:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Późne Lato i Nietrzask czyli indie - folkowy wieczór w Zgrzycie.

Kiedy: 2018-01-25 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury ZGRZYT Narutowicza 4 a

Koncerty, Późne Nietrzask czyli indie folkowy wieczór Zgrzycie - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy czwartek (25 stycznia) o godz. 20:00 zapraszamy do Fabryki Kultury Zgrzyt w Ciechanowie na klimatyczny koncert dwóch toruńskich zespołów inde - folkowych.

Póżne Lato to zespół  założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Na pierwszą płytę (która oprócz wspomnianego folku zawiera także elementy piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka) składa się trzynaście utworów. Muzyka grana przez Późne Lato oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”. W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną, nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość: muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji.

Jacek Świąder z „Gazety Wyborczej” tak opisał muzykę graną przez zespół:

Zespół kierowany przez Kulika jest jakością sam w sobie. Powstała w 2015 r. siedmioosobowa grupa (nie licząc gości) brzmieniem najbardziej przypomina modny kilka lat temu Beirut, czasem trochę Raz Dwa Trzy, buchającego emocjami Dyjaka, a przede wszystkim złote czasy amerykańskiego folku z lat 60 (...)Wielkim atutem albumu są poetyckie, czasem surrealistyczne, czasem patetyczne teksty Kulika (...)Można na tej płycie znaleźć ukłony w stronę Dylana, Waitsa, Bukowskiego, ale to artyści biegli w repertuarze symfonicznym dają piosenkom oryginalny, uroczysty nastrój.

Premiera albumu miała miejsce 27 marca 2017 (nakładem MTJ)

Nietrzask - toruński zespół indie-folkowy działający od 2014 roku. Ma na swoim koncie debiutancki album "Piątek wieczór w średniej wielkości mieście" i jedną EP-ke. W skład zespołu wchodzą Mikołaj Niezgoda - gitara akustyczna, Grzegorz Bojanowski - gitara basowa. Łukasz Trzaska - perkusja i klarnet oraz Andrzej Kilanowski - gitara, wokal i teksty.

Muzyka zespołu to, w głównej mierze, monotonny akustyczny folk o spłacających trzydziestoletnie kredyty trzydziestolatkach, zakupach w Biedronce i strachu przed śmiercią. Wszystko to serwowane na zimno w polewie z wady wymowy, bo wokalista nie wymawia "R".

Późne Lato i Nietrzask czyli indie - folkowy wieczór w Zgrzycie. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl