:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Pół tysiąca ciechanowian pobiegło "Tropem Wilczym" (zdjęcia)

Bieganie, Pół tysiąca ciechanowian pobiegło

Setki mieszkańców Ciechanowa włączyły się wczoraj (niedziela, 1 marca) w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na naszym portalu znajdziecie obszerną fotorelację ze wszystkich wydarzeń.

Ciechanowskie obchody zainaugurował na deptaku ulicy Warszawskiej Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Do pokonania były dwa dystanse: symboliczny, liczący 1963 metry oraz wyczynowy - na 5 km. W sumie w obu biegach udział wzięło około pół tysiąca ciechanowian. Na trasie pojawili się m.in. prezydent Krzysztof Kosiński, wiceprezydent Krzysztof Kacprzak, liczne reprezentacje ciechanowskich szkół, a także fani biegów i nordic walking.


Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Już padły deklaracje, że bieg na stałe wpisze się w ciechanowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Warto dodać, że w tym roku Ciechanów znalazł się w gronie 81 miast z całej Polski, w których odbyły się biegi "Tropem Wilczym".


[nggallery id=1492]


Po biegu przyszedł czas na kolejny etap obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Najpierw wczesnym popołudniem z inicjatywy ciechanowskich motocyklistów, odbyło się nieoficjalne złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w rejonie skrzyżowania ulic 17 Stycznia i Jesionowej, gdzie znajdował się obóz przejściowy NKWD.


Następnie oficjalne już uroczystości zorganizowano tradycyjnie już przy byłej siedzibie Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ciechanowie, mieszczącej się przy ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 21. Wzięli w nich udział, poza licznie przybyłymi mieszkańcami, także m.in. samorządowcy miejscy i powiatowi, parlamentarzyści, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych czy delegacje ciechanowskich szkół. Był apel poległych, wspólna modlitwa, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów. Zaraz po uroczystościach delegacje zapaliły także znicze na grobie Romana Dziemieszkiewicza.


[nggallery id=1493]


Tegoroczