:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Ratusz przypomina o obowiązku oznaczania budynków

Samorząd, Ratusz przypomina obowiązku oznaczania budynków - zdjęcie, fotografia

Właściciele oraz zarządcy mają obowiązek oznaczania budynków zamontowaną w dobrze widocznym miejscu tablicą z nazwą ulicy oraz numerem porządkowym - przypomina ciechanowski Urząd Miasta. Za brak tabliczki grozi kara grzywny.

Ratusz otrzymuje od mieszkanców liczne sygnały, dotyczące braku odpowiedniego oznakowania budynków na terenie miasta. Prawidłowe ulokowanie tablicy na obiekcie nie tylko ułatwia lokalizację adresu przez pracowników poczty bądź kurierów, ale przede wszystkim pozwala służbom ratunkowym na szybkie zlokalizowanie miejsca interwencji.

Zgodnie z Prawem geodezyjnym i kartograficznym tabliczki z numerem porządkowym oraz nazwą ulicy lub placu powinny być zamontowane w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Jeśli budynek jest położony w głębi ogrodzonej nieruchomości, wówczas tabliczka powinna być umieszczona również na ogrodzeniu. Co ważne, tabliczka musi być widoczna także w nocy

Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 250 złotych albo kara nagany.

Ratusz przypomina o obowiązku oznaczania budynków komentarze opinie

  • gość 2017-11-22 19:31:07

    Teraz na większości nowo ocieplonych bloków nie ma takich tabliczek. Na elewacjach są namalowane nazwy ulic i numery budynków, nie na wszystkich, ale zazwyczaj widnieją one na szczytowej ścianie budynku, tam gdzie nie ma okien, natomiast na frontowej ścianie nie ma nic i to bardzo utrudnia odnalezienie danego bloku.

Dodajesz jako: Zaloguj się