:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Spotkanie z Kulturą - Paweł Sołtys PABLOPAVO

Kiedy: 2017-12-21 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Inne Wydarzenia, Spotkanie Kulturą Paweł Sołtys PABLOPAVO - zdjęcie, fotografia

Pablopavo będzie gościem najbliższego "Spotkania z kulturą" w Ciechanowie, które odbędzie się w najbliższy czwartek (21 grudnia) o godz. 20:00 w Fabryce Kultury Zgrzyt.

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i  śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również soundsystemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.

W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany  "Telehon". Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album "Głodne kawałki"  nagrany w duecie z producentem Praczasem.  W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - POLOR. Poprzedziło ją  ukazanie się dwóch singli. "Koty" zaprezentowane zostały nietypowo - bo jako związana z piosenką gra typu arcade . "Dancingowa Piosenka Miłosna" zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu  stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie  miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki .  Trzecim singlem promującym POLOR był "Mikołaj". 

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO - podobnie jak POLOR - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota"  i "Carlos". Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna". Na początku roku 2015 pojawiła się pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie  Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji  reggae raggamuffin, a utworami takimi jak "International" czy "To dla tych" rozbrzmiewały parkiety  imprez reggae w całej Polsce.

Pod koniec 2015 wydana została płyta WIR sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w Jego dorobku.
Marzec 2017 przyniósł 4 album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Płyta o nazwie "Ladinola" była anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy. 

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał, czasem nie. 

Paweł Sołtys to nie tylko muzyk. Jest również autorem felietonów, które publikował między  innymi w   "Polityce" i opowiadań, które znaleźć można było w "Lampie" , " Ricie Baum" czy  "Studium".  W 2017 roku nakładem wydawnictwa "Czarne" ukazał  się zbiór opowiadań "Mikrotyki", za który autor otrzymał nominację do Paszportu Polityki w kategorii literatura, stając się pierwszym w historii laureatem nominowanym ponownie w innej kategorii. 

Spotkanie z Kulturą - Paweł Sołtys PABLOPAVO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się