:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Trzy pożary lasów w powiecie ciechanowskim

Pożary, pożary lasów powiecie ciechanowskim - zdjęcie, fotografia

Do trzech pożarów lasów doszło w miniony weekend na terenie powiatu ciechanowskiego. Paliło się w gminach Ciechanów, Ojrzeń i Sońsk.

Do pierwszego pożaru doszło w sobotę (12 maja) około godz. 18:20 w Chotumiu. Ogień łącznie objął powierzchnię około 60 arów. W akcji wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy OSP. Działania strażaków utrudniały brak bezpośredniego dojazdu do miejsca pożaru oraz problem z dostępem do wody. Konieczne okazało się ustawienie pompy w rowie melioracyjnym. Cała akcja trwała blisko cztery godziny. Na miejsce wezwano też policję oraz przedstawicieli Nadleśnictwa.

Kolejne dwa pożary miały miejsce w niedzielę (13 maja). Najpierw tuż po godz. 6:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w Gołotczyźnie. Tym razem ogień obejmował powierzchnię około 8 arów. Paliła się ściółka oraz pojedyncze drzewa. Strażacy opanowali pożar  przy użyciu wody oraz tłumic. W trwającej prawie dwie godziny akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej.

Do ostatniego zdarzenia doszło po godz. 13:00 w miejscowości Kicin, gdzie płonęło poszycie lasu oraz karpy. Na miejsce zadysponowano aż sześć zastępów straży pożarnej. W tym przypadku ogniem objętych było około 100 m2. Strażacy musieli dowozić wodę z miejsca oddalonego o około kilometr od pożaru. Działania gaśnicze trwały blisko trzy i pół godziny.

(fot. OSP Młock)

Trzy pożary lasów w powiecie ciechanowskim komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-14 17:16:49

    Dzisiaj był kolejny pożar lasu w okolicach Ojrzenia.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl