:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Prezydent Kosiński w TOK FM: Wyższe ceny prądu mogą oznaczać mniej inwestycji [posłuchaj]

05/12/2018 16:53
Samorząd, Prezydent Kosiński Wyższe prądu mogą oznaczać mniej inwestycji [posłuchaj] - zdjęcie, fotografia

Prezydent Ciechanowa był dziś (5 grudnia) gościem programu EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka w Radiu TOK FM.

Głównym temat audycji były podwyżki cen prądu i ich wpływ na funkcjonowanie samorządu. Jak przyznał Krzysztof Kosiński, tylko w przyszłym roku miasto wyda o 800 tys. zł więcej na oświetlenie uliczne. Dodał, że może to spowodować ograniczenie środków na inwestycje albo podniesienie cen usług publicznych dla mieszkańców. W programie poruszono też m.in. kwestię działań podejmowanych przez miasto w walce ze smogiem czy projektu zmian w zarobkach samorządowców, nad którym pracuje Związek Miast Polskich.

Cała audycja z udziałem prezydenta Ciechanowa dostępna jest TUTAJ.

Prezydent Kosiński w TOK FM: Wyższe ceny prądu mogą oznaczać mniej inwestycji [posłuchaj] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 16:59:49

    A pochwalił się podwyżka śmieci?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 17:07:32

    A co miasto nie ma własnych pieniędzy ? A powinno .Ale jesli sie nie umie zarabiać tylko korzysta sie z tych które dal wujek Struzik to potem każdy grosz trzeba wyciągnąć z kieszeni mieszkancow.Wychodzi brak wiedzy jesli chodzi o kierowanie ponad 40 tys miastem .

  • gość 2018-12-05 18:47:34

    Mniej inwestycji? To może warto byłoby robić PRZEMYŚLANE inwestycje, a nie lekką ręką wydawać 2 MILIONY zł na elektryczny autobus w mieście, w którym pozostała flota to diesle, gdzie większość jest wiekowa, rozkład jazdy istnieje tylko na papierze, osiedla nie są ze sobą dobrze połączone... Za te 2 miliony można byłoby kupić kilka autobusów spełniających normę Euro 6 i może w końcu mądrz rozplanować rozkład jazdy, który będzie dla mieszkańców. Ale co tam! Lans w najlepsze. To samo z halą targową - kupcy są wściekli, bo ich boksy nie mają zadaszenia , brak termoizolacji i całe ciepło ucieka. W samej hali temperatura jest niewiele większa niż na zewnątrz, okna są nieszczelne. Kto nie wierzy niech idzie i sam się przekona, porozmawia z kupcami. Hala za grube miliony, pan prezydent pieniądze przeznaczone na instalację tzw. kocich oczek przeznaczył na halę, która jest najwyraźniej ważniejsza niż bezpieczeństwo na pasach. Zanim pan zacznie mówić, że podwyżki mogą oznaczać mniej inwestycji, to niech pan najpierw nauczy się gospodarności i podejmowania racjonalnych, przemyślanych i rozsądnych decyzji...

  • gość 2018-12-05 18:48:55

    O proszę, udzielania wywiadów w mediach ogólnopolskich ciąg dalszy. Ciekawe kiedy ogłosi kandydowanie do europarlamentu, bo takie zabiegi raczej nie są przypadkiem

  • gość 2018-12-05 19:12:29

    Na szczęście zawsze można na kogoś zrzucić...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 19:45:15

    Oj tam w Mlawie drukują obligacje w Ciechanowie też się wydrukuje hehe. Kto biednemu zabroni bogato żyć

  • gość222 - niezalogowany 2018-12-05 20:04:04

    Wujek Struzik znowu na ulicy wręczy 11 baniek i będzie ok.

  • gość 2018-12-05 20:06:08

    A jakby co to przyjmą go do telewizji śniadaniowej lub do Polsatu - będzie gwiazdą - spadającą.

  • gość 2018-12-05 20:16:37

    Głupie ciechanowiaki, sami go wybraliście to teraz macie.

  • gość 2018-12-05 20:59:10

    Co on gada, przecież koalicja PO-PSL w 2013 r. zobowiązała się przyjąć tą ustawę do 2020 r. i PiS po prostu to teraz wprowadza w życie, bo nie ma wyjścia - nakaz UE... Krótka pamięć?

  • gość 2018-12-05 21:10:30

    Pewnie za Wardziniaka było lepiej miasto zadłużone po uszy , zero inwestycji i ziemia na krubinie kupiona za grosze. Oj Ciechanowskie buraczki nigdy wam nie dogodzi...

  • Janina - niezalogowany 2018-12-05 21:22:46

    Pacany co pokonczyly samą podstawowke i to z trudem teraz zazdroszczą młodym wyksztalciuchom i na nich psiocza! "Ile to zarabia! A nie robi nic!" było się uczyć a nie szlajac się i winska tanie chlac całymi dniami, ot co!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 21:40:51

    Proszę nie obrażać ludzi dlatego, że te "pacany" utrzymują że swoich podatków tego Pana. Proszę sobie wbić do główki że ten młodzieniec nic nie robi za "swoje" "tylko za nasze ciężko zarobione i oddane pieniądze w podatkach i jako mieszkańcy mamy prawo krytyowac jego poczynania, mamy prawo rozliczać, i mamy prawo rzadac zeby każda złotówka publicznych środków była dobrze wydana.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 21:41:11

    Gówniarz szybko wprowadził podwyżki i już pieniędzy nie ma, bo cenę prądu podnieśli?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-05 22:15:04

    Jak człowiek zarobi pieniążki ciężko pracując to kazda inwestycje przemysli .A tu dostałem zrobiłem a ze cos jest zbyteczne lub utrzymanie bardzo drogie to trudno .Mieszkańców sie obciazy i z Glowy Tak postępuje niedojrzaly młody człowiek który dorwal sie do władzy .Zanim wlaczylo sie dziesiątki lamp na Sonskiej trzeba bylo pomyśleć ze za prąd trzeba płacić.W domu nie zapalamy kilkunastu lamp bo wiemy ze za taki zbytek trzeba płacić .Ale jak się cos dostaje to się nie szanuje.

  • gość 2018-12-06 08:54:39

    No i wina prądu :( Koniec pracy, przez 5 lat bedzie leżenie.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 09:45:19

    Może referendum? I skończmy z ta farsa władzy.

  • gość 2018-12-06 13:15:40

    Ciekawe kiedy wyłączy te tysiące latarni wokół miasta i ścieżek rowerowych.

  • gość 2018-12-06 13:49:21

    Kosiński ma dobry PR, natomiast faktyczne dokonania nie powalają. Wystarczy przeanalizować wydatki majątkowe (czyli to co idzie na rozwój miasta) w budżecie miasta w kolejnych latach: 2015 - 38 mln z tego ponad 31mln na końcowe rozliczenie pętli, 2016 - 22,6 mln, 2017 - 33 mln. Dla porównania w 2014 było ponad 53 mln.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 15:56:12

    Nie szczekać pies i spółka

Dodajesz jako: |

Samorząd, Miasto Ciechanów - więcej informacji