:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Pozostałe Interwencje, Tragiczny finał zdarzenia Sońsku - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 1

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w miejscowości Sońsk, gdzie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zginął mężczyzna.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 7 lutego. Tuż po godz. 11:00 ciechanowska straż pożarna została wezwana do Sońska, gdzie miało dojść do zdarzenia. Jak relacjonuje oficer prasowy PSP w Ciechanowie, przybyli na miejsce strażacy zastali leżącego obok niezabezpieczonej studni mężczyznę, któremu osoby postronne udzielały pierwszej pomocy. Poszkodowany nie posiadał funkcji życiowych. Świadkowie poinformowali ratowników, że mężczyzna został wyciągnięty ze studni.

Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanego. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy JRG Ciechanów oraz jeden OSP Sońsk. Działania straży pożarnej trwały nieco ponad półtorej godziny.

(fot. KPPSP Ciechanów)

Reklama

Tragiczny finał zdarzenia w Sońsku komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 03:13:42

  Szkoda tylko,że nasi miejscowi strażacy tak długo zastanawiali sie nad wyjechaniem

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 03:25:30

  My im oddajemy fundusz solecki na nowy samochod o oni nas mieszkancow maja gdzies

 • Teresa - niezalogowany 2019-02-09 03:29:01

  Jak wieczorem spotkac sie na piwo czy wodke w remizie to sa na czas

 • Magda - niezalogowany 2019-02-09 04:22:59

  Może gdyby szybciej wyjechali to udałoby się tego Pana urstować

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 08:05:41

  Osp do likwidacji

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:27:02

  Ludzie co wy piszeci. Czy wiecie w jaki sposób OSP jest powiadamiane do wypadku. Bez sensu komentuje osoby które nie mają pojęcia w jakiś sposób działa OSP. Chłopaki wielokrotnie wyjeżdżali ratowali ludziom życie a wy w taki sposób odwdzięcza się się. Proponuję przyjść do remizy i zobaczyć jak ich " praca" wygląda

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:38:50

  Szkoda że takie bzdury na temat straży piszą osoby które nie mają odwagi podpisać sie. Ile razy okoliczne straże OSP interweniowały. W nocy wyjeżdżali a wracali nad ranem. Narażają swoje życie a ludzie w taki sposób piszą.

 • gość 2019-02-09 10:31:40

  Czy się by dało uratować, wyjaśni sekcja zwłok. Tu jest inny problem: niebezpieczne studzienki. I nie wiem, czy "zbieracze złomu"= ZŁODZIEJE pomyślą, że ktoś za parę groszy stracił życie. Pokrywa ze studzienki pośrodku chodnika w tunelu przy stacji PKP była kradziona wielokrotnie. Na dodatek wejście do kanału zakrywała woda i optycznie wyglądało na płytką kałużę, która mogła zwabić np. przechodzące dziecko.

 • Gość1 - niezalogowany 2019-02-09 11:08:19

  Ci strażacy OSP mają też inne prace, nie zawsze są na miejscu, robią to wszystko harytatywnie. Zawsze najłatwiej jest komentować , najlepiej byłoby się przyłączyć i zobaczyć jak to wygląda , a nie dawać bezsensowne komentarze, które nic nie wnoszą.

 • Profesur Wiktor wektor - niezalogowany 2019-02-09 11:50:06

  Charytatywnie. "ch".

 • Robert - niezalogowany 2019-02-09 12:15:40

  do Teresa: Przynajmniej wypisując bzdury podałaś jakieś imię to rozumiem, a to że Ci coś dupę ściska że na to piwo czy wódkę iść nie możesz to Twoja sprawa, pożałuj sobie w domciu oglądając kolejny odcinek na wspólnej czy innej bzdury - tam świat jest piękniejszy.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 12:30:03

  Dziś rano też wyła syrena tyle razy a nie wyjechali a wypadek gdzieś był po drodze do ciechanowa

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 12:31:43

  Coś złego dzieje się w naszej Sońskiej Straży

 • Marcin - niezalogowany 2019-02-09 12:35:49

  Naprawdę chciałbym poznać tchórzliwych autorów pierwszych pięciu komentarzy, którzy nie mieli nawet tyle odwagi żeby wpisać jakiekolwiek imię. Siedzicie w ciepłym fotelu i szczujecie na ludzi, wypisując bzdury o których nie macie pojęcia. Robicie krecią robotę bo po przeczytaniu waszych syfnych wypowiedzi któryś z waszych strażaków naprawdę pomyśli po cholerę to wszystko i zabraknie go wtedy kiedy będziecie go potrzebować. Pozdrawiam druhowie z Sońska, Marcin OSP Mińsk Mazowiecki.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 12:36:45

  Nie wyjechali bo otrzymali ingormacje że nie będą potrzebni. Czekali i zostali odwołania. A potem weryfikowali czy syrena działa prawidłowo. Jak ktoś nie niech bdzur nie pisze

 • Michał - niezalogowany 2019-02-09 14:19:23

  Jak zwykle sami eksperci - żenada. Jeśli ktoś ma chociaż blade pojęcie o tym kto i w jaki sposób decyduje o wyjeździe OSP to nie pisze takich debilnych komentarzy jak ci "goście" na początku. A Tereska chyba z braku zajęcia chodzi i zgląda pod oknami remizy skoro tak "dobrze" poinformowana o tym co się tam dzieje. No i chyba żal że jej na to piwo nie zaprosili. Pozdrawiam chłopaków z OSP i dzięki za waszą robotę.

 • Rafał - niezalogowany 2019-02-09 15:08:28

  Uczestniczyłem w kilku wyjazdach w Osp Sońsk,ale podejście do młodzieży pana O i Pana D sprawiły,że już sie nie udzielam

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 15:37:53

  Komentarz idioty Profesura. To kutas

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 15:49:11

  Dobrze wszyscy wiecie że o OSP powinno się dbać bo oni dbają o nasze bezpieczenstwo. Pan Wójt zwolnił wszystkich konserwatorów sprzętu przeciwpożarowego którzy byli zatrudnieni na 1/5 etatu bo szuka oszczednosci. Dotyczy to Gąsocina. Sońska i innych mniejszych jednostek . Chłopacy odpowiadali za to sprzęt był sprawny, gotowy do wyjazdu, tankowali wozy strażackie robili przeglad sprzętu a nawet naprawiali samochodu po to żebyście wy wszyscy obywatele mieli zapewnione bezpieczeństwo. Ciekawe kto teraz będzie dbał o ten sprzęt. Na miejscu tych biednych strażaków w przypadku awarii sprzętu wezwałambym serwis i fakturę wystawiał bym na.Pana Wójta. OSP jest finansowane z budżetu państwa . Jeśli nie będzie miało środków nie będzie mogło wyjezdzac a tym samym zapewnić wszystkim bezpieczenstwa. Szacunek zarówno dla Sońska, Gąsocina jak i innych małych jednostek.

 • Eljot - niezalogowany 2019-02-09 16:12:41

  Czyżby pod tymi negatywnymi opiniami ukrywał się wójt oraz jego pies - pomager z gminy węszący wszędzie i donoszący?
  W kwestii wyjasnienia: syrena nie zawyła ponieważ był i jest z nią problem techniczny. Chłopacy jeszcze dziś ją naprawiają. A czemu nie wyjechali? A jakże, ze wyjechali!! Zaraz po tym jak się okazało, ze nie słychać dźwięku syreny, dostali wezwanie na swoje telefony komórkowe. Ekipa się zebrała i pojechała na wezwanie. Czy mozna było uratować tego człowieka? Nie nam to oceniać, ale po takim upadku, z takiej wysokości mało kto by przeżył. Więc po co te
  W kwestii wyjasnienia, ze są to nieroby i piją - Moi drodzy autorzy powyższych komentarzy. Czy któryś z Was zgłosił się na ochotnika straży pożarnej? Czy któryś z Was gasił kiedykolwiek u kogoś pożar? Albo ratował ludzi z wypadku? Czy ktoś z Was wyciągał trupy z rozbitych samochodów, albo sprzątał śmierdzące zwłoki łosia w Bardonkach?
  OSP nie dostało pieniędzy od wójta gimny na napełnienie butli z pianą, nie dostali pieniędzy na napełnienie butli z tlenem, których się używa podczas pożaru. Wójt gminy wypowiedział umowę chłopakom, którzy odpowiadali za całą konserwację sprzętu i przygotowanie go do wyjazdu. Czemu? Wójt stwierdził, ze sobie jakoś poradzi. Pytam się panie wójcie. Jak pan to zrobi? Bedzie Pan gasił pożar wodą? Wójt obsmarowuje strażaków. Twierdzi, ze są oni niepotrzebni. Tu cytuję "bo jak chcieliście się dorobić to trzeba było iść do państwowej straży". A czy Pan wój i wy którzy to czytacie, wiecie, że chłopacy z OSP zrzekali się tych marnych paru groszy (dostawali je tylko konserwatorzy) które dostawali z gminy na rzecz OSP, aby było czym wyjeżdżać do pożarów. Czy wiecie, ze oni to robią w swoim wolnym prywatnym czasie, a nawet dokładają do tego? Czy wiecie, ze jednostka OSP SOŃSK ma najwięcej wyjazdów z okolicznych jednostek i jest główną jednostką wsparciową dla PSP Ciechanów???
  Pan wójt widocznie ma w planach zlikwidowanie OSP i wzięcie kasy za samochody, sprzęt, budynek i tereny. Chłopaki dostali wypowiedzenia, wójt zwalnia ludzi z gminy min sekretarkę, zatrudnia swoją znajomą na to samo stanowisko, wyrzuca biedne dzieci, które powinny przebywać w budynkach gminnych - dobrze, ze strażacy z OSP przyjęli je do siebie - bez żadnych pieniędzy! Czy wiecie, że wójt gminy remontuje drogę do swojego domu??? Bynajmniej nie za swoje pieniadze tylko podatników.
  Ten materiał nadaje się tylko do gazety albo do radia. Myslę, ze lokalne media na pewno zainteresują się tym tematem...

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 16:14:21

  A może któryś z tych którzy tak krytykują strażaków zastanowił by się,że oni o tej porze są jak każdy w pracy i na dźwięk alarmu biegną z różnych miejsc.Pozatym ciekawe który z tych pożal się Boże pismaków zdobył by się na coś takiego.Każdego dnia gotowi są zostawić rodzinę i biec ratować czyjeś życie.Nie ważne czy leje deszcz czy walą pioruny oni biegną.Biegną narażać swoje życie dla ratowania życia innych.I taka wdzięczność.Niech poczeka jeden z drugim,aż to jemu zdarzy się jakieś nieszczęście i wdedy pobiegną ci waszym zdaniem najgorsi,żeby ratować wasze życie.Ciekawe który odważy się spojrzeć im w oczy.Życzę wam szczęścia i wyrzutów sumienia.Serdecznie nie pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 17:22:05

  Czytając o poczynaniach wójta to raczej musimy się przygotować na to że niedługo chłopaki wogóle nie będą jeździć bo nie będą mieli możliwości udzielania pomocy - mówię tu o braku środka pianotwórczego i tlenu w aparatach. Bo co dojadą na miejsce zdarzenia i rozłożą ręce dopiero wtedy by ci najmądrzejsi psy na nich wieszali. A tekst " jak się chciało na straży dorobić to trzeba było iść do PSP" - to panie wójcie wychodzi z pana zwykle bractwo i jak narazie to pan się dorabia na niezrealizowanych obietnicach przedwyborczych - tak tak chodzi o pana wynagrodzenie.

