:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Uroczysty Dzień Bolesława Biegasa w powiecie ciechanowskim (zdjęcia)

Obchody Dnia Bolesława Biegasa, które odbyły się w sobotę 9 września w ramach 25. tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, trwały przez cały dzień.

W programie znalazł wykład dr Teresy Kaczorowskiej w PCKiSz oraz wycieczka studyjna (Zamek Książąt Mazowieckich Koziczynek, Koziczyn, Opinogóra) - to głównie pozwoliło wspólnie poznać bliżej tego artystę i przybliżyć jego ślady oraz źródła inspiracji na ziemi rodzinnej.

Podziwiano także mural z 2016 r. na elewacji budynku PCKiSz według dzieła B. Biegasa "Wątpliwe pytania", a także otwarto nową zbiorową wystawę malarstwa, rzeźby i grafiki „Szaleni przez wielkość – Sierpień’44” w Galerii im. B. Biegasa, poświęconą powstańcom warszawskim, autorstwa ponad 30 artystów z Warszawy.

W Dniu tym uczestniczyło ponad 40 osób, w tym artyści malarze z Warszawy (m.in. Urszula Święcicka, wiceprezes ZPAP) i z regionu,  a także inni miłośnicy sztuki i kultury.

Foto: Martyna Kuchta, Jerzy Ratowski


Uroczysty Dzień Bolesława Biegasa w powiecie ciechanowskim (zdjęcia) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-09-13 16:54:16

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl