:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Sztuczki Pijanej Sypialni w Ciechanowie [wideo/zdjęcia]

Trwa letni cykl spektakli na placu Jana Pawła II. W ostatni piątek (20 lipca) na scenie gościł Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy, ze spektaklem „Sztuczki”. Pogoda na szczęście nie przerwała przedstawienia. Choć publiczność z niepokojem patrzyła na coraz cięższe chmury, to spektakl trwał do końca i zgromadził na placu wiele osób w różnym wieku.

Koncepcja spektaklu opierała się na formie, która na wiele lat zniknęła ze światowych scen – komedii dell’arte. Ten włoski typ przedstawień nawiązuje bezpośrednio do antycznego mimu, czy pantomimy z epoki cesarstwa rzymskiego. Co charakterystyczne, w komedii ludowej - dell’arte, występują powtarzające się postaci (np. postać Arlekina), a estetyka oparta jest na teatrze fizycznym, na bardzo uplastycznionych i przerysowanych ruchach aktorów.

I tak w „Sztuczkach” widz wchodzi w dość nierealny świat, choć wydarzenia na scenie mogą być uznane za bardzo prawdopodobne. W teatrze zmienia się dyrektor i wprowadza nowe porządki, po pierwsze – nowy repertuar, po drugie – cały zapas kawy zamyka we własnej szafce, wszczynając wojnę z obsługą teatru. Aktorzy muszą zmierzyć się z nowymi rolami, w planowanym spektaklu. Szereg nieoczekiwanych wydarzeń, a także poruszane kwestie damsko-męskie, wywołują uśmiech nie tylko dorosłych zgromadzonych wokół sceny na placu Jana Pawła II, ale także dzieci, które gromkim śmiechem reagują na aktorskie poczynania. Spektakl wzbogacony był muzyką na żywo, która podkreślała komediowy, plastyczny charakter przedstawienia.

Teatr Pijana Sypialnia cieszy się dużą popularnością, szczególnie w Warszawie, gdzie od kilku lat, w wakacje, występuje w plenerze w cyklu „Teatr na leżakach”. Zespół prezentuje przedstawienia na styku teatru, kabaretu, musicalu. W Ciechanowie wystąpi raz jeszcze w ramach „Spotkań z teatrem” - 31 sierpnia o godzinie 17:30 na placu Jana Pawła II w spektaklu „Osmędeusze”. Organizatorem cyklu spektakli jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio.

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji z ostatniego spektaklu.

Sztuczki Pijanej Sypialni w Ciechanowie [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-25 19:26:29

  Tu garstka ludzi bo teatr. Kultura. A na rymoplastyka za mały zamek żeby pomieścić. Chamstwa zawsze było więcej. Co zrobić.

 • gość 2018-07-25 20:42:56

  niebo zagrzmiało podczas przedstawienia, taka to była żenada i dramat! niech UM zastanowi się na co wydaje pieniądze

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 22:07:57

  Zaprosili dzieci pod scene teksty leciały takie że aż żal było to oglądać chyba pomylili publiczność!!!! Okropne

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 22:10:28

  Oby więcej u nas nie występowali okropne

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 22:12:55

  Teatr może i fajny ale zdecydowanie nie dla dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 22:13:48

  Syna tragedia, jak można takie rzeczy przygotować dla dzieci!!! To SKANALDAL!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-26 22:19:16

  To było przedstawienie dla dzieci?? Gdzie był prezydent??? Czemu opłacił to dziadostwo!!! I pozwolił żeby to przedstawili

 • gość 2018-08-01 11:52:09

  A była gdzieś podana informacja, że jest to spektakl dla dzieci?

Dodajesz jako: Zaloguj się