:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Prokuratura ponownie przedłużyła śledztwo ws. śmierci pacjentki ciechanowskiego szpitala

Służba Zdrowia, Prokuratura ponownie przedłużyła śledztwo śmierci pacjentki ciechanowskiego szpitala - zdjęcie, fotografia

O kolejne trzy miesiące Prokuratura Okręgowa w Płocku przedłużyła śledztwo, dotyczące śmierci jednej z pacjentek Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Według ostatnich informacji postępowanie ma potrwać do połowy lipca.

Mowa o śledztwie dotyczącym zgonu 61-letniej mieszkanki Opinogóry, która zmarła w lipcu ubiegłego roku, po dziesięciodniowej hospitalizacji. Zaraz po tym zdarzeniu prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie zgonu (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ).

Śledztwo cały czas toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś i miało zakończyć się 17 kwietnia, jednak termin ten ponownie wydłużono. Z ostatnich informacji, uzyskanych przez nas w Prokuraturze Okręgowej w Płocku wynikało, że dobiegają końca przesłuchania świadków w tej sprawie, których jest blisko 40. Do przesłuchania miał pozostać tylko jeden lekarz.

Z toczącego się postępowania wyłączono materiały w sprawie niepowiadomienia w ustawowym terminie Państwowego Inspektora Sanitarnego o wykryciu bakterii legionella oraz niepowiadomienia osób sprawujących opiekę nad osobą zakażoną o warunkach służących zapobieganiu przeniesienia zakażenia na inne osoby. W tej sprawie przeprowadzone zostanie oddzielne postępowanie o wykroczenie z art. 52 pkt 1 i 4 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Materiały w tej sprawie przesłano do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

- Po przesłuchaniu ostatniego świadka zostanie powołany biegły z zakresu medycyny w celu wydania opinii medycznej. Termin ostatecznego zakończenia śledztwa i podjęcia decyzji merytorycznej uzależniony jest od terminu i wniosków opinii - poinformowała nas Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku. Póki co prokuratura przedłużyła śledztwo do 17 lipca 2018 roku.

(fot. Prokuratura Okręgowa w Płocku)

Reklama

Prokuratura ponownie przedłużyła śledztwo ws. śmierci pacjentki ciechanowskiego szpitala komentarze opinie

  • gość 2018-06-08 17:52:55

    Trwa też śledztwo w sprawie złośliwego i uporczywego naruszania prawa pracowników Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie przez byłą dyrekcję - o tym też napiszcie cwaniaczki.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-09 08:20:21

    Ten szpital to jest jakaś totalna prowizorka.... Oni nie leczą, czekają aż ludzie sami będą umierać, mają na wszystko czas i w dupie ludzi, ten szpital zatrudnia większość "ochłapów" z całej Polski bo ja inaczej określić nie mogę...moim zdaniem na SOR to oni powinni wymienić personel a nie wymieniać płytki....

  • Gość nr 1 - niezalogowany 2018-06-09 13:52:32

    Na kogo chcesz wymienić personel ? Skoro chcesz zmian skończ medycynę ( jest to proste skoro skończyły ją jak to napisałeś „ ochłapy” ) zrób specjalizacje i po 12 latach zgłoś się do pracy ...... na SOR i niech zrobi tak ze 200 mądrali takich jak ty i zobaczymy efekty, tylko przez 12 lat nie będzie żadnych lekarzy w C-nowie.

  • gość 2018-06-10 15:51:10

    Moja Mama tam tez umarla

  • Gość - niezalogowany 2018-06-10 21:02:11

    W szpitalu ludzie umierali i umierać będą. Żadna nowość.

  • Antoni - niezalogowany 2018-06-11 05:57:49

    Plebs psioczy bo pokonczyli podstawowke, ewentualnie 3 klasy zawodowki, obsługę smartfonów biegle opanowali i teraz piszą zjadliwe komentarze. Bo myślą, że lekarz cudotworca, oni mogą latami o zdrowie nie dbać, jeść gówno ale potem lekarz ma w 1 dzień wyleczyć. "no jak to, przecież tyle zarabiajo!"

  • gość 2018-06-11 09:43:57

    Za taką płacę ( czołówka krajowa)znajdą się LEKARZE.

  • gość 2018-06-11 14:17:00

    Antoni widać że sam podstawówkę skończyłeś i jedną klasę zawodówki po twoich wypowiedziach. Człowiek wybierając zawód lekarza czy jakiś inny zawód powinien go wykonywać z sercem w szczególności lekarze powinni być z powołania a nie tak jak ciechanowscy lekarzyny którzy nastawiają się tylko na kasę ustalając stawkę za prywatną wizytę jak profesor z renomowanej kliniki jak pójdziesz na NFZ to mają cię w totalnej dupie bo nie będzie miał pieniążków z wizyty prywatnej, a na pewno ci nie pomoże. Antoni nie pieprz głupot że ludzie się żle odżywiają bo teraz w jedzeniu jest tyle chemii że głowa mała. Nie każdy mieszka na wsi tak jak ty aby sobie mógł uchować .

  • Antoni - niezalogowany 2018-06-11 15:07:34

    a na co mają się nastawiać baranie???? po co kończyli trudne studia, latami szlifując fach???? by bezinteresownie nieść fach jak samarytanin??? poświęcili, czas, młodość, to była inwestycja, teraz zbierają profity. pomyśl zanim coś napiszesz bawole! to tak jak byś ty nie zażądał tego 1 euro po umyciu kibla!!!

  • gość 2018-06-13 06:11:50

    Trudne studia! Antoni!Jak ktoś ma główkę to wszystko może osiągnąć. Ukończyłem pielegniarstwo,jednak układanie kostki jest bardziej" życiodajne".

  • gość 2018-08-08 10:07:01

    mój szwagier poszedł do szpitala o własnych nogach ,choroba błaha a po 20 dniach zmarł