:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Ponad milion zł z UE na inwestycje w Opinogórze

Inwestycje, Ponad milion inwestycje Opinogórze - zdjęcie, fotografia

Muzeum Romantyzmu otrzymało unijne dofinansowanie na renowację obiektów zabytkowych w Opinogórze. Dzięki dotacji remont przejdą m.in. krypty grobowe w kościele oraz wybrane nagrobki na cmentarzu. Kościół parafialny zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada remont podziemi kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opinogórze. W planach jest wykonanie odwodnienia podziemi a także renowacja schodów, drzwi, okien, tynków oraz posadzek. Ponadto zmodernizowany zostanie system oświetleniowy. W ramach zadania konserwację przejdą też płyty upamiętniające Krasińskich, a na nagrobku Zygmunta Krasińskiego zostanie wykuty jego wizerunek.

Dzięki unijnemu wsparciu kościół zostanie również wyposażony w nowe instalacje bezpieczeństwa m.in. instalację alarmową przeciwwłamaniową i przeciwpożarową. Budynek kościoła zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach zadania wykonana zostanie także konserwacja 13 wybranych zabytkowych nagrobków, znajdujących się na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pw. św. Zygmunta w Opinogórze.

Wartość projektu oszacowano na blisko 1,8 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie prawie 1,1 mln zł.


Ponad milion zł z UE na inwestycje w Opinogórze komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-10 13:03:50

    a moze Wojt gminy zaczął by coś robic dla mieszkancow? bo póki co, nie zrobił nic :)

  • Gość - niezalogowany 2018-01-10 17:14:54

    Skoro jesteśmy przy tematyce cmentarza w Opinogorze to pragnę zapytać kiedy ktoś planuje zrobić porządek z drzewami na jego terenie? Rozumiem, ze sa to obiekty zabytkowe, ale gałęzie tych drzew są niestabilne wręcz zagrażają bezpieczeństwu. Podczas poprzedniej wichury jedna z nich uszkodzila nagrobek. Proszę wybaczyć, ale dla mnie jest to temat ważny. Myślę, że dla innych parafian również.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-14 15:31:19

    Drogi Wójcie. Zacznij robić też drogi w swojej miejscowości. A nie tylko obiecanki cacanki. Jedyna pana inwestycja to zakup nowego samochodu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl