrobił PiS. Ściągnęli z Przasnysza i 2 księży ( czy też podzieli się?), A wszystko na pokaz, dla "swoich". Widać kilka osób z PiS, przedstawicieli władz, kwiaty za znów nie swoją kasę. A gdzie mieszkańcy miasta? Czy kto ich poinformował? Nie potrzeba więcej słów, fakty mówią i zdjęcia.

  • gość 2018-04-11 11:30:51

    PiS to najgorsze ścierwa i takich trzeba wywalić z tego typowo polskiego rządu