:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Sobotnie eliminacje do Bitwy Narodów

W sobotę w Hali Mazovii przy ulicy Kraszewskiego 8 w Ciechanowie odbył się turniej eliminacyjny dla zawodników pretendujących do reprezentowania Polski podczas „Bitwy Narodów”.


Podczas turnieju toczone były starcia w 3 kategoriach – tzw. Miecza Sportowego, Miecza i Tarczy oraz najważniejszej konkurencji Walk Pełno Kontaktowych 5 na 5.


Miecz sportowy to techniczne, dynamiczne starcia prowadzone bez opancerzenia na „miękką broń”. Walka w kategorii miecza i tarczy to najbardziej typowe pojedynki gdzie dwóch rycerzy ściera się ze sobą w pełnej zbroi. Wymagają one, poza techniką, siły oraz wytrzymałości.


Najbardziej widowiskowa kategoria 5 na 5 to starcia pełno kontaktowe, które można było już zobaczyć w ramach turnieju rycerskiego odbywającego się podczas Dni Ciechanowa. Zasada w tych starciach jest prosta - aby pokonać drużynę przeciwnika należy powalić wszystkich jej zawodników na ziemię. Powaleniem jest sytuacja w której zawodnik ma przynajmniej trzy punkty podparcia z ziemią. Jest to konkurencja niezwykle wymagająca, do udziału w której niezbędny jest doskonały sprzęt jak również przygotowanie fizyczne i taktyczne.


Poniżej przedstawiamy wyniki eliminacji.


Miecz sportowy:
1) Marcin Waszkielis
2) Przemysław Kuropatwa
3) Michał Bednarski


5 na 5
1) VonReihl Południe
2) Cannabis Dei
3) ŁAN1

Niestety z powodu kontuzji części zawodników turniej w formule 1 na 1 nie odbył się.


Redakcja


Sobotnie eliminacje do Bitwy Narodów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się