:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Radni nie obniżyli pensji prezydentowi Ciechanowa, ale nie byli jednogłośni

Samorząd, Radni obniżyli pensji prezydentowi Ciechanowa jednogłośni - zdjęcie, fotografia

Wynagrodzenie prezydenta Ciechanowa pozostaje bez zmian. Radni miejscy odrzucili uchwałę, uwzględniającą 20-procentową obniżkę pensji zasadniczej prezydenta miasta, która miała wynikać z majowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Obecna pensja prezydenta została ustalona przez radnych jednogłośnie w 2014 roku. Na mocy podjętej wówczas uchwały Krzysztof Kosiński zarabia miesięcznie 11 tys. 620 zł brutto. Na tę kwotę składa się wynagrodzenie zasadnicze - 6200 zł, dodatek funkcyjny - 2100 zł oraz dodatek specjalny - 3320 zł. W trakcie kadencji prezydentowi zaczął też przysługiwać dodatek za staż pracy.

Zgodnie z projektem nowej uchwały wynagrodzenie zasadnicze miało zostać zmniejszone do 5000 tys. zł. Jednocześnie do 2840 zł zmalałby dodatek specjalny, który stanowi 40% wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego. Wraz z dodatkiem za staż pracy (7% wynagrodzenia zasadniczego - 350 zł) oraz dodatkiem funkcyjnym (2100 zł), na mocy nowej uchwały wynagrodzenie prezydenta wynosiłoby 10 tys. 290 zł brutto.

Powinien zarabiać jeszcze mniej

W trakcie dyskusji poprzedzającej głosowanie radny Stanisław Talarek zasugerował, że pensja prezydenta powinna być jeszcze niższa, niż ta zaproponowana w projekcie uchwały. - Mam projekt uchwały i niby wszystko jest w porządku, jednak gdy zagłębimy się w jej treść widzimy, że proponowana kwota to górny limit wynagrodzenia dla prezydentów miast do 300 tys. mieszkańców, który wynosi od 3800 do 5000 zł. Naszemu miastu do 300 tysięcy mieszkańców jeszcze daleko, więc pensja może nie powinna sięgać najwyższej przewidzianej kwoty. Ale są też inne powody: wszyscy chyba zgodzimy się, że pensja powinna być ustalona według starego powiedzenia - jaka praca, taka płaca. Czyli wypadałoby, żeby była uzależniona od tego, jak oceniamy pracę prezydenta. Na podstawie rozmów z wyborcami wiem, że bardzo wielu ciechanowian źle ocenia prezydenta. Czują się zawiedzeni jego dotychczasową pracą, podkreślają że nie spełnił on swoich obietnic, że jest jedynie dobrym pijarowcem, czyli propagandzistą. Głosowanie nad ustaleniem wynagrodzenia będzie wskaźnikiem dla wyborców, jak go oceniamy - mówił radny. Zwrócił się również do byłych koleżanek i kolegów z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także kandydata tej partii na prezydenta miasta Marka Rutkowskiego. - Drodzy Państwo z tzw. klubu PiS: w tym głosowaniu pokażecie, jak oceniacie prezydenta Ciechanowa, czy Waszym zdaniem zasługuje on na najwyższe uposażenie. Ciekawe jak zagłosuje Wasz kandydat na prezydenta. Jeśli okaże się, że za najwyższą płacą, to zasadne będzie pytanie, po co chce startować w wyborach skoro tak dobrze ocenia obecnego prezydenta. Ja wstrzymam się od głosowania, bo uważam że w przypadku Ciechanowa i tej rzekomej koalicji, o której mówi tylko jedna strona, lepiej będzie gdy całą procedurę przeprowadzi wojewoda mazowiecki, bo on przynajmniej jest z PiS - zakończył radny Talarek.

W imię czego mamy to zrobić?

Odmienne stanowisko przedstawił radny Krzysztof Leszczyński. Jego zdaniem to nie radni powinni w tej sytuacji obniżać wynagrodzenie prezydenta, a tym samym zasadnym jest by odrzucili projekt tej uchwały. - W 2014 roku nikt inny, jak my wszyscy, również radny Talarek, podnosiliśmy rękę za ustanowieniem takiego a nie innego wynagrodzenia. Dzisiaj wielkie zdziwienie, kto prezydentowi dał takie wynagrodzenie. Uważam, że w okresie ostatnich czterech lat w Ciechanowie dużo się zmieniło, jest szereg nowych inwestycji, dziesiątki milionów pozyskanych ze środków zewnętrznych. Mało tego, ja spotykam się z osobami, które mówią, że Ciechanów bardzo dobrze się rozwija. Decyzje o obniżaniu wynagrodzenia prezydentowi zapadły zresztą gdzie indziej. Pretekstem tego były nagrody ówczesnej premie, która sobie i swoim kolegom z rządu wypłaciła nagrody i teraz za to wszystko prezes Kaczyński ukarał m.in. samorządowców. I teraz my stajemy przed dylematem: obniżyć czy nie. A w imię czego mamy to robić? Skoro podjęli decyzję, to niech wojewoda obniży to wynagrodzenie, ale nie my. Uważam, że szanując siebie wzajemnie powinniśmy być przeciwni tej uchwale. Skoro rząd wprowadził przepis, to niech to doprowadzi do końca.

Rządowa podrzutka

Radny Zdzisław Dąbrowski podkreślał, że to radni są gospodarzami Ciechanowa i to oni powinny decydować o takich sprawach, jak wynagrodzenie prezydenta. Dodał również, że ocena pracy prezydenta powinna odbywać się przy urnie, w trakcie wyborów samorządowych. Z kolei zdaniem radnego Zenona Stańczaka Rada Miasta w ogóle nie powinna nad tego typu projektem uchwały się pochylać. - Faktycznie ta uchwała jest rządową podrzutką i musimy się z tym zmierzyć. Albo samorząd jest samorządny, albo nie, dlatego my nie powinniśmy nawet nad taką uchwałą procedować.

Wniosek o zakończenie dyskusji złożyła radna Bogumiła Rybacka. Wyjaśniła, że nie chce by procedowanie nad tą uchwałą stało się elementem kampanii wyborczej, która przecież formalnie jeszcze się nie zaczęła. Wniosek ten poparli wszyscy radni.

Ostatecznie za podjęciem uchwały obniżającej wynagrodzenie prezydenta Ciechanowa zagłosowało 5 radnych (Barbara Kornatowska, Robert Kuciński, Jerzy Racki, Marek Rutkowski i Bogumiła Rybacka), przeciw było 10 (Zdzisław Dąbrowski, Jacek Duriasz, Leszek Goździewski, Michał Jeziółkowski, Elżbieta Latko, Krzysztof Leszczyński, Michał Rząsiński, Edyta Rzeplińska-Filipowicz, Zenon Stańczak i Mariusz Stawicki) a 4 wstrzymało się od głosu (Robert Adamiak, Agnieszka Kuźma, Tomasz Podsiadlik i Stanisław Talarek). Tym samym uchwała nie została podjęta.

Teraz piłeczka jest po stronie wojewody, który ma miesiąc, by zdecydować co dalej w tej sprawie. Dodajmy, że wynagrodzenia samorządowców miały zostać obniżone do końca czerwca.

(fot. UM)

Radni nie obniżyli pensji prezydentowi Ciechanowa, ale nie byli jednogłośni komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 20:19:11

  Waldemar Wardziński zarabiał ponad 12 tys. zł brutto. Teraz uczciwie porównajmy prace poprzedniego i obecnego. Każdy obiektywnie patrzący wszystko w tej sprawie wie. Wójt gminy zarabia więcej od obecnego prezydenta miasta. Jak pracuje tenże wójt też wszyscy wiemy. Obniżyć to trzeba tym, co zamiast być aktywnymi pierdzą w stołki.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 20:23:10

  Radni sterowalni z Warszawy. Głosuje Ciechanowski PiS (No dobrze - jego część), tak jak centrala w Warszawie chce. W sprawie Lidla też mieszkańcy byli za budową, a Ciechanowski PiS szukał powodów by uwalić sprawę. Kiepsko to wygląda. Takich radnych tu nam nie potrzeba.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 20:31:21

  Ciężko sobie odjąć. Oj, ciężko. Oby ostatnia kadencja tej pezelowskiej szczekaczki. Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie doprowadzić to miasto do kultury.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-07-04 22:14:25

  PIS powinien zmniejszyć wynagrodzenie prezydenta do minimum a nie głosować za niższym ale najwyższym jakie jest dostępne. Z głosowania wynika, że sam PSL nie chciał ustalać ale PIS chciał zrobić to na siłę. Dobrze, że tego nie uchwalili. Teraz jest jeszcze szansa, że wojewoda ustali niższa pensje niż proponowane maksimum.

 • gość 2018-07-04 22:23:45

  Pacynki i Szubrawcy nawet nie wiedzą co słowo kultura znaczy,dobitnie to widać po ich wypowiedziach i zachowaniu.

 • gość 2018-07-04 22:59:51

  Panie Leszczyński z Pana słów wynika że ma Pan wybiórczą pamięć jak wszyscy z obecnej opozycji. PSL-owskim działaczom samorządowym wynagrodzenie za pracę, dodatki takie i śmakie oraz wszelkie nagrody i premie się należą ale już PiSowskiemu rządowi to już nie. Ta obniżka przecież została uchwalona na wasz wniosek. To przecież wy krzyczeliście że chcecie taniego państwa od pisu a jak już chodzi o wasze pensje to dostaliście amnezji. Macie zwykłych ludzi za idiotów? PiSowski rzad przynajmniej swoje premie oddał na cele charytatywne a wy co? Dalej idziecie w zaparte. To głosowanie pokazało kto tak faktycznie rządzi w radzie miasta. To wy PSL i wasi kolesie poprzebierani w pisowskie maski sami sobie ustalacie pensje premie i nagrody oraz gdzie kto pracuje w miejskich spółkach.

 • gość 2018-07-04 23:13:25

  PZPR-owskie dinozaury z PRL -u wymarły a PSL ciągle żyje i ma się jak widać bardzo dobrze. Takiego kolesiostwa i czapkowania jak u was to nie ma nigdzie. Przyjdzie i na was czas.

 • Orbi - niezalogowany 2018-07-04 23:27:23

  Przeciez ten PSL to komunistyczny ZSL to taka stara ku....wa ktora ze wszystkimi pojdzie na uklad aby byc przy korycie .A Ciechanow to juz plaga tych PSL-ów pelno ich wszczedzie we wszystkich instytucjach.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-07-05 07:22:27

  I co z tego, z jakiej partii jest prezydent Kosiński? Za cxasów jego sprawowania funkcji jest w mieście spokój i cisza...bez afer... a nie tak jak za panowania króla Wardz.....który panoszył się w mieście i tylko kombinował... .

 • Mark - niezalogowany 2018-07-05 08:40:10

  PiS jest święty i zapomniał o Misiewiczach. Ten hejt na prezydenta jest chyba z zadrości o jego obrotność i zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Tylko ślepiec nie widzi ile zrobił podczas tej jednej kadencji. Brawo prezydent Kosiński

 • Leon - niezalogowany 2018-07-05 10:03:03

  PiS to najgorsze zło jakie spotkało nasz kraj

 • gość 2018-07-05 10:57:28

  ha ha ha , pisowski rząd oddał premie na cele charytatywne??? Kto to widział czy faktycznie oddał? No faktycznie jacy praworządni , dostali po to aby przekazać na cele charytatywne. Gościu trzeba zastanowić się co się pisze, bo ludzie nie są idiotami i wszystko widzą .A po drugie to tyle milionów ile idzie w czasie rządów pisu do Rydzyka i prezesów Spółek Skarbu Państwa ( np. były Prezes Jasiński w Orlenie), to Prezydent Kosiński to przy nich przysłowiowa "uboga krewna".

 • Gośćr - niezalogowany 2018-07-05 11:09:39

  Super pan prezydent. Tylko sie pokazuje. Tam postawi kwiatki tu zasadzi krzaczki. Wozi sie do domu sluzbowym autem. Ale rodzicom przedszkolaków zabrał z kieszeni. Ma w d... Ze jak dziecko będzie chore to rodzice będą płacić . Tylko stawka zywieniowa będzie zdjeta. Dziekuje w imieniu wszystkich rodziców. Fajnie tylko jak dziecko będzie zdrowe. Jak chore to podwojnie uderzy po kieszeni

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 11:15:48

  Nie ma gorszej zarazy od czerwonych pająków i zielonych koniczynek, co wszędzie i z każdym. No i oczywiście sprzedajnych z nowośmiesznej i Partii Oszustów.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 11:54:24

  Za nieobecne dziecko w przedszkolu również płaciliśmy parę ładnych lat temu. Jedynie stawka żywieniowa była odejmowana od drugiego dnia nieobecności bodajże. Żadne nowum teraz.

 • gość 2018-07-05 12:36:04

  Czy prezydent zarabia duzo? Warto zrobic referendum co myslą mieszkańcy a nie radni. Dodatkowo słuzbowe auto nie powinno się należeć.Warto skorzystać z demokracji zachodu a nie bizancjum wschodu.

 • AB - niezalogowany 2018-07-05 14:07:00

  Teraz referendum w sprawie zarobków, które nie zmieniły się przez lata, samochód służbowy... Wcześniej jakoś to nikomu nie przeszkadzało, a to dopiero było Bizancjum

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 15:34:06

  Do roboty!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 17:19:46

  No chyba raczej od kilku lat to odejmowali stawkę dzienna jak dziecko nie chodzilo powyżej 6 dni. A stawka zywieniowa powyżej 4 obecnie jest. Może dla niektórych nie sa to duże pieniądze (pana prezydenta radnych)ale dla szaraka daje jakas kwotę za ktora można chociaż dziecku jakis owoc kupic

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 23:56:23

  Przede wszystkim państwowe przedszkole było te parę lat temu było o wiele droższe, a nie jak teraz płaci się dopiero za godziny po 12:00 i to wręcz symboliczne kwoty. I mimo to przedszkola również były zapełnione i nikt nie narzekał, czy stawki odliczane od 4 czy 6 dnia. Jeszcze się taki nie dogodził, który by każdemu dogodził.

 • gość 2018-07-06 11:27:02

  "Teraz referendum w sprawie zarobków, które nie zmieniły się przez lata, samochód służbowy... Wcześniej jakoś to nikomu nie przeszkadzało, a to dopiero było Bizancjum" Oczywiście nikt referendum nie zrobi.Zrobiono badanie opini publicznej i wyszło vox populi,że taki Kosiński napewno nie zarobiłby nigdy 10-12tyś z tym swoim doktoratem i jako szczekacza PSL czyli rzecznik prasowy.

 • Roger - niezalogowany 2018-07-06 13:04:18

  "Jaka praca taka płaca". Oczywiście. Jak miasto się zmieniło za Kosińskiego tylko ślepy nie widzi. Za poprzedników razem wziętych nie było tylu pozytywnych zmian. Ja się nie wstydzę teraz mojego miasta i z dumą mówię skąd pochodzę. Kosiński zasługuje na więcej i tylko pomyśleć czym jeszcze może zaskoczyć nas w przyszłości

 • gość 2018-07-07 18:44:02

  Zagłosuję na Kosińskiego jak wystartuje jako kandydat niezrzeszony z żadną partią. Dość już mam czytania tych pslowsko pisowskich śmieci na forum.

Dodajesz jako: |

Samorząd, Miasto Ciechanów - więcej informacji

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NC+ PROMOCJA!!

Zapoznaj się z wyjątkową ofertą od NC+: - pakiet Start+, 79 kanałów już od 9,99 - pakiet comfort+, 114 kanałów już od 19,99 - pakiet extra+, 152..


Zobacz ogłoszenie

Policealna Szkoła Medyczna w

Zespół Medycznych Szkół w Ciechanowie zatrudni nauczyciela kosmetologii, system zaoczny w wymiarze 4/18 etatu. Wykształcenie wyższe magisterskie lub..


Zobacz ogłoszenie

INSTALATOR SYSTEMÓW

FIRMA ZATRUDNI INSTALATORÓW/SERWISANTÓW SYSTEMÓW ZABEZPIECZEŃ. PRACA NA TERENIE CIECHANOWA I OKOLIC. ATRAKCYJNE ZAROBKI. PRACA W MŁODYM ZGRANYM..


Zobacz ogłoszenie

Spawacze - Oferuję

Work Balance jest agencją z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego. To niezwykle korzystne..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY POŻYCZKI HIPOTEKI

Pożyczki Bankowe do 250 000 spłata do 144 m-cy Pożyczki Poza Bankowe do 40 0000 spłata do 60 m-cy Pożyczki na Oświadczenie do 25 000 spłata do 48..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ciechanowinaczej.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

R4BC PL SP Z O O z siedzibą w Ciechanów 06-400, Plac Tadeusza Kościuszki 13a lok.7

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"