:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Teatr Rozmyty Kontrast wystawił spektakl Ich Czworo

W ubiegły piątek (1 września) na sali widowiskowej PCKiSz odbyła się kolejna premiera Teatru "Rozmyty Kontrast". Był to spektakl "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej.

Gabriela Zapolska napisała "Ich czworo" ponad 100 lat temu, ale cały czas mamy wrażenie, jakby akcja spektaklu działa się tu i teraz. Małżeństwo, które nie potrafi już ze sobą rozmawiać, nie kłócąc się. Zapatrzony w siebie amant bez skrupułów, kobiety, które naiwnie wierzą we wszystko, co powiedzą mężczyźni oraz dzieci, cierpiące przez ciągłe sprzeczki rodziców. Autorka określa tekst jako "tragedię ludzi głupich" i nie bez powodu, bo każdy z bohaterów, na swój sposób właśnie taki jest. Choć wydźwięk "Ich czworo" jest jednoznacznie tragiczny, rzecz jest podana w lekkiej i dowcipnej formie. Dramat Zapolskiej to studium upadku więzi międzyludzkich, a także słabości poszczególnych bohaterów, które pchają ich ku katastrofie. 

Na scenie wystąpili:


Żona - Adrianna Betlińska
Mąż - Konrad Dziliński
Dziecko - Alicja Kozera
Fedycki - Mateusz Trojanowski
Panna Mania - Małgorzata Klimczak
Wdowa - Kinga Szpojankowska
Służąca Zosia - Aleksandra Masłowska
Taksówkarz - Filip Czyżykowski
Mandragora (głos) - Mikołaj Zelech

Spektakl wyreżyserowała Małgorzata Klimczak - aktorka Teatru "Rozmyty Kontrast"

PCKiSz oraz Teatr "Rozmyty Kontrast" zapraszają na kolejny spektakl już we wrześniu!

fot. CK

Teatr Rozmyty Kontrast wystawił spektakl Ich Czworo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl