:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

PWSZ w Ciechanowie zainaugurowała rekordowy rok akademicki (wideo/zdjęcia)

Ponad 1700 osób będzie studiowało w nowym roku akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie i Mławie. To najwyższa liczba w dotychczasowej historii uczelni.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się wczoraj (4 października) w Ciechanowie. Po odśpiewaniu hymnu oraz Gaude Mater Polonia, uroczystość otworzył Rektor PWSZ w Ciechanowie prof. dr hab. Leszek Zygner. W swoim przemówieniu podkreślał m.in., że tylko w tym roku uczelnia zrekrutowała ponad 620 studentów. Głos zabrał również podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Łukasz Szumowski, który zwracał uwagę znaczenie i dorobek PWSZ w regionie.

Głównym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów pierwszego roku, którzy złożyli ślubowanie i odebrali symboliczne elektroniczne indeksy. Wręczono również nagrody najlepszym studentom z poszczególnych kierunków. Prezydent Ciechanowa nagrodził Emilię Bilińską z kierunku Ekonomia, Martę Zagrobę z kierunku Pielęgniarstwo oraz Łukasza Ozdarskiego z Informatyki.  Nagrodę Burmistrza Mławy otrzymała Aleksandra Ulatowska, studiująca na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Wójt gminy Ciechanów wyróżnił Weronikę Książek z kierunku Ekonomia, a wójt gminy Opinogóra Górna - Ewę Rzeplińską z kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Wręczono również nagrodę prezesa LG Elektronics Mława, którą otrzymała Marta Waszkiewicz z kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

Uroczystość zwieńczył wykład inauguracyjny „Szkolnictwo wyższe nauka - zmiany ustrojowe”, który wygłosił rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt.


PWSZ w Ciechanowie zainaugurowała rekordowy rok akademicki (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

  • gość 2017-10-09 00:26:13

    Ale czesne podnoszą studentom zaocznym. Uczciwe to chyba nie jest, że zmienia się stawki już studiującym.

Dodajesz jako: Zaloguj się