:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Teatr Pinezka wystąpi na Warszawskiej

Kiedy: 2017-07-14 , godzina: 17:00 | Gdzie: deptak/ul. Warszawska

Teatr, Teatr Pinezka wystąpi Warszawskiej - zdjęcie, fotografia

Już jutro (piątek, 14 lipca) o godz. 17:00 na Ulicy Warszawskiej, w ramach wakacyjnych Spotkań z teatrem organizowanych przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, wystąpi Teatr Pinezka ze spektaklem "Pinezkologia". Po spektaklu odbędzie się również pokaz grupy tańczącej z ogniem – MAORI.

Teatr Pinezka Przemysława Grządzieli powstał w 1980 roku w Gdańsku. Ich spektakle to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. W spektaklach Teatr Pinezka nie ma tekstu, więc występuje on na całym świecie nie mając bariery językowej.

Spektakl pt. Pinezkologia łączy w sobie elementy magii teatru i cyrku. Jarmarczna clownada jest wybuchową mieszanką pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. Przedstawienie odrywa publiczność od szarej rzeczywistości i porywa ich w świat bajki i radosnego dzieciństwa, bo przecież w każdym z nas jest dziecko.

Teatr Pinezka występował na festiwalach teatralnych w Avignone, Paryżu, Lionie, Edynburgu, Londynie, Ankarze, Kijowie, Lwowie, Wilnie, Moskwie, Kaliningradzie, Krasnoarmiejsku, Salonikach, Bańskiej Bystrzycy, Berlinie, Stuttgardzie, Budapeszcie, Wiedniu, Zurichu, Sztokcholmie, Oslo, Luxemburgu, Madrycie, Amsterdamie, Guadalajarze (Meksyk), Quito (Ekwador), oraz na wielu festiwalach w Polsce. Reprezentował polską kulturę na Wystawie Światowej EXPO'92 w Sewilli /Hiszpania/, na EXPO'2000 w Hanowerze /Niemcy/, oraz na Targach Kultury i Sztuki w Umea w Szwecji.

Teatr Pinezka zdobył nagrody: dwukrotnie 1 miejsce na Baltic Festiwal Karlshamn'97,'99 /Szwecja/, 2 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Lalkarzy Solistów w Łodzi'99, 3 miejsce na Clown Festiwal Montbeliard'98 /Francja/, 3 miejsce na International Wandertheater Radebeul'96 /Niemcy/, oraz wiele wyróżnień. Na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Bielsko-Białej'98 Przemysław Grządziela otrzymał nagrodę POLUNIMA za najlepszą kreację aktorską.

Przemysław Grządziela po Gdańskiej Szkole Baletowej przez 17 lat pracował zawodowo jako solista baletu m.in. w Operze Bydgoskiej, Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu pod dyrekcją Conrada Drzewieckiego, a następnie Ewy Wycichowskiej, Operetce Wrocławskiej, oraz był aktorem-mimem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Obecnie nadal tańczy gościnnie w spektaklach Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wykładał pantomimę na Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przez dziesięć lat prowadził warsztaty pantomimy podczas Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz prowadzi w kraju i za granicą warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży: "Plastyka ruchu i pantomima", "Sztuka cyrkowa", "Teatr Lalek" i "Klaunada". (źródło: http://teatrpinezka.prv.pl/)

MAORI to grupa tańcząca z ogniem, która została założona w 2015 roku z inicjatywy Anny Bogdan i Patryka Burdeckiego. Mają na koncie ok. 50 pokazów na terenie całego kraju, wśród których warto wymienić m.in. XVII Oficjalny Zlot Joe Monster, festiwal Cytadela 2017 w Twierdzy Modlin, Noc Muzeów w Gołotczyźnie, ciechanowską odsłonę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festiwal gier i fantastyki – Copernicon 2016 oraz Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich w Łomży 2016.

Kolejne Spotkanie z Teatrem odbędzie się 25 sierpnia, a wystąpi Teatr na Walizkach.

Teatr Pinezka wystąpi na Warszawskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się