 • Brzechwa - niezalogowany 2019-02-09 17:22:37

  OSP będą likwidowane i tak.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 17:24:06

  Sorry miało być " wychodzi z pana zwykle buractwo"

 • gość 2019-02-09 19:47:20

  On jak Prezes Kaczyński musi być po jego myśli. Widziałem go tylko na zdjęciu wygląda na buraka.Jakiegoś pecha macie do władzy. A Strażaków z OSP Sońsk pozdrawiam fajne chłopaki

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 19:50:35

  Jesteśmy po rozmowie z Wójtem,który stanowczo odmawia współpracy z OSP.Gdzie jest Wójt,który obiecywał złote góry,a teraz z premedytacją naraża mieszkańców -swoich wyborców pozbawiając ich pomocy strażaków,którzy za chwilę nie wyjadą do zdarzenia bo nie będą mieli podstawowych rzeczy jak paliwo,piana czy aparaty tlenowe niezbędne przedewszystkim podczas pożarów.Może czas się zastanowić kogo wybraliśmy?Czy to ta sama osoba czy podmieniony klon.Przykro patrzeć na to jak jeden człowiek niszczy to co budowały pokolenia.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:11:27

  Wtedy wszyscy będą mieli pretensję do wóta i może w końcu zobaczą jaką robotę robią chłopaki z OSP narażając własne zdrowie i życie.Może w końcu przemówią Ci którzy dzięki nim żyją albo mają ocalony dorobek życia.KOCHANI JEŻELI SZYBKO COŚ Z TYM NIE ZROBIMY TO PRZYKRO MI TO MÓWIĆ,ALE SYRENE TRZEBA BĘDZIE PRZEDSTAWIĆ POD URZĄD GMINY I W TEJ SYTUACJI POMOCY W NIESZCZĘŚCIU OCZEKUJCIE OD URZĘDUJĄCEGO OD NIEDAWNA WÓJTA.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:51:35

  A wójt wtedy rozłoży ręce i przepraszającym tonem powie " drodzy mieszkańcy gminy Sońsk robimy co możemy żeby było lepiej żeby nareszcie było normalnie ale niestety poprzednie władze itd itp" żygać się chce na samą myśl. A swoją drogą to jeżeli nie daj Boże coś by się mi przydarzyło i np w trakcie gaszenia zabraknie chłopakom piany to chyba mogę zwrócić się do wójta o rekompensatę bo to gmina odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i dostaje na to pieniądze z budżetu państwa. Wyrazy współczucia dla rodziny tego Pana który zmarł i który także był wiele lat kierowcą - konserwatorem - strazakiem OSP Sońsk.

 • gość 2019-02-09 22:53:57

  Wszystko, czego dokonała pani Ślubowska, zakopać, wypalić żywym ogniem aż do dziesiątego dna. Pianę już pan wójt Wam bije, na Św. Floriana dostaniecie w świetle kamer i to zostanie udokumentowane jak ma być. To jest nowoczesny UG, a nie jakieś patataj. Zobaczcie sobie, jak pan wójt odbiera Nagrodę za Zasługi dla Powiatu Ciechanowskiego, to Wam oko zbieleje i zaczniecie się umawiać przez sekretarkę z 3-mies wyprzedzeniem. Pan wójt akurat się gdzieś prezentuje, albo reprezentuje, albo jadzie do Sądu wojować z jakimś podsiadlikiem, co mógłby go podsiąść, jak sama nazwa wskazuje, a Wy będziecie mu d... truć o jakieś pożary, co jak Bóg da, to nas ominą. Pan wójt we własnej osobie wystarczy za wszystkie klęski żywiołowe. Trochę skromności i kultury, panowie Strażacy, moglibyście do UG wnieść.

 • gość 2019-02-09 23:00:03

  Strażacy nie ponoszą żadnej winy wobec tej tragedii. To nie powinno się zdarzyć. Możemy tylko zastanowić się nad tym, jak kruche jest ludzkie życie.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 06:23:47

  Nasi strażacy lenie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 06:30:49

  Strażacy do wymiany

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 07:29:55

  Z tego co wiem to kazda jednostka w KSRGw tym Sońsk też dostała po 200 l srodka pianotworczego i im pasuje,ale Sońsk chce miec 500 l i stad ta awantura

 • gość 2019-02-10 07:48:54

  Wy strażaków to zostawcie w spokoju ono są niczemu winni. Popatrzcie co się w Gminie dzieję skandal.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 07:49:26

  Do wymiany to raczej twój mózg a nie strażacy.Jedź chociaż raz do zdarzenia,wyciagnij zwłoki z samochodu,wejdź do palącego się domu i dopiero wtedy oceń czy to lenie.Oby nie wyjechali i spełnili twoje życzenie w momencie kiedy to właśnie Ty będziesz miał wypadek lub w płomieniach stanie Twój dom.Co za bezduszny z Ciebie człowiek,ale marzenia się spełniają,więc oczekuj sprawiedliwości losu.Zapewniam ,że niedługo los Ci się odwdzięczy,bo na szczęście karma powraca.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 07:58:44

  To ich zastąp!Ale nie przecież tchórze się do straży nie nadają,tylko krytykować potrafią z ukrycia podczas gdy sami nic nie robią.Żenada,brak słów :'(

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 08:17:01

  Ja jako mieszkaniec mam ogromny szacunek dla naszych strażaków.Prawie przy każdym wezwaniu biegną na złamanie karku by jak najprędzej odebrać zgłoszenie i ruszyć z pomocą.Nieważne czy dzień czy noc,czy dzień powszedni czy święto,czy pogoda czy deszcz,trzaskający mróz czy wichura,oni są.Są bo nie jest im obojętny człowiek,który potrzebuje pomocy.Bierzcie z nich przyklad,a nie krytykujcie.Serce ściska,gdy wyjeżdżają zarówno oni jak i chłopcy z sąsiednich jednostek,kiedy niosą się z oddali dźwięki syren wozów,które ruszyły nieść pomoc.TAK TRZYMAJCIE KOCHANI STRAŻACY Z SOŃSKA,GĄSOCINA I INNYCH JEDNOSTEK.TO DZIĘKI WAM MOŻEMY CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE,BO NA WAS MOŻNA LICZYĆ ZAWSZE.WY NIE ODMÓDWICIE POMOCY NIKOMU.CAŁYM SERCEM JESTEM Z WAMI.SZACUN,OGROMNY SZACUN DLA WAS.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 08:41:33

  A Tereska na głodzie i tylko piwko i wódka jej w głowie.A ja byłam widziałam,że nie piwko a kawka,żeby nie posnęli przy naprawie i konserwacji sprzetu.Durna baba,życia nie zna.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 08:55:27

  My również pozdrawiamy Marcinie z OSP Mińsk Mazowiecki i dziekujemy za wsparcie.Bardzo przykro nam czytać te wszystkie bzdury na nasz temat,ale cóż.My codzienne coś poświęcamy,żeby nieść bezinteresowną pomoc,a spotykamy się wzamnian z ogromną krytyką i niesprawiedliwością.To przykre,bo kosztem naszych rodzin niesiemy pomoc innym,ofiarujemy im swój czas,który tak naprawdę należy się naszym bliskim.Ty drogi Druchu doskonale rozumiesz o czym piszę,bo sam Jesteś w podobnej sytuacji.Jeszcze raz bardzo dziekujemy za te słowa wsparcia i Serdzecznie pozdrawiamy.Druchowie OSP SOŃSK.

 • Eljot - niezalogowany 2019-02-10 09:51:56

  Zrozumcie, zw te wszystkie negatywne komentarze pisane są przez zwolenników wójta (A może jednego osobnika bijacego pianę?). Chodzi p to aby zlikwidować straz I wziąć za to kase. A wójt chce aby mieszkańcy to przy tym poparli dlatego taka afera się zrobiła. Sztuczne, wyimaginowane zdarzenia, które nie miały miejsca np jak to że piją, są to lenie, biorą kase za noc albo że nie wyjeżdżają do pożarów. To jest wszystko polityka. Wójt szuka kasy jak tu zaoszczędzić albo i zyskać. Przecież macie tego namacalny dowód. Zwalnia pracowników gminy, zatrudnia swoje osoby, obniża pensję pracownikom gminnym (min Pani w bibliotece), nie chce dac kasy na napełnianie butli (1600zl napełnienia butli z pianą), nie chce pozwolić na odnowienie uprawnień jednemu z panów do napełniania butli. Wójt wcześniej pracował u prezydenta Ciechanowa w pozyskiwaniu srodkodkow, a to był pierwszy wydział który utworzył nasz prezydent kiedy dostał powołanie (Z całym szacunkiem i sympatią dla naszego prezydenta). Ten facet tnie wszędzie koszty. A każdego dnia w RMF Max puszczają wywiady z wójtem co to On nie robi dla gminy. Propaganda jak w Pisie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 10:06:50

  Druhowie z OSP SOŃSK nie przejmujcie się głupim komentarzami. Jestem mieszkanką gminy, nigdy nie potrzebowałam Waszej pomocy, i mam nadzieje, że nigdy nie będę potrzebować. Ja, jako mieszkanka gminy jestem z Was bardzo dumna. Jestem dumna z Naszej Straży, która na głos syreny z remizy leci na łeb na szyję żeby udzielić pomocy tym, którzy jej w danej chwili potrzebują.
  Wylane płyny eksploatacyjne z samochodu na ulicy-nasza Sońska Straż to ogarnia, zatrzymanie krążenia u kobiety- nasza Sońska Straż spieszy na pomoc, bo będzie wcześniej od pogotowia,
  zasłabniecie na cmentarzu- Nasza Sońska Straż jako pierwsza przed 7 rano 1 listopada,
  palące się sadze w kominie na Damietach- Nasza Sońska Straż gna na pomoc,
  Kot na drzewie u sasiadów- Nasza Sońska Straż z pomocą OSP Gąsocin na miejscu,
  Pszczoły w technikum-Nasza Sońska Straż ze Strażą OSP Gąsocin.
  Wypadek na Bieńkach- nasza Sońska Straż na miejscu
  Ja pamietam, nie wymyślam. Nie przejmujcie się, róbcie swoje, bo wykonujecie kawał dobrej roboty! Pozdrawiam Was serdecznie!

 • Eljot - niezalogowany 2019-02-10 10:42:11

  Widzę, że większość komentarzy jest bardzo pozytywna. Mieszkańcy gminy - tak trzymać. Jednakże aby się cokolwiek zadziała trzeba nie tylko trzymać kciuki, ale pomoc osobom, które chcą walczyć o OSP. trzeba sprawę nagłaśniać. Im więcej osób będzie wiedziało o tym co się dzieje, tym większa będzie świadomość. To WY wybraliście tego pana na wójta i to WY macie prawo to odwołać nie zgadzając się z jego decyzjami. Napisalismy do portalu ciechanow inaczej aby zainteresowali sie sprawa. Kolejnym ruchem MUSI być radio i tygodnik ciechanowski a nawet Pan Prezes Pawlak.

 • gość 2019-02-10 11:47:19

  Sam diabeł Wam nie dogodzi. Był przystojny, szarmancki pan Wielechowski- nie dały Mu pracować napalone baby i zazdrośni faceci. Była Pani Wójt "miała ohydną urodę". Wybrany chłopak jak lalka i to większością głosów też Wam się nie podoba. Buduje drogę do swojego domu. A co to na bezludziu jakimś mieszka? Innym korzystać zabroni? Chcielibyście, żeby pan wójt dojeżdżał na urząd poobijany na wybojach, jak przymierzając ulęgałka? Dobrze, że ma własny dom i nie musicie mu budować publicznego. Zawsze to trochę grosza się zaoszczędzi. Dostał Nagrodę Powiatową, Wojewódzką też właściwie ma już w kieszeni, a jak zostanie Wójtem Roku, to jak różne delegacje i media będą tam dojeżdżać po takiej fatalnej drodze? Wóz strażacki ich dowiezie? Trzeba myśleć perspektywicznie.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 12:24:12

  A komu tak się żółć ulala?Wielechowski przystojny?ha haKto się za nim uganial?Wojtowa moze i nie miała urody modelki ale miala głowę na karku.A ta "lalka" co ma? Jak narazie mnóstwo wrogów

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 12:59:42

  Jak taki piękny niech idzie do top model,a nie się w Urzędzie marnuje.Albo do kabaretu,bo makaron na uszy potrafi nawijać jak mało kto :O

 • gość 2019-02-10 16:26:38

  Gdzieby nie poszedł, drogi ze sobą nie zabierze. Trzeba wybierać mądrze: za każdym razem wójt z innego kierunku geograficznego i przewodniczący RG takoż. Za 40 lat gminę pokryje promienista sieć dróg. Przyda się i tym, co będą jeździć na poduszkowcach i tym co jak zwykle per pedes.

 • gość 2019-02-10 17:00:07

  Pan wójt może niespecjalnie umie pisać, np. o tej wspólnej współpracy, ale potrafi liczyć. Ani jednej ze swoich zalet nie odda gminie za darmo. Po co lecieć do jakiegoś kabaretu, jak można mieć własny. Tnie koszty. Do top model trzeba mieć i wzrost.

 • gość 2019-02-10 17:45:25

  JA WIDZIAŁAM JAK NA PRZYSTANKU STAŁY DWA SAMOCHODY I DWÓCH CHŁOPCÓW SIĘ ZABAWIAŁO RAZEM

 • gość 2019-02-10 17:56:35

  Niech się wstydzi ten, co widzi.

 • gość 2019-02-10 18:07:53

  I tak zrobiliśmy kpiny z pogrzebu...

 • MAGDALENA - niezalogowany 2019-02-10 19:52:12

  Po co jeden drugiego nakręca? Ludzie planujecie się. Co was obchodzi czy oni piją czy co tam robią.Macie swoje życie? To się nim zajmijcie.Stało się.Nie ma co gdybać.

 • Gość10.2.2019 - niezalogowany 2019-02-10 20:10:17

  Tak jak wszedzie rozgadani ludzie Sonska najlepiej aby był chałas czym większy.tym lepiej

 • gość 2019-02-10 20:43:16

  Tej akurat tragedii strażacy nie są na pewno winni i nie ma co po nich jeździć. W artykule trochę za mało jest, żeby oceniać. Natomiast uczynnił się tu chór starej wójtowej i tu warto parę słów powiedzieć w kwestii kilku OSP z naszej gminy. Może Panowie Strażacy zbyt ścisłe związki ze Ślubowską utrzymywaliście, zbyt ostro się po stronie zdecydowanie NAJGORSZEGO WÓJTA opowiadaliście? A próby zastraszania przez strażaków opozycyjnych radnych? ie pamiętacie? A budowa domu publicznego w Bądkowie na gruzach budynku OSP za NASZE GMINNE pieniądze? Inwestycja ponad milionowa, która w zamyśle miała potem pójść w dzierżawę na 30 lat za grosze i służyć pewnej konkretnej osobie ściśle ze starą wójtową związanej jako tancbuda do wynajęcia? Nie wiecie? Nie słyszeliście? O ilu rzeczach jeszcze ie słyszeliście? To teraz się nie dziwcie, bo klimat jaki wokół OSP panuje MACIE NA WŁASNE ŻYCZENIE. Po starej wójtowej tylko smród został i w waszym interesie leży go trochę rozegnać a nie wzmacniać głupimi komentarzami na temat nowego Wójta!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 21:31:51

  Pierwsze słyszę o Domu Publicznym w Badkowie!To co to ma byc?Tancbuda czy Burdel?Ludzie o czym Wy piszecie?Cale zlo to Badkowo.Cieszmy sie ze cos przybywa w Gminie a nie tylko oszczednosci na bezpieczenstwie nas wszystkich.Oszczedzac powinien od siebie!!Pensja maksymalna a co obiecywal?Boiska mialy powstac ico?Zwolnien mialo nie byc!!OSP zalatwi temat !!Staneli po stronie mlodosci i przegrali.Dajcie jeszcze wiecej praw Arkadiemu to wszyscy włącznie z Mlodym Wojtem wylądujemy na bruku.Milych snow obroncy Marionetki Jaroslawa

 • gość 2019-02-10 21:58:34

  Czy tancbuda czy burdel to mało ważne, ważne że za prawie dwa miliony i do prywatnego użytku jednej wiernej starej radnej. Tzn. miało być, ale się zesrało na szczęście i gówno z tego będzie ;)

 • gość 2019-02-10 22:40:25

  Co to znaczy "zbyt ścisłe związki ze Ślubowską"? PANI Ślubowska była urzędującym Wójtem i nie w kompetencjach strażaków było Ją oceniać. Dlaczego bezimienna osoba rości sobie prawa dyktować strażakom po czyjej stronie mieliby się wypowiedzieć? Dyktatura proletariatu? Opinię najgorszego wójta wykreował Pani Ślubowskiej radny Muchowski, a teraz najlepszy pan wójt poprawia i poprawia po Niej i poprawić nie może. Pracuje się głową, nie gębą. Zazdrościć komuś domu publicznego- tu już specjalistka od rozganiania smrodu przechodzi samą siebie.

 • gość 2019-02-10 23:57:49

  Gówno, dupa i srać- to merytoryczny poziom dyskusji drugiej wiernej młodej radnej. Zesrać sie, a nie dać sie. Niech nie będzie nic, byle ta jedna nie miała! Pogratulować młodemu takiego poparcia. Niech żyje młodość i pampersy!

 • gość 2019-02-11 00:24:42

  "Uczynnił się chór starej wójtowej". Chyba zaktywizował? I to bez dyrygenta. A młody może kwintet zbierze, albo i nie.

 • Aiwa-Platz - niezalogowany 2019-02-11 07:22:50

  Gwoli przypomnienia - Ochotnik – osoba zgłaszająca się samodzielnie do wykonania pewnej pracy lub zadania. Dojenie Gminy się urwało poniektórym strażakom i taka rozpacz? Już za kadencji Żbika sońscy potrafili lewe faktury przynosić do Gminy licząc na jego słabą pamięć a teraz za 1 Bal Charytatywny zażyczyli sobie 300 litrów oleju opałowego na ogrzanie budynku OSP. Kapać się w nim będą czy co? Ślubowska za poparcie "ochotników" z rodzinami pompowała im kasę do utraty przytomności i teraz prokurator ma zajęcie, bo tylko w przypadku 1Podsiadlika - parę paragrafów ma zastosowanie. To już uczciwie się nie da działać ochotniczo, Szanowni Panowie Ochotniczo Pokrzywdzeni? Rzadko tu wchodzę, więc na dyskurs nie liczcie. W temacie Bądkowa - ktoś tu pisze, że 1 milion. A to 2 miliony publicznej kasy na prywatny biznes potrzeba

 • gość 2019-02-11 09:06:43

  To paliwo to nie za żaden bal charytatywny z tego co się orientuję tylko za ogrzewanie cały sezon sali w której przebywają dzieci ze świetlicy PCK która jest przypisana umową do GOK -u a jakoś próbuje się je wszędzie upchnąć , podrzucić jak śmierdzący kartofel tylko nie do przeniesionego GOK- u i tylko dzięki życzliwości strażaków korzystają z sali w remizie. A z " ochotnictwa" Sońskich i nie tylko Sońskich strażaków to wydaje mi się że Pan parę lat temu postanowił sobie "dla jaj" skorzystać żeby udowodnić że odpowiedzialne za to służby nie odśnieżyły Panu drogi i też nie mam zamiaru o tym z Panem dyskutować. Ochotnikami do gaszenia pożarów i udzielania pomocy to strażacy byli i są i jak ktoś już wcześniej napisał zrzekli się za to pieniędzy na rzecz jednostki a konserwacja sprzętu i odpowiedzialność za niego to już zupełnie inny temat. Poza tym to gmina chyba dostaje zewnętrzne środki na działalność OSP także nie wiem do końca kto tu chce kogo doić. Z resztą o działalności ochotniczej powinien się wypowiadać ktoś kto zna to z praktyki a nie Ci którzy nie mają o tym pojęcia . Najlepiej nic nie robić a od innych wymagać i oceniać - taka nasza mentalność.

 • gość 2019-02-11 09:50:50

  Czego się spodziewaliście wybierając smarkacza? Pajdokracja tak wygląda. Jakby młody miał w głowie poukładane, to ze swoim doświadczeniem życiowym nie podjąłby się takiej odpowiedzialności. "Głupi ten, co kijem bezpieczeństwo mierzył/ Głupi i ten, co bezpieczeństwo ślepemu powierzył"- to nie ja, to bp I. Krasicki.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 11:03:28

  I tak właśnie wygląda prawda Pana Arkadiusza.Nie ważne co się napisze, ważne żeby ludzie uwierzyli. Nie po to robił kampanię Wójtowi, żeby teraz nic z tego nie mieć. Żył tyle lat na koszt podatników i żyje nadal. Tylko teraz chce coraz więcej tej PUBLICZNEJ KASY, a Wójt musi mu płacić jak chce się na stołku utrzymać ( przecież jak się nic nie potrafi, to trzeba płacić za siedzenie cicho).
  Co do strażaków ochotników, Panowie nie zrażajcie się durnymi komentarzami, róbcie dalej swoją robotę, bo robicie ją naprawdę dobrze i jest ona naprawdę potrzebna.

 • gość 2019-02-11 11:58:28

  Zebrał się minichór (powinienem napisać przez jot) starej wójtowej. Nowy niedobry, bo młody? No ubawiłem się setnie. Od Pana Arkadiusza to się może odpierwiastkujcie, bo gdyby nie On to ta stara dalej by rządziła, dalej byśmy płacili za piach który nie był wysypany, kończylibyśmy za NASZE pieniądze budynek (jak ktoś ze zwolenników starej wójtowej słusznie napisał) burdelu w Bądkowie. Generalnie wybierając ją na kolejną kadencję budowalibyśmy jej prywatny folwark. Dzięki Panu Kozyrze są postępowania w prokuraturze i przed sądami i ktoś ją w końcu rozliczy! A strażacy (mówię tylko o tych co słodkie frukta spijali z łona małej bufetowej) ogon podkulić i zachowywać się jak na twardzieli przystało. Wasza bufetowa już nie wróci choćby skały się zesrały.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:24:11

  Widocznie dwa źródła utrzymania dla p K.to za mało.Może te oszczędności na osp pan K ma ochotę zgarnąć dla siebie.Jaki społecznik się nagle zrobił =-O

 • gość 2019-02-11 12:28:57

  No widzę że chyba z braku argumentów w koło jedno - jak zdarta płyta ( "stara" wójtowa i Bądkowo) a poziom komentarzy i języka w nich używanego przez tych chyba inteligentniejszych w ich odczuciu - bo popierających nowego Wójta żenada i wstyd. Żeby nie było też na niego głos oddałem i uważam że na ocenę działań trzeba czasu ale z każdym działaniem wójta moja wiara w niego słabnie - bo nie tak to miało być. Co do Pana K to rzeczywiście parę spraw ujrzało dzięki niemu światło dzienne ale nie oszukujmy się że on jest taki bezstronny i krystalicznie czysty nie jeden się już przekonał że Pan K ujawnia informacje wybiórczo i tylko te które są mu przydatne do osiągnięcia jemu wiadomych celów - ta kitka to powinna być ruda

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:30:33

  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:44:54

  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni

 • gość 2019-02-11 12:46:38

  Tu niestety nie ma z czego się śmiać. Tu trzeba płakać.

 • GośćRozczochrana - niezalogowany 2019-02-11 12:49:11

  Mieliście gospodarza a macie gowniarza!Nie potrafil zarządzać zakladem fryzjerskim a mowa Gminą!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:56:59

  Naprawdę nie ma się co śmiać.Wszyscy juz widzą o co tu chodzi .Nie uroda ale wiedza i doswiadczenie bylo potrzebne tej gminie.A mialo byc tak pieknie...Komu zrobilismy krzywde? A co do OSP to Panowie ,Ci wszyscy dyskutanci nie warci są posprzatac po Was a juz nie z Wami wspolpracowac!Tak trzymac!! Brawo Wy

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:59:58

  Pokazcie cwaniaczki taką wieś jak Badkowo!Ludzie tu zgrani i pracowici.Nie proszą gminy aby im wyciąć trawkę pod salą bo będzie spotkanie PSL albo inne.Sami od lat wzięli inicjatywę w swoje ręce i przez wiele lat pracują dla dobra swoich mieszkancow.Obserwuję Ich i zazdroszczę że u Nas tak nie ma.Ludzie czy nie widzicie tego że szczuja nas jedni drugimi?Wprowadzają niepotrzebny zamęt?Cieszę się bardzo że Slubowska była Wojtem bo przynajmniej nie topie się na drodze.Mamy piękna drogę i pamiątkę po Wojcie dobrym gospodarzy! A Wy co bedziecie mieli po Gowniarzu?

 • gość 2019-02-11 13:08:39

  Jak już tak się o pieniądze kłócimy to na moim zebraniu wiejskim był w ubiegłym roku Pan Strażak ze Sońska. Prosił o kilkaset złotych z funduszu sołeckiego na działalność. Strażak był sympatyczny to i daliśmy. A ja zapytam: ile w tym czasie sońska OSP dostała na remont sali bankietowej od starej bufetowej? Tylko na oświetlenie jeśli mam być ścisły? Bo ja wiem... A Panu "gość 2019-02-11 12:28:57" powiem tylko, może Pan jest inteligentny bardziej niż ja, ale może też poczekajmy jednak na ocenę nowego, bo ocenę starej to chyba szczęśliwie mamy za sobą ;) i powiedzmy sobie: trzeba ją było na początku kadencji spławić Soną to by straty były mniejsze. Teraz będziemy się mierzyć z tym domem niby publicznym w Bądkowie. Niepotrzebnie zupełnie...

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:32:44

  Czasami wystarczy plunac żeby ugasić pożar. Ale trzeba to zrobić. Wy wszyscy szydercy teraz plujecie ochotnikom w twarz. Zobaczymy jak się zaczną wichury, pożary w lato, kto wam będzie pomagał , jak PSP będzie miało roboty pod korek. Poczekamy zobaczymy. Szczęścia życzę.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:33:11

  Czasami wystarczy plunac żeby ugasić pożar. Ale trzeba to zrobić. Wy wszyscy szydercy teraz plujecie ochotnikom w twarz. Zobaczymy jak się zaczną wichury, pożary w lato, kto wam będzie pomagał , jak PSP będzie miało roboty pod korek. Poczekamy zobaczymy. Szczęścia życzę.

 • gość 2019-02-11 21:50:44

  Nikt nie pluje Ochotnikom w twarz. Po prostu kilka osób przypomina, że KILKU (i tylko kilku) Ochotników chciało coś ugrać, co im nie wyszło. Ugrać ze starą wójtową, z którą nikt uczciwy nie powinien grać. I tyle, a teraz jak to zwykle w przyrodzie bywa wszyscy za tych kilku dostają od ludzi. Wszystkich Ochotników pozdrawiam i kto wie, jak ważne jest byście funkcjonowali ten wie. Innymi się nie przejmujcie, ale czarne owce musicie pogonić. To dobry czas na to.

 • Adam - niezalogowany 2019-02-12 06:58:09

  W tej gminie tylko zawiść, zazdrość, jeden drugiemu wilkiem. Strażacy są apolityczni, niezależnie od tego kto rządzi robią swoje a umowy z konserwatorami samochodów i sprzętu nie były wymysłem poprzedniej władzy tylko funkcjonowało to już 30-40 lat wstecz, wiec tym wszystkim opluwaczom radze najpierw zasięgnąć troche wiedzy na temat na który się wymądrzaja. Sprzętu mają dużo, starego i nowego wszystko naprawiane we wlasnym zakresie, odpowiedzialności jeszcze więcej, wszystkie pieniądze przekazywane na rzecz OSP a Wy tu piszecie takie głupoty, ze sie niektórzy dorabiaja. Oszczędności szuka nie tam gdzie trzeba najpierw niech zacznie od siebie bo zarabia wiecej niz poprzednicy a stazu pracy nic a obiecane było w kampani jako priorytet i zatrudnienie swojego doradcy ktorego miało nie być

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 09:30:22

  Panowie Strażacy z Sońska i Gąsocina nie przejmujcie się i nie bierzcie do siebie co tu piszą, robicie kawał dobrej roboty, nikt tego nie docenia, a to Wy jako pierwsi spieszycie z pomocą drugiemu zostawiając swoje prywatne życie czy to w dzień czy w nocy świątek piątek czy niedziela. Wielki szacun dla was

 • gość 2019-02-12 13:48:09

  Pogonić to w pierwszej kolejności wójta od strażaków. Tak samo działali za każdej władzy - dzielnie i ofiarnie, kiedy pan wójt jeszcze na g.... mówił papu. Ile im zawdzięczają ofiary huraganów tego lata, kiedy radny- zaradny skupił się na sekowaniu pani Ślubowskiej i za tym tylko latał- całe lato latał, latał i latał, aż sobie wylatał.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 14:45:31

  Dokładnie, jedyna grupa ludzi która nie patrząc na to kto sprawuje władze robią swoje i dla nas wszystkich mieszkańców poświęcają swój wolny prywatny czas. Szacunek dla was panowie z Gąsocina i Sońska robicie kawał dobrej roboty odkąd pamietam

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 15:58:55

  Pan paragraf i filmowiec w jednym zapewni wam krainę szczęśliwości spokojnie jeszcze trochę cierpliwości . Ciekawe czy przyjdzie taki dzień że ludzie w końcu przejżą i wywiozą to ścierwo na gnoju jak Jagnę

 • gość 2019-02-12 22:44:45

  Ścierwo na gnoju tośmy w tych wyborach już wywieźli. Trzeba ją jeszcze rozliczyć. Ale widzę, że frakcja płatnych pachołów ślubowskiej silna w internecie.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-13 08:21:42

  Nasz wójt to idiota który nie ma pojęcia o działaniu Ochotniczych Straży Pożarnych. Jeśli samochód GCBA (o ile wójt wie co to GCBA hahaha) w Sońsku ma zbiornik na środek pianotwórczy 500 litrów to tyle tego środka powinno się tam znajdować a nie 200.... Wójt niech czasem pomyśli bo to nie boli, a i on może kiedyś pomocy strażaków potrzebować. A do pana który piszę że w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych jest tlen to poprawię pana w tych aparatach jest powietrze.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-13 09:29:46

  https://youtu.be/9nE9AosdwRA

 • Gość - niezalogowany 2019-02-13 10:00:09

  Teatrzyk kukiełkowy wrócił Był Jarosław 1 teraz Jarosław 2.obaj nijacy i bezjajeczni pytający wciąż o zgodę czy mogą się wysikać wcześniej Józia a teraz Arka .,,Szanowni państwo zobaczcie umyłem rączki i mam czyściutkie teraz złapie was nimi za pośladki i jedziemy Arku mogę?-......Mmmm możesz!!!!

 • Łukasz - niezalogowany 2019-02-13 10:10:01

  Każdy jest mądry w wypowiedzi bo jest anonimowy,ale nie widzę nikogo kto by na oficjalnym fan page Osp Sońsk lub Urzedu Gminy napisal cos na chlopakow z Sonska albo Wójta,bo co?bo bedzie widac kim jestescie?banda nieudaczników i cwaniackich anonimusow

 • gość 2019-02-13 21:59:21

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie czepia się strażaków.

 • gość 2019-02-14 14:44:39

  Józiem to rządziła cwana teściowa.

 • gość 2019-02-16 12:14:25

  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie. A ze swoimi sporami poczekajcie na inną okazję.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Plecak Martes Capac 45 L

Plecak Martes Capac 45 L czerwono-żółto-szary Właściwości: plecak turystyczny jedna duża komora w komorze na ściance kieszeń z elastyczną taśmą..


Dom 100m.kw. + duża działka

Sprzedam dom jednorodzinny w Grudusku, 5 pokoi, kuchnia łazienka. Duża działka, ponad 3300 m.kw. + budynki gospodarcze, cała działka ogrodzona...


Szkoła Medyczna w Ciechanowie

REKRUTACJA 2019/2020 Nie wiesz jaką szkołę wybrać? To proste ! Najlepszą w regionie w branży medyczno-społecznej Kierunki kształcenia Szkoła..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ciechanowinaczej.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

R4BC PL SP Z O O z siedzibą w Ciechanów 06-400, Plac Tadeusza Kościuszki 13a lok.7

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"