:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Pożar w domu jednorodzinnym pod Glinojeckiem (zdjęcia)

Zwarcie instalacji elektrycznej było najprawdopodobniej przyczyną pożaru budynku jednorodzinnego w gminie Glinojeck. Straty oszacowano na ok. 10 tysięcy złotych.

Pożar wybuchł po godz. 6:00 w ubiegłą sobotę (7 października) w miejscowości Lipiny (ok. 15 km od Ciechanowa). Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej. Na miejscu zastano pożar drewna składowanego w piwnicy. Obejmował on powierzchnię ok. 50 m2. Ogień zaczął wydostawać się na zewnątrz, gdzie objął część styropianowej elewacji. Troje mieszkanców domu jeszcze przed przyjazdem ratowników o własnych siłach opuściło budynek.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody. Ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po stłumieniu ognia nadpalone drewno wyrzucono na zewnątrz i jeszcze raz przelano wodą. Budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej.

Cała akcja trwała blisko dwie i pół godziny. Wzięli w niej udział strażacy z PSP Ciechanów, OSP Glinojeck, OSP Młock i OSP Ościsłowo. Pożar najprawdopodobniej wybuchł w skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Straty wstępnie oszacowano na około 10 tys. zł.

(fot. OSP Glinojeck/OSP Ościsłowo)

Pożar w domu jednorodzinnym pod Glinojeckiem (zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się