:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

W Ciechanowie ruszyła jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych [zdjęcia]

Do połowy czerwca ma potrwać modernizacja ulicy Kargoszyńskiej w Ciechanowie. Prace wystartowały w środę, 7 marca. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Koszt zadania to ponad 3,6 mln zł.

Zadanie obejmuje przebudowę ulicy na ponad półkilometrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do pętli miejskiej. W pierwszej kolejności prowadzony jest demontaż starych chodników i zjazdów, dziś ruszyło także frezowanie jezdni.

Inwestycja zakłada wyasfaltowanie i wyrównanie ulicy, której szerokość docelowo będzie liczyła 6 metrów. Ponadto po prawej stronie (patrząc od ul. Kraszewskiego) powstanie szeroka na dwa metry dwukierunkowa ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Wybudowane zostaną też nowe chodniki z kostki brukowej, powstanie również nowa zatoka autobusowa, równoległe miejsca postojowe oraz 36 zjazdów. Przy przejściach dla pieszych zamontowane zostaną „kocie oczka”. W planach jest też przebudowa kanalizacji deszczowej i budowa 130 metrów nowej deszczówki wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi poza jezdnią.

Całkowity koszt przebudowy ul. Kargoszyńskiej wyniesie 3 674 302,01 zł, z czego ponad 1,8 mln stanowi dofinansowanie z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Inwestycję realizuje firma Strabag. Prace mają zakończyć się w połowie czerwca tego roku.

W Ciechanowie ruszyła jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych [zdjęcia] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ciechanów - więcej informacji