:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

W Ciechanowie rozpoczęła się przebudowa ul. Mazowieckiej i Niechodzkiej

Inwestycje, Ciechanowie rozpoczęła przebudowa Mazowieckiej Niechodzkiej - zdjęcie, fotografia

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem ruszyły prace związane z modernizacją ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej w Ciechanowie. W najbliższym czasie drogi zyskają m.in. nowe nawierzchnie, pojawią się też ścieżki rowerowe. Inwestycja pochłonie ponad 10 mln zł.

Według pierwotnych planów ratusza zadanie miało być już zrealizowane. Wybrany w ubiegłym roku wykonawca nie przystąpił jednak do robót. Urzędnicy musieli więc rozpisać kolejny przetarg i przesunąć termin remontu ulic. W kwietniu podpisano umowę z firmą Strabag, która właśnie rozpoczęła realizację zadania.

Prace rozpoczęły się od demontażu starych płyt chodnikowych oraz krawężników na ul. Mazowieckiej. Docelowo wykonanych zostanie ponad 2,1 km nowej nawierzchni ulic. Wzdłuż Mazowieckiej i Niechodzkiej powstaną również ścieżki rowerowe oraz nowe chodniki. Projekt zakłada także wykonanie infrastruktury rowerowej z czterema parkingami dla rowerów, które pojawią się w pobliżu przystanków autobusowych oraz punktów samoobsługi rowerowej. Wymienione zostanie też oświetlenie ulic na bardziej energooszczędne.

Prace mają zakończyć się do końca października. Koszt inwestycji to blisko 10,3 mln zł, z czego prawie 7 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

(fot. UM)

W Ciechanowie rozpoczęła się przebudowa ul. Mazowieckiej i Niechodzkiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl