:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Śledztwo ws. śmierci pacjentki szpitala w Ciechanowie cały czas w toku

Służba Zdrowia, Śledztwo śmierci pacjentki szpitala Ciechanowie cały - zdjęcie, fotografia

Blisko 40 osób zostało do tej pory przesłuchanych w toku śledztwa, dotyczącego śmierci jednej z pacjentek Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Postępowanie zakończy się najwcześniej w połowie kwietnia.

Przypomnijmy: sprawa dotyczy śmierci 61-letniej mieszkanki Opinogóry. Kobieta zmarła 16 lipca ubiegłego roku, po dziesięciodniowej hospitalizacji. 17 lipca prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie zgonu (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ).

Śledztwo prowadzone jest już od ponad pół roku i potrwa jeszcze przez co najmniej dwa miesiące. - Prokurator osobiście przesłuchał już 36 osób, do przesłuchania pozostało jeszcze 9 lekarzy - informuje nasz portal Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku - Całość dokumentacji medycznej została zabezpieczona. Po zakończeniu fazy gromadzenia materiału dowodowego, prokurator powoła biegłych z zakresu medycyny celem wydania opinii dotyczącej prawidłowości przestrzegania reguł postępowania medycznego wobec pacjentki.

Rzecznika prokuratury dodaje, że śledztwo ma potrwać do 17 kwietnia tego roku, jednocześnie zastrzegając, że termin ten może ulec przedłużeniu. Do sprawy będziemy powracać.

rb

Śledztwo ws. śmierci pacjentki szpitala w Ciechanowie cały czas w toku komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 16:40:50

    Powinni zamknąć ten pseudo szpital a tych lekarzy z oślich ławek powinni w y j e b a ć na zbity pysk. Każdy tylko ogląda się za kopertą banda nie douczonych gamoni. Bałbym się dać im zwierzę leczyć a co mówić o człowieku. Magistrzyki a mniemanie mają osobie jakby doktorat uzyskali.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 17:39:28

    No właśnie dobrze ze rodzina dochodzi sprawiedliwości, da to nauczkę innym lekarzom. Oczywiście nie oceniam tej sytuacji bo nie znam.

  • gość_gość - niezalogowany 2018-02-13 17:46:31

    Jak to się mawia - w Ciechanowie jak się idzie do szpitala to już tylko umierać. Znam kilka przypadków, gdzie ktoś idzie z jedną chorobą, a w pewnym momencie umiera na coś innego. Dość często ludzie umierają na salmonelle, a przez co? Przez syf, niechlujstwo i niedbalstwo, które tam panuje. To jest po prostu szok, że coś takiego dzieje się w rzekomo jednym z lepszych szpitali na Mazowszu, nie ukrywam, że zawsze bawi mnie jak ktoś tak mówi. No cóż, czas żeby ktoś się wziął za tyłki tej całej szpitalnej bandzie. Jeżeli nie dostaną w kopertę to nici z leczenia. Co to ma być? XXI wiek?! Kpina! Nie życzę nikomu pobytu w tym "szpitalu".

  • ALEX - niezalogowany 2018-02-13 17:46:44

    http://gazetapolonii.com/wiadomosci/ciechanow-lekarz-pogotowia-ratunkowgo-pobil-kobiete-beate-wernicka/ ciechanów lekarz pogotowia ratunkowgo, pobił kobietę beatę ...

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 19:01:46

    To prawda, ze ten szpital to Hades nie szpital.Warunki spartanskie nawet na oddziale zakaznym. W salach chorych na suficie tony pajeczyn fruwaja a sufity czarne od brudu- istny syf!!! A prezydent miasta, co ciekawe, zaszczytuje ileż to inwestycji zrealizował - wiezę ciśnień będzie modernizowal, co za priorytet! Szkoda, ze o szpitalu nie myśli w ogóle, ale to dlatego, ze jeszcze poważnie chory nie był.Głosujcie na tego bezdusznego młodego egoiste to będziecie mieć więcej wiez ciśnień i więcej zgonów.Miasto juz umarło bo brakuje inwestycji i pracy dla ludzi ale będzie jeszcze tragicznie, gdy zabraknie mieszkańców!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 20:33:26

    Typowi Placy nazekac obrazac wylewac wiatrow pomyj na lekarzy tam pracujacach zenada

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 21:12:11

    Chciałbym spotkac osoby ktore tak przeklinaja ten do szpital! Nie powiem na niego złego słowa! Wiele dobrego doswiadczylem ja i moja rodzina od lekarzy z tego szpitala! Wszystkim ktorzy tak maja dosyc ciechanowskiego szpitala zycze zeby was w naglym zagrozeniu zycia wieźli karetka! do Warszawy!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 21:41:12

    Od kiedy miasto i prezydent ma inwestować w szpital. Pisiory niech dają kasę a nie pomniki budują!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 22:07:44

    Jak o niczym nie wiesz to nie pisz

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 22:34:43

    Ludzie prawde pisza dam przykład swoj. Moje malutkie dziecko szpital ciechanowski przebadal i powiedziali ze nie slyszy. Pojechalem do Kajetanow dziecko slyszy i rozwija sie prawidlowo.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 11:24:47

    Ciechanowscy lekarze zrobili w tym szpitalu swój prywatny folwark. Nie dopuszczają nowych młodych lekarzy, którzy chcieliby tu coś zmienić. Sami zarabiają najwięcej w całym województwie mazowieckim ale nie robią nic. Jak się uczyli w szkołach 30 lat temu, takie teraz stosują metody "leczenia". Jak tylko trafi do nich zbyt trudny przypadek do diagnozy to już spisany jest na straty. Wiem jedno, lepiej trafić do szpitala na prowincji niż do tego pseudo specjalistycznego!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 12:28:58

    Ja nie powiem złego słowa na ten szpital. Ci którzy tak narzekają i przeklinaja na ten szpital nie byli najwidoczniej w innych szpitalach. To w takim razie powinni w przypadku zagrożenia życia lub w przypadku nagłego porodu jechać do innego szpitala np. 30 km dalej a najlepiej do Warszawy. Szpital to nie tylko lekarze więc po co ta krytyka.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 13:15:04

    Trzeba było studiować medycynę jak lekarze są tutaj tacy źli... A ogólnie to chyba nie ma szpitala gdzie by coś złego się nie wydarzylo...

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 13:51:59

    Oczywiście, ze w sytuacji nagłej nie ma wyjścia taki biedny człowiek i musi jechać do tego ciechanowskiego szpitala, gdzie od wejścia taka "miła" i przyjazna atmosfera niczym w serialach. I każdy poczynając od lekarzy po Panie pielęgniarki z wielką łaską i pretensja zajmie się chorym. I akurat nie ma co porównywać nawet tego szpitalika do Warszawskich szpitali i ich możliwości diagnostycznych i poziomu leczenia. A tu to tylko jak nic sie nie dzieje to wszytsko jest dobrze ale jak już poważny przypadek się trafi to zapewne fachowcy się nie poznają w porę a człowiek spisany na straty.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-15 13:24:22

    A ile w nasz szpital zainwestował poprzedni prezydent miasta skoro juz ten temat został poruszony? Teraz przynajmniej w naszym mieście coś sie dzieje a szpital ma tez swoją kadrę zarządzająca która odpowiada za sytuację szpitala a juz na pewno za brud który w nim panuje.

  • gość 2018-02-15 19:15:13

    A za co tych lekarzy szanować ? zwłaszcza jedną paniusie z zakaźnego nawet płyty nie potrafi odczytać młodych ludzi skazuje na wózki inwalidzkie swoją nie wiedzą , doprowadza do niepełnosprawności ktora jest własnie przez nia spowodowana powinna już nie pracować

  • Gość - niezalogowany 2018-02-15 22:02:30

    Sytuacje znam. Sami tez byliśmy pacjentami. Na urazowce pijany lekarz. I pretensja ze przyjechalem. Jakim prawem moglem budzić lekarza z powodu prawie ucietego palca. I czemu podczas porodu jak mowi ze boli słyszy ze " 9 miesiecy sie Pani do tego powinna przygotować". Znieczulica. I tyle. Połowa ludzi która tam pracuje powinna zmienić zawód. To nie budowlanka. Tam sie pomaga ludziom. A nie odpierdziela swoje i do dumu. Byle do 6 tej.

  • gość 2018-02-16 20:27:32

    Zgadzam się z wypowiedziami,że w szpitalu pracują i lekarze i pielęgniarki, ktore nie potrafią dostosować sie do zaleceń wydanych przez lekarza prowadzącego. Przykład podam z własnego doświadczenia....leżałam na oddziale wewnętrznym i miałam robioną "krzywa żelaza" ale panie "PIELEGNIARKI" nie podały mi żadnych leków na podstawie których byłoby określenie jak reaguje na nie organizm ale co godzinę i to przez 6 godzin pobierano mi krew w celu sprawdzenia jak działają leki i( których oczywiście mi nie podano} no i w efekcie końcowym lekarka stwierdziła, że nie tolerują doustnych leków tylko kroplowki wchodzą w grę. Podano mi 4 kroplówki a leżałam na oddziale miesiąc...toż to jest czysta paranoja. Drugi przykład...jedna z pielęgniarek robiła wielką łaskę ,że musi pomagać przy rozdawaniu posiłków tak je rozdawała chorym ,że rzucała te "kuwety" z obiadem na łóżko w rezultacie czego zupa wylewała się na pościel a później była wielka pretensja ,że trzeba ją zmieniać.....Podałam tylko dwa przykłady obsługi i leczenia chorych ale takich i innych sytuacji było więcej....przez miesiąc miałam okazję zaobserwować jak tam pracują.....ale na kawę i pogaduchy przez telefon miały czas.....

  • gość 2018-05-24 11:29:39

    Osoba która chce się spotkać z kims kto narzeka na ten syfiasty szpital zapraszam chętnie porozmawiam jaka to dobroć w tym syfie ,gdzie personel niższy ma najwięcej do powiedzenia ,wymaga sprzątania od pacjentów !!!! pani z zakaźnego ma takie wymogi ciekawe czy też sprzątając w Eskulapie tak praktykuje?