:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C umiarkowane opady deszczu

W Ciechanowie rusza remont kolejnej ulicy. Tym razem w ścisłym centrum

Inwestycje, Ciechanowie rusza remont kolejnej ulicy razem ścisłym centrum - zdjęcie, fotografia

Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu dla kierowców z Ciechanowa. Już jutro (czwartek, 7 września) mają ruszyć prace związane z modernizacją ulicy 11 Pułku Ułanów Legionowych, położonej w ciągu drogi krajowej nr 50. Zarządca drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - zapowiada, że remont może potrwać do połowy października.

Roboty obejmą liczący około 500 metrów odcinek. Wyremontowana zostanie sama nawierzchnia drogi, gdzie uzupełnione zostaną spękania, istniejąca podbudowa zostanie wzmocniona siatką syntetyczną, a na drodze pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna z warstwą wiążącą i ścieralną. GDDKiA zapowiada też wymianę krawężników, poprawę stanu elementów kanalizacji deszczowej, uregulowanie wysokości istniejących zjazdów a także wykonanie nowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace obejmą też pasy zieleni, gdzie pojawią się nowe trawniki oraz nasadzenia. Na zakończenie robót wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome jezdni.

Jak zapewnił nas kierownik mławskiego rejonu GDDKiA prace związane z remontem samej nawierzchni nie powinny zbyt mocno utrudnić życia kierowcom i mają zakończyć się do końca września. - Podczas wykonywania prac brukarskich będziemy zajmować jedynie skrajny pas jezdni o szerokości 2-3 metrów. Natomiast w trakcie remontu nawierzchni drogi zajęta będzie połowa jezdni, dlatego do dyspozycji kierowców pozostaną jeszcze dwa pasy ruchu - informuje Wojciech Piechuta z mławskiego rejonu GDDKiA.

Podczas rozpoczynających się robót w ciągu ulicy 11 Pułku Ułanów Legionowych na pewno nie powstanie ścieżka rowerowa, o co wielokrotnie podczas obrad zabiegali radni miejscy. Obecnie przedstawiciele GDDKiA sprawdzają, czy w ogóle istnieje możliwość wybudowania w tym miejscu trasy dla rowerzystów. - Ścieżka na pewno nie może powstać po prawej stronie ulicy, patrząc od centrum w kierunku ul. Płońskiej. W najbliższych dniach będziemy dokonywać pomiarów, czy możliwe jest wybudowanie ścieżki rowerowej po lewej stronie ulicy. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zostanie zachowana co najmniej 3-metrowa szerokość chodnika - mówi Wojciech Piechuta i dodaje, że ewentualna budowa ścieżki rowerowej mogłaby zostać wykonana dopiero w kolejnych latach.

Dodajmy, że rozpoczynające się w czwartek prace będą realizowane pomiędzy godz. 7:00 a 18:00. Remont nawierzchni drogi ma potrwać do 1 października, a zakończenie całego zadania przewidziano na 14 października.

W Ciechanowie rusza remont kolejnej ulicy. Tym razem w ścisłym centrum komentarze opinie

 • gość 2017-09-06 21:40:06

  Drogi Krajowe nie powinny przebiegać przez centrum miasta. Chociaż - znając życie, jeśli ktoś zbuduje obwodnicę takiej drogi, to kilka dni później powstaną w koło niej zabudowania - i znowu będzie to teren zabudowany... Za to ci od torów kolejowych się nie szczypią - jak ich wkurza przejście dla pieszych, to je zamykają i piesi muszą nadbijać cztery kilometry, żeby przejść na drugą stronę toru...

 • gość 2017-09-07 06:53:55

  najpierw piszecie że prace mają zakończyć się do połowy października a potem do końca września. więc jak ma być?

 • brajanSynDzesik - niezalogowany 2017-09-07 15:08:15

  mnie interesuje jedno... czy będą robić w soboty, bo jak mają szybko skończyć to musowo! I niech ich tam pilnują, żeby nie było tak jak przeważnie, że łopata wbita w ziemię, papieroski, kanapki, termosy albo jeden robi a reszta stoi i się patrzy!

 • gość 2017-09-07 18:57:11

  A kiedy się skończy remont 17 stycznia? Wg informacji na stronie UM Ciechanów miał się skończyć do połowy sierpnia!!

 • gość 2017-09-07 21:46:39

  17 stycznia już tak zostanie. W wojnę też tak wyglądała. Konserwator zabytków się nie zgodził i musi już tak zostać jak we wojnę - najlepiej po wybuchu granatu, żeby było jeszcze bardziej zabytkowo.

 • gość 2017-09-08 10:22:15

  autor usilnie walczył o wierszówkę gratuluję słowotwórstwa

 • Gość kotoj - niezalogowany 2017-11-10 01:54:31

  Najpierw niech zmnienia znaki w strefie zamnieszkania a nie strasz miejska wali mandaty

Dodajesz jako: Zaloguj się