:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Puste dystrybutory z torebkami na psie nieczystości

Samorząd, Puste dystrybutory torebkami nieczystości - zdjęcie, fotografia

Na problem niedostatecznego uzupełniania podajników z torebkami na psie nieczystości zwróciła uwagę na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta radna Magdalena Grelik-Grodecka. Ratusz zakupił już zapas woreczków i zapewnia, że będą one systematycznie uzupełniane.

Tylko w ubiegłym roku Urząd Miasta zakupił i zainstalował na terenie Ciechanowa 10 nowych dystrybutorów z torebkami na psie nieczystości. Radna Grelik-Grodecka zwróciła jednak uwagę, że nie są one na bieżąco uzupełniane. - Mamy na terenie miasta ustawione w kilku miejscach podajniki, ale niestety są one puste. Chciałam prosić o uzupełnianie ich woreczkami - zaapelowała radna.

W odpowiedzi na zgłoszoną interpelację wiceprezydent Iwona Kowalczuk poinformowała, że dozowniki są systematycznie uzupełniane. Podkreśliła, że w ubiegłym roku miasto zakupiło 90 tysięcy woreczków, które przekazano Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, które ma na bieżąco uzupełniać puste dozowniki. Z kolei na ten rok ratusz nabył 100 tysięcy woreczków na psie nieczystości. Wiceprezydent zapewniła jednocześnie, że przekazała pracownikom PUK-u, by co najmniej raz w tygodniu monitorowali stan woreczków w dystrybutorach i uzupełniali je w miarę potrzeb.

Puste dystrybutory z torebkami na psie nieczystości komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 13:28:39

    Jeszcze żeby właściciele piesków chcieli sprzątać to by było dobrze .

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 13:51:35

    A gdzie można zgłosić zapotrzebowanie na więcej takich dystrybutorów? W mojej okolicy w ogóle ich nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 14:16:11

    Chyba są poważniejsze problemy w mieście niż psie odchody, ale jakoś trzeba zabłysnąć na sesji!!!

  • Profesur Wiktor wektor - niezalogowany 2019-02-12 14:26:57

    Z jakiej racji piniadze z moich podatków maja iść na psie gówna??? Niech sami zbierają w swoje worki, sniadaniowki, reklamówki z biedronki a jak nie mają to niech to w łapach noszą do swoich domów!

  • gość 2019-02-12 15:39:14

    "Z jakiej racji piniadze z moich podatków maja iść na psie gówna??? Niech sami zbierają w swoje worki, sniadaniowki, reklamówki z biedronki a jak nie mają to niech to w łapach noszą do swoich domów!" ehmmm..... PINIADZE nie idą z Twoich podatków. Każdy właściciel psa rejestruje zwierzaka w gabinecie i płaci podatek za jego posiadanie. Wiec sami płacą. Twoje piniendze są bezpieczne ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 18:44:29

    Ktoś czepia się że za jego podatki? A 500 plus i wiele innych też jest z naszych podatków robią dzieci i nie idą do pracy bo po co jak dostają od Państwa w sumie od nas bo pracujemy na te nieroby. A pies daje wiele radości i uczy miłości i nie wymaga wiele temu Panu co tak pisze przydałby się lekcja szacunku do zwierząt i samego siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 18:53:43

    Popieram projekt i uważam że na każdym osiedlu powinny znajdować się takie pojemniki. Miasto inwestuje w różne rzeczy ale tych pojemników jest zdecydowanie za mało. Pies jest wiernym przyjacielem człowieka nie chce zbyt wiele wystarczy go tylko kochać a odwzajemni tym samym. Ludzie którzy nie rozumieją są mało tolerancyjni więc radzę trochę szacunku do samych sobie. A jak facet stanie pod murkiem albo pod drzewem i załatwia swoje potrzeby i ludzie i dzieci widzą to dobrze? Ale piesek im przeszkadza.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 20:38:34

    A dzieci tych nierobów jak to ująłeś/ujelas będzie pracować w przyszłości na twoją emeryturę. I nie wszyscy którzy pobierają świadczenie nie pracują . Więcej szacunku i mniej jadu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 21:12:18

    Trzeba sobie tylko zadać pytanie Czy właściciele psów będą z tych torebek korzystali ? Jest jeszcze problem z właścicielami psów którzy wychodzą ze swoich ogrodzonych osiedli i pieski załatwiają się na trawnikach pod nieogrodzonymi blokami ,właściciele nie sprzątają ale u siebie mają czysciutko .Nabrudzili innym .A tak na marginesie psy są cudne kochane i wierne

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 22:43:20

    Takie pojemniki powinny być przy każdym bloku a szczególnie przy Armii Krajowej Właściciel psa nie sprząta po nim odchodów Tylko głupio patrzy w niebo i myśli że nikt tego nie widzi a naprawdę psy są dużym zagrożeniem pozostawiają dużo zanieczyszczeń jak dzieci później mają się bawić na placu zabaw i na pas zieleni masakra masz psa by o niego i Dbaj o czystość A nie palisz głupa. I naprawdę zajmijcie się tym bo to staje się uciążliwe właściciele psów nie dbają o to tylko zostawiają psie kupy i potem człowiek jak idzie chodnikiem wchodzić na to masakra

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 22:51:50

    Wystarczy się postarać i też będziesz mieć 500 plus, a kto komu zabroni! Więc nie zazdrość na pewno jeśli będziesz spełniać wymogi formalne też będzie Ci się należało. Ludzie zastanówcie się na tym czemu ciągle wszystko sprowadzacie do 500 plus! Czy nie macie się do czego przyczepić. Ludzie mają naprawdę ważniejsze problemy niż Wy co tak wypisujecie...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 22:54:33

    Dużo by tu pisać są różne poglądy więc szkoda nerw. Ci którym nie pasują pieski i ich kupy mam rade:kupcie sobie po pieski i problem rozwiązany.

  • gość 2019-02-13 08:50:48

    Prawdą jest i to, że torebki giną hurtowo w mig. Do kanapek na piknik?

  • gość 2019-02-13 09:05:28

    Treść komentarza...

  • gość 2019-02-13 09:20:09

    Jestem właścicielem psa ,który zawsze sprząta po swoim pupilu,korzystam z torebek prywatnych jak i miejskich.Torebki giną w expresowym tempie.A problem psich odchodów pozostaje.Zwracam uwagę ludziom tym którzy nie sprzątają.Dwukrotnie mało co nie dostałem wpier....,usłyszałem że to może trafić do mojej gęby itp.Ciechanowska straż miejska nie reaguje na takie sytuacje.Spacer po naszym mieście wzbudza we mnie odruchy wymiotne.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 10:21:05

    Za psa to płaci się podatek i to stad są pieniądze na pojemniki tylko szkoda ze nie wszędzie mam psa od lat od lat płacę podatek ale w okolicach pkp zadnych pojemników nie widać to na co idzie ten podatek?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 10:26:45

    Niestety smutna prawda jest taka że właściciele nie sprzątają po swoich psach......parę razy zwracałem uwagę kilku osobom i walą przysłowiowego głupa !!! Trudno żeby straż miejska jeździła za spacerujacymi z psami...jak sami się nie zmienimy to nic nas nie zmieni...chyba że Polak musi obok czuć jakiś nadzor ... Druga smutna prawda to taka że społeczeństwo jest coraz bardziej zdziczale....kradną te torebki na kanapki i nisza w nich żarcie do pracy....sam znam taki przypadek ...nie ma co winić służb miasta...kupują i rozkładają ....100 tyś torebek j ciągle mało ??? A weź jeden z drugim reklamówka...tyle tego mamy na kazdym kroki...dla mnie większym problemem jest co z takim ładunkiem zrobić bo koszy brak..