:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

The Bartenders zagrają w Zgrzycie

Kiedy: 2017-12-02 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Bartenders zagrają Zgrzycie - zdjęcie, fotografia

Ciechanowska Fabryka Kultury Zgrzyt zaprasza w najbliższą sobotę (2 grudnia) o godz. 20:00 na koncert The Bartenders.

THE BARTENDERS spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną.

O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie w tym, że pomysł przypadł publiczności do gustu utwierdzeni zostali przez m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – DR. RING DINGIEM, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem ALIBABKI!

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, w tym dwukrotnie na jednym z najważniejszych - OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. SZUMNA SESSIONS. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: DR. RING DING, EARL JACOB, MAMADOU DIOUF, DUŻE PE czy KUBA WIRUS.

Płyta SZUMNA SESSIONS została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. THE POLECAT utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach ROTOTOM SUNSPLASH w Hiszpanii (wg Forbes największy festiwal muzyki reggae na świecie) i THIS IS SKA! w Niemczech (największy tamtejszy plenerowy festiwal muzyki ska). Prezentowali się również w telewizyjnych programach: KUBA WOJEWÓDZKI, PYTANIE NA ŚNIADANIE oraz JAKA TO MELODIA.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie TRIBUTE TO ALIBABKI zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki W rytmach Jamajca ska zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same ALIBABKI.

W czerwcu 2016 ALIBABKI spotkały się z muzykami w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź, by zarejestrować utwory z historycznej EPki W rytmach Jamajca Ska w aranżacjach The Bartenders. Materiał promowała piosenka JUŻ NIE TWIST wzbogacona o teledysk, który opublikowano w serwisie YouTube.

Projekt TRIBUTE TO ALIBABKI doceniony został również przez festiwal MĘSKIE GRANIE i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu w 2016 roku. Miał wówczas miejsce precedens – żaden przedstawiciel krajowej sceny reggae/ska dotychczas nie prezentował się na tym festiwalu!
11 sierpnia 2016 podczas OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL The Bartenders zaprezentowali drugą płytę – POLES ARE MOVIN'! Dziesięcioletnie doświadczenie w dostarczaniu publiczności najwyższej jakości rozrywki i porywaniu do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na płytę nie zaprosili gości – wszystkie piosenki zaśpiewał KUBA KACZMAREK – wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders

The Bartenders zagrają w Zgrzycie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się