:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Stacje już są. Od poniedziałku będzie można korzystać z rowerów miejskich [zdjęcia]

Na terenie miasta pojawiły się już cztery stacje Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Pilotażowy projekt wystartuje w najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 jednoślady.

Zgodnie z zapowiedziami Ciechanów przystępuje do pilotażowego systemu rowerów miejskich. W czwartek i piątek (9 i 10 sierpnia) na terenie miasta instalowane są stacje rowerowe. Pojawiły się one przy ulicach Armii Krajowej i Powstańców Wielkopolskich, przy dworcu kolejowym przy ul. Sienkiewicza oraz na placu Jana Pawła II. Każda z nich została wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz 12 stojaków rowerowych. Rowery będzie można wypożyczać od poniedziałku (13 sierpnia) od około godz. 12:00.

W sumie do dyspozycji ciechanowian oddane zostaną 32 rowery, w tym 28 standardowych, 2 tandemy i 2 dziecięce. Wypożyczanie jednośladów będzie możliwe całodobowo, przez siedem dni w tygodniu. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) będzie bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. By wypożyczyć rower, trzeba będzie założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki będą podlegały zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu).

Ratusz zapowiada, że jeśli pilotaż spotka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców, wiosną 2019 roku rowery miejskie na stałe zagoszczą w Ciechanowie, a liczba stacji zostanie zwiększona.

Stacje już są. Od poniedziałku będzie można korzystać z rowerów miejskich [zdjęcia] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 16:00:35

  Jeszcze monitoring rowerów by się przydał bo zapewne znajdzie się kilku idiotów którzy będą dewastować rowery.

 • Adam - niezalogowany 2018-08-10 18:23:19

  Bardzo fajna inicjatywa, ale niestety na pewno niejeden inteligenty inaczej będzie te rowery dewastował :(

 • Miziołek K. - niezalogowany 2018-08-12 10:42:34

  No wreście mój postulat zgłoszony na zebraniu osiedlowym 2 lata temu doczekał się realizacji. Wierzę, że tzw wandale docenią gest Prezydenta i się opamiętają, bo monitoring wszystko widzi. Ciechanów jest miastem rozległym i podróżowanie rowerem, szczególnie dla dojeżdzających do Warszawy będzie dużym ułatwieniem. .Szkoda tylko, że z Placu Jana Pawła II nie ma ścieżki rowerowej, a takowa mogłaby być przez ul. Wodną, Zamkową, Parkową , Zieloną do 17 Stycznia, co też kiedyś proponowałem, a przy okazji możnaby podziwiać widoki zamku a szczególnie pięknej fontanny na zbiorniku wodnym przy błoniach. Z kontentowany Kazimierz Miziołek

 • Gość - niezalogowany 2018-08-13 15:09:47

  Debili wandali w ciechu nie brak.Powinno ich sie na nielicznych latarniach miedzy parkiem a Tatarska wieszac glowa w dół.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl