:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Telewizor na długie lata – tylko QLED

Porady i ciekawostki, Telewizor długie tylko - zdjęcie, fotografia

Telewizor, zwłaszcza dobry, nie zalicza się do urządzeń, które zmienimy co roku, jak to często ma miejsce w przypadku smartfonów czy tabletów. Dlatego podejmując decyzję zakupową, należy rozważyć wszystkie za i przeciw konkretnego modelu. Oto mały przewodnik, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Telewizor – jaka rozdzielczość?

Przez lata najlepszą rozdzielczością była Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, jednak czasy te bezpowrotnie minęły. Obecnie powszechnie spotyka się rozdzielczości Full HD+ oraz Ultra HD i 4K. Ultra HD to rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, a 4K – 4096 x 1080 pikseli. Warto zauważyć, że wielu producentów błędnie stosuje termin UHD zamiennie z 4K. A czy lepsze jest UHD, czy też 4K? 4K to technologia, która upowszechni się w nadchodzących latach i daje lepszą ostrość i nasycenie barw niż UHD, warto więc pomyśleć o tym właśnie rozwiązaniu. Choć jeszcze nadawcy nie nadają w niej swoich transmisji, już można oglądać klipy wideo w 4K na YouTube i innych serwisach internetowych. Wiele smartfonów i kamer wideo umożliwia rejestrację obrazu w tej właśnie rozdzielczości, a dzięki telewizorowi 4K, jak np. QE65Q7FAMTXXH, masz okazję obejrzeć w pełnej krasie te nagrania.

Wielkość odpowiednia do pomieszczenia

Przy zakupie telewizora musisz uwzględnić wielkość pomieszczenia, w jakim stanie. W przypadku standardowego salonu za najlepszy rozmiar uznawane jest 55''. Jeżeli pomieszczenie jest większe, wówczas warto pomyśleć o telewizorach mających przekątną 60 cali i więcej. A dlaczego akurat 55'' do standardowego salonu? Jest to związane z odległością, w jakiej siedzi się od telewizora. W tym przypadku jest to od 2 do 2,5 m, co umożliwia dokładne zobaczenie wszystkich detali i pełne docenienie ostrości obrazu. Jeśli siedzi się dalej, niezbędny jest w tym celu proporcjonalnie większy ekran.

Zwykły czy zakrzywiony?

W ofercie wielu producentów dostępne są telewizory ze zwykłymi oraz zakrzywionymi ekranami. Zakrzywiony daje większą przestrzenność obrazu dzięki identycznej odległości jego wszystkich punktów w stosunku do źrenicy. Jednak należy zwrócić uwagę, że tego typu rozwiązania są zazwyczaj droższe i mający taką konstrukcję odpowiednik wspomnianego modelu QE65Q7FAMTXXH może kosztować nawet o parę tysięcy złotych więcej! Jeśli namiętnie ogląda się seriale, filmy czy transmisje sportowe, warto zapłacić więcej i odczuć pełnię wrażeń oraz emocji.

Smart TV – podstawa czy zbędny dodatek?

Takie modele jak QE65Q7FAMTXXH określane są mianem "Smart TV". Oznacza to, że posiadają własny system operacyjny, który znacznie zwiększa możliwości i dzięki któremu telewizor staje się czymś więcej niż zwykłym odbiornikiem. Dostęp do aplikacji, gier, a także usług i serwisów sprawiają, że każdy użytkownik ma znacznie więcej możliwości niż tylko zmiana kanałów kablówki czy telewizji satelitarnej.

Jeśli inwestować w telewizor, to raz a dobrze! Wybierz QLED, dzięki czemu masz pewność, że będziesz w stanie odbierać obraz w najwyższych dostępnych rozdzielczościach. A funkcje Smart TV, jakie oferuje m.in. wspomniany QE65Q7FAMTXXH, znacznie zwiększą możliwości wykorzystania telewizora!

Tekst partnera

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl