:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Są pieniądze dla Ratowa i Chociszewa. Zabytki do rewitalizacji [wideo/zdjęcia]

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, w ubiegły piątek (1 czerwca) podpisał umowę, która zakłada unijne dofinansowane projektu w ramach RPO WM 2014-2020. Zespół klasztorny w Ratowie oraz kościół w Chociszewie otrzymają nowe życie.

Dofinansowanie w wysokości ponad 3,6 ml zł przeznaczone zostanie na gruntowną modernizację m.in. krużganków kościoła, północno-wschodniego skrzydła budynku klasztoru, budynków przyklasztornych oraz ogrodów otaczających Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie. W chociszewskim kościele natomiast powstanie nowa konstrukcja, a także nastąpi renowacja drewnianej wieżyczki oraz remont ażurowego, ceglanego ogrodzenia.  

Oprócz elementów inwestycyjnych projekt zakłada także powstanie ośrodka edukacyjno-społecznego na terenie zespołu klasztornego w Ratowie. W 2015 roku zostało utworzone tutaj centrum kulturalno-edukacyjne "Ostoja św. Antoniego", po zaplanowanej rewitalizacji w Ratowie będzie działo się jeszcze więcej. Działania będą przede wszystkim skupione wokół upowszechniania dziedzictwa północnego Mazowsza, edukacji ekologicznej i przyrodniczej, a także pamięci o historycznych zawodach. Dzięki inwestycji będzie można skorzystać z bezpłatnej hipoterapii i rekreacji konnej, a także zostanie dokończona rewitalizacja ogrodów pobernardyńskich znajdujących się na obszarze "Natura 2000".

Projekt otrzymał unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Są pieniądze dla Ratowa i Chociszewa. Zabytki do rewitalizacji [wideo/zdjęcia] komentarze opinie

  • gość 2018-06-13 10:34:16

    Starosta ogrzewa się w blasku ? Błyskotliwe wypowiedzi i przychylność powiatu ?

Dodajesz jako: Zaloguj się