:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

PUK odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w Ciechanowie

Społeczeństwo, odpowiada zimowe utrzymanie dróg Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

Za utrzymanie dróg gminnych, powiatowych i krajowych na terenie Ciechanowa odpowiada tej zimy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Tradycyjnie obowiązują dwa standardy utrzymania.

Czwarty raz z rzędu ratusz bez przetargu zlecił zimowe utrzymanie dróg miejskiej spółce. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ma do dyspozycji cztery ciężarówki z pługiem i posypywarką, jedną ciężarówkę z pługiem, trzy ciągniki z pługiem i posypywarką, dwa ciągnikami z pługiem oraz ładowarką i urządzenie do produkcji solanki. Umowy zawarte przez spółkę zapewniają dostawy do 700 ton soli drogowej – w zależności od potrzeb oraz do 1 000 ton piasku, także w miarę potrzeb. Obecnie PUK ma zgromadzone 700 ton soli drogowej oraz 2,5 tony piasku.

Na terenie Ciechanowa Obowiązują dwa standardy utrzymania dróg gminnych. I standard (92 ulice o łącznej długości ponad 63 km) zakłada, że jezdnia jest odśnieżana na całej szerokości, podobnie likwidowana jest śliskość zimowa. Po ustaniu opadów luźny śnieg może zalegać do 6 godzin, a błoto pośniegowe - do 8 godzin.. Dopuszcza się występowanie zajeżdżonego śniegu bez kolein, nieutrudniającego ruchu samochodów osobowych. Z kolei gołoledź musi zostać zlikwidowana do 5 godzin od stwierdzenia jej przez osobę odpowiedzialną, a śliskość pośniegowa – do 6 godzin.

II standard zimowego utrzymania obejmuje 264 ulice o łącznej długości blisko 78 km. Według tego standardu jezdnia jest odśnieżona na całej szerokości a śliskość likwidowana w wyznaczonych miejscach, np. na skrzyżowaniach, ostrych łukach, odcinkach o znacznym nachylaniu, w zatokach autobusowych czy dojazdach do szpitala. Po ustaniu opadów luźny śnieg może zalegać do 8 godzin, a błoto pośniegowe do 12 godzin. Gołoledź powinna zostać zlikwidowana do 7 godzin, natomiast śliskość pośniegowa - do 8 godzin.

Poza drogami gminnymi PUK odpowiada również za odśnieżanie 210 przystanków autobusowych, 140 796 m2 chodników, 54 703 m2 placów i parkingów. Miejska spółka odśnieża także położone w granicach miasta drogi powiatowe (ul. Kraszewskiego, ul. Kargoszyńska – część od pętli miejskiej znajdująca się na terenie Gminy Ciechanów, ul. Kwiatowa – od pętli miejskiej do granic miasta, ul. Niechodzka – od pętli miejskiej do granic miasta, ul. Leśna – od pętli miejskiej do granic miasta, ul. Nużewska, ul. Sońska, Kącka) i krajowej (nr 60 – ul. Płocka, ul. Tatarska, ul. 17 Stycznia od ul. Tatarskiej do ul. Pułtuskiej, ul. Pułtuska; nr 50 – ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, ul. Płońska, ul. Kasprzaka). PUK nie obsługuje natomiast położonych na terenie Ciechanowa dróg wojewódzkich (nr 615 – ul. 17 Stycznia od ul. Tatarskiej do ul. Sienkiewicza, ul. Sienkiewicza od ul. 17 Stycznia do ronda w ul. Mławskiej, ul. Mławska; nr 616 – ul. Gruduska; nr 617 – ul. Wojska Polskiego, ul. Przasnyska).

Ratusz przypomina, że zarówno za odśnieżanie i posypywanie wjazdów oraz chodników przyległych do posesji, a także dojść do pojemników na śmieci odpowiadają sami mieszkańcy.

Poniżej znajdziecie wykaz numerów telefonów do poszczególnych zarządców dróg:

- drogi krajowe – tel. 23 654 49 20,

– drogi wojewódzkie – tel. 23 672 35 40,

– drogi powiatowe – tel. 23 672 54 14,

– drogi gminne – tel. 23 674 92 47, 23 674 92 48 lub 23 672 22 42.

PUK odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w Ciechanowie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 13:56:11

    Panowie zrobili w tym roku dobrą robotę ledwo pierwsze śniegi a wokół mnie odsniezone, posypane i wszystko ladnie pięknie :)

  • gość123 - niezalogowany 2018-12-17 13:58:21

    Drogi powiatowe makabra , ślisko , za grosz piasku czy soli . Można lepiej się ślizgać niż na lodowisku , po co jedzie płóg po drodze jeśli nawet odrobiny piasku nie zostawia

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 14:03:12

    Puk jak co roku się nie podpisuje odśnieżaniem dróg.. Nie mówiąc już o chodnikach i przejściach dla pieszych. Dno i wodorosty. Za taką robotę w większych miastach np Warszawa posypały by się takie kary żeby sie nie wypłacili . Dziękuję

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 14:38:36

    Drogi powiatowe w gminie glinojeck masakra

  • gość 2018-12-17 14:54:41

    Dobrze, niech nie sypią, można przynajmniej na łapie pojeździć, ewentualnie kulig zrobić :)

  • gość 2018-12-17 15:00:06

    Drogi gminy opinogóra w stronę ciechanowa do niczego, prawie wogóle nie posypane drogi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 15:18:53

    Gdziekolwiek z Ciechanowa wyjedziesz tragedia. Wychodzi na to że tylko miasto zrobione. Reszta olana zupełnie. Po huj się wybiera te władze gminne czy powiatowe skoro o drogi nie dbają?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 15:28:05

    A wsie należące do gminy Ciechanów? Gumowo należałoby wysypac bo strach jechać

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 17:20:33

    Drodzy kierowcy nóżka zgazu i będzie git sorry ale taki mamy klimat

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 18:07:52

    Na parkingu przed basenem ślizgawka, nie trzeba chodzić na lodowisko :-\

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 18:22:37

    Ta zima w grudniu to zemsta Bieńkowskiej, najlotniejszej komisarz w łunji.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 19:44:34

    Jutro umie śmieci wybierają uliczka ślepa A wyjeżdżają tyłem pod górkę slizgawka.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 20:14:05

    Nowe władze w powiecie i nowe stare w gminie slabo sie starają na poczatku swojej kadencji

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 20:31:26

    Już szukaj oszczędności na swoje stare lata

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 20:38:03

    A czy Cicholska to musi się codziennie reklamować na ciechanowinaczej. Jak ja widzę to mi się ży..... się chce

  • gość 2018-12-17 21:34:46

    fajne te standardy, jak chodnika nie odśnieżysz przy swojej posesji to możesz od razu zarobić mandat od SM, nie mówiąc już o problem jak ktoś na nim orła wywinie. A puk to gołoledź posypie solą po kilku godzinach i to od stwierdzenia tejże przez osobę odpowiedzialną. FARSA.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 03:00:35

    A ja widziałam jak w niedzielę jechali z puk-u traktor z przyczepą i jakiś mały pojazd co odśnieża chodnik , lecz nie powiedziała bym żeby jeden z tych panów był trzeźwy.

  • gość davis - niezalogowany 2018-12-18 09:51:10

    Czy potrzebujesz osobistego, biznesowego lub inwestycyjnego finansowania bez stresu i szybkiej akceptacji? Jeśli tak, skontaktuj się z nami dzisiaj, ponieważ obecnie oferujemy kredyty o bardzo korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Nasze finansowanie jest bezpieczne. Nasi klienci to szczęście. kredyty na 5000 - 1 000 000,00 USD Euro i funty, PLN są już dostępne: Biznes, Personal, House, Travel i Student Loan Loans itp. Więcej informacji Wyślij szczegółową propozycję pożyczki (kwota pożyczki i czas wypożyczenia) Loan officer davispasicalloanlender@gmail.com Nazwa ................... ............   Twój kraj ........................ Twój adres .......... ...................   Twoja profesja ......................... Twój stan cywilny. .................... telefon. Miesięczny przychód ............. .

  • gość 2018-12-18 16:02:02

    Ulice Gajcego, Jastruna , Gombrowicza od kilku dni są bardzo śliskie, raz przejechała piaskarka ale zupełnie nie sypała dróg piaskiem.