:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

W Ciechanowie odbyły się obchody rocznicy powstania Armii Krajowej (zdjęcia)

W 76. rocznicę powstania Armii Krajowej w Ciechanowie odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające tę datę. Zorganizowała je 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Uroczystość odbyła się dziś (14 lutego) przed pomnikiem poświęconym żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej z Ziemi Ciechanowskiej, którzy oddali swoje życie za ojczyznę w latach 1939-1956. Rozpoczęła się od minuty ciszy - w ten sposób uczczono pamięć zmarłego ciechanowianina Jerzego Olszewskiego. Później głos zabrał dowódca ciechanowskiej brygady WOT.

- Spotykamy się tu, by oddać hołd zabitym i zamordowanym żołnierzom Armii Krajowej Ziemi Ciechanowskiej. Nie byłoby dzisiaj niepodległej Polski, gdyby nie bohaterska walka żołnierzy Armii Krajowej. To dzięki Wam jesteśmy dzisiaj w tym miejscu, dzięki Wam mamy wolną i niepodległą Polskę. To żołnierze Armii Krajowej są dziś inspiracją dla młodych ludzi oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aktualnie tworzony jest piąty rodzaj sił zbrojnych - Wojska Terytorialne. To one właśnie z dnia na dzień przejmą tradycję Armii Krajowej i będą kultywować Wasze tradycje, Wasze działania i Wasze dążenia do niepodległości - mówił płk Andrzej Wasilewski.

Następnie liczne delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty oraz zapaliły znicze. Byli wśród nich m.in. kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, delegacje szkół i stowarzyszeń oraz mieszkańcy.

W Ciechanowie odbyły się obchody rocznicy powstania Armii Krajowej (zdjęcia) komentarze opinie

  • gość 2018-02-15 13:42:49

    To już teraz wiem po co powstały Wojska Obrony Terytorialnej... W razie powodzi, czy wichury pożytku z nich nie ma, bo są po to, żeby czcić coraz to kolejne rocznice w coraz to nowych miejscach... Swoją drogą - tyle tych rocznic, że nie wiadomo kiedy dzień powszedni...

  • gość 2018-02-15 13:54:02

    Oprócz mundurowych, polityków i mediów - byli tam jacyś normalni ludzie?...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl