:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Umowy podpisane. Krzywa Hala i Plac Piłsudskiego przejdą rewitalizację

Około 6,5 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja Krzywej Hali i Placu Piłsudskiego na osiedlu Bloki w Ciechanowie. Urząd Miasta w poniedziałek (9 lipca) podpisał umowę z wykonawcą zadania. Prace mają zakończyć się w pierwszym półroczu przyszłego roku.

- To kolejna inwestycja, o której przez lata, podobnie jak w przypadku ulicy Sienkiewicza, mówiono: „Nie da się”. Jak się okazuje, niemożliwe staje się możliwe. Zaangażowanie i skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych pozwala na realizację inwestycji wyjątkowych i wymagających, a do tych niewątpliwie należy rewitalizacja tego unikatowego budynku - napisała na swoim facebookowym profilu wiceprezydent Joanna Potocka-Rak.

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „CIECHBUD” z Działdowa. Rewitalizacja Krzywej Hali będzie kosztowała nieco ponad 5,8 mln zł, natomiast zagospodarowanie placu Piłsudskiego - 680 tys. zł.

Krzywa Hala przejdzie generalny remont. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektu, wymienione zostaną wszystkie instalacje, a pomieszczenia na parterze zostaną zaadaptowane do pełnienia nowych funkcji i doposażone. Wyremontowane zostaną pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej, budynek będzie miał także przeznaczenie na cele społeczno-edukacyjno-kulturalno-mieszkalne. Będzie tam m.in. Placówka Wsparcia Dziennego i Klub Osiedlowy. W planach jest też oświetlenie i iluminacja arkad, wokół budynku wykonana zostanie nawierzchnia, pojawi się oświetlenie uliczne, nowe nasadzenia, ławki i kosze na śmieci.

Swój wygląd zmieni też Plac Piłsudskiego. Przebudowane zostaną aleje, zamontowane zostanie oświetlenie podobne do tego przy ul. Sienkiewicza, elementy małej architektury, pojawią się również nasadzenia. Podświetlony zostanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na realizację zadania miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych.


(fot. facebook.com/PotockaRak / UM)

Umowy podpisane. Krzywa Hala i Plac Piłsudskiego przejdą rewitalizację komentarze opinie

 • gość 2018-07-10 20:06:30

  Pięknie! To bardzo cieszy.

 • gość 2018-07-10 21:45:27

  Krzywa Hala jest piękna, a będzie jeszcze piękniejsza.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 05:47:27

  A srodkiem parku proponuje puscic ruch samochodowy. Niech ludziska cieszą się halasem. Tak jak przy sienkiewicza przez caly rok nie można otworzyc okna, bo halas wykancza nerwowo

 • Majka - niezalogowany 2018-07-11 09:40:12

  I już znów komuś coś nie pasuje!!!! Ludzie ogarnijcie się!!! Nie robić - źle bo nie dbają....robić - źle bo się nie podoba bo ruch bo inne głupie pomysły.....Tylko czekać aż odezwie się idiota z komentarzem o wypadku na Krubinie ...co za miasto co za ludzie ...WSTYD !!!

 • gość 2018-07-11 11:55:15

  Odpowiadając Majce. Niestety tacy są ludzie. Niektórym się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadali i wszystko zrobili by lepiej. I nic na to nie poradzimy. To nieubłagane prawa natury..

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 20:03:11

  Majka wiesz co znaczy hałas 24 godz na dobę? Co znaczy smrod spalin? Jesli nie wiesz,to nie zabieraj glosu

 • gość 2018-07-21 06:24:02

  Tylko umowy podpisują a nic nie robią bakłażany pier

 • gość 2018-07-21 06:26:12

  Bloki przy Sienkiewicza też miały być rewitalizowane i cisza

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Inwestycje, Ciechanów - więcej informacji