:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Policjanci zakończyli protest. Dostaną podwyżki

Społeczeństwo, Policjanci zakończyli protest Dostaną podwyżki - zdjęcie, fotografia

Zawarte w czwartek (8 listopada) porozumienie przez MSWiA i związki zawodowe funkcjonariuszy zakończyło trwający od kilku miesięcy, a zaostrzony w ostatnich dniach, protest policjantów. Mundurowi m.in. wywalczyli podwyżki wynagrodzeń.

Zawarte porozumienie gwarantuje funkcjonariuszom służb podległych MSWiA podwyżkę wynagrodzeń od początku przyszłego roku o 655 zł brutto. Na tym jednak nie koniec - 1 stycznia 2020 r. ich wynagrodzenie ma wzrosnąć o kolejnych 500 zł brutto. Ponadto od 1 lipca 2019 r. ma zostać wprowadzona stuprocentowa odpłatność za nadgodziny dla wszystkich policjantów, strażaków czy strażników granicznych. Początkowo zastosowany będzie 6-miesięczny okres rozliczania nadgodzin. Na mocy porozumienia zrezygnowano również z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby. Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca 2019 r.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach w ramach protestu policjanci zaczęli masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie. Szacuje się, że nawet jedna trzecia funkcjonariuszy w kraju wzięła L4. "Psia grypa" dotarła również do powiatu ciechanowskiego. Po zawartym wczoraj porozumieniu policjanci mają powrócić do pracy.

(fot. MSWiA)

Policjanci zakończyli protest. Dostaną podwyżki komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 14:40:50

    Psy wracają na drogi. Znowu trzeba uważać.

  • gość 2018-11-09 15:15:52

    Psia gra co o znaczy ?

  • Zbyszek albo Zbgniew - niezalogowany 2018-11-09 15:32:21

    CH.ja tam wracają dzienikarzyna który pisze ten artykuł nawet się nie dowiedział u źródła tylko pisze głupoty cytując inne siejące propagandę gazety. Dno!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 15:33:10

    Frajerskie patenty!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 15:38:01

    Żałosne postępowanie i władzy i potwornie chorych stróżów prawa.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 15:50:24

    Pseudo chorych powinno się wywalić na zbity pysk. Psy to cwane bestie. Teraz będą się panoszyć.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 15:52:52

    Psy to cwane bestie. Pseudo chorych powinno się wywalić na zbity pysk. Teraz będą się dopiero panoszyć.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 16:47:44

    Ciągle im Malo. Tak jak i nauczycielom

  • gość 2018-11-09 17:32:42

    Minęła inm psia grypa,to teraz dostana wścieklizny.Uwaga kierowcy,trzymajcie sie za kieszenie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-09 18:57:11

    Zwykli złodzieje a nie Policja Polska.Każdy z nich to złodziej naszej kasy.Tuskowi tak nie podskakiwali no chyba że kopali niewinnych i robili zadymy na marszach.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-10 08:42:12

    Powinni posprawdzać te ich choroby.jak to jest ze szarego obywatela zus ściga i wmawia że nic mu nie jest a tu na terenie calego kraju ewidentnie ściemiają.kto im daje L4???na kręgosłup???na co mozna bezkarnie brac chorobowe???

  • Gość - niezalogowany 2018-11-10 17:38:48

    Cudowne uzdrowienie ?! Ja pracuję w firmie gdzie wypłata składa się z podstawy i premii 25%.Jak ktoś pójdzie na zwolnienie to dostanie 80% podstawy i całą premię 25% zabierają.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-10 22:05:45

    Ciekawe kiedy się doczekam mieszkania od państwa już 20 lat czekam smiechu warte tułam się po wynajmach dzięki kocham Cię Polsko

  • Aldona - niezalogowany 2018-11-11 10:23:37

    Za tą pracę powinni dostać podwyżkę 500000000 zl. Jesteśmy za Wami dzielni, piękni policjanci. Kochamy Was.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-11 16:39:40

    Te 5000000000 podwyżki to chyba na kebaby, bo tam nieraz więcej radiowozów niż na postoju taksówek.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-12 14:13:39

    Szanuję porządek, policję. Dzięki nim jestem bezpieczny w tym mieście. Nie pochlebne opinie na ich temat to piszą ludzie którzy nie dbają o porządek. Dobrze że oni są i pilnują inaczej strach było by wyjść na miasto.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-12 19:17:21

    Teraz czas na strajk ratowników medycznych moze rez cos ugramy współpracujemy z policją i wiemy jaka to praca