:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Uczniowie SP 4 spotkali się z przedstawicielami 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (foto)

W ostatni czwartek (14 grudnia) Szkołę Podstawową Nr 4 w Ciechanowie odwiedzili przedstawiciele 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej Ciechanów - mjr Dominiak, porucznik Tokarska, porucznik Stokłosa oraz pani Iwona Bartołd. Spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych, dotyczyło roli patriotyzmu w życiu człowieka.

Powitania przybyłych gości dokonała Pani Dyrektor Barbara Kamińska - gospodarz szkoły. Następnie przekazała prowadzenie spotkania pani Iwonie Bartołd, która opowiadając historie ze swojego dzieciństwa  przybliżyła uczniom znaczenie słów patriotyzm, honor, ojczyzna. Uczniowie dowiedzieli się, jak patriotyzm postrzegany był kilkadziesiąt lat temu i jakie ma znaczenie dla współczesnego człowieka.

Podczas patriotycznej lekcji uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia oraz przedmioty z okresu wojny, a także odgadywali zagadki na temat godła, flagi i hymnu państwowego. Na zakończenie spotkania wyrecytowali wiersz Władysława Bełza "Katechizm polskiego dziecka ".

W podziękowaniu za spotkanie uczniowie przekazali gościom wykonaną własnoręcznie choinkę. Żołnierze także nie zapomnieli o prezentach - uczniowie otrzymali pamiątkowe smycze z flagą Polski oraz długopisy. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy!

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 4

rb

Uczniowie SP 4 spotkali się z przedstawicielami 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (foto) komentarze opinie

  • gość 2017-12-18 13:48:41

    A po co ta indoktrynacja?

  • gość 2017-12-18 13:50:16

    Patriotyzm to choroba którą zarażają dzieci aby potem nimi strzelać w imię własnych interesów

  • Leon - niezalogowany 2017-12-18 13:51:26

    Ciekawe czy był odczytany apel smoleński

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Edukacja, Ciechanów - więcej informacji