:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Polska Niepodległa-Historia w ożywionych obrazach w PCKiSz

Kiedy: 2018-06-06 , godzina: 18:00 | Gdzie: Kawiarnia Artystyczna PCKiSz

Kino, Polska Niepodległa Historia ożywionych obrazach PCKiSz - zdjęcie, fotografia

W ramach Artystycznej Środy, 6 czerwca Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na cykl edukacyjny „Polska Niepodległa-Historia w ożywionych obrazach”, w ramach cyklu filmowego „Niepodległa”.

Prezentowana forma nowoczesnej edukacji, jaką jest cykl „Historia w ożywionych obrazach”, pozwala w przystępny sposób zapoznać się z ważnymi postaciami związanymi z historią Polski oraz lepiej zrozumieć zagadnienia historyczne. Został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Każdy z filmów wywodzi się z wybitnego dzieła sztuki plastycznej. Wśród pierwowzorów znalazły się m.in. obrazy Wojciecha Kossaka „Emilia Plater w potyczce pod Szawłami” oraz Jana Matejki „Rejtan – Upadek Polski”. Każdej historii fabularnej towarzyszy komentarz narratora, wybitnego polskiego aktora Olgierda Łukaszewicza, który opowiada o historycznym tle wydarzeń przedstawionych w filmie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej, wstęp jest wolny!

Polska Niepodległa-Historia w ożywionych obrazach w PCKiSz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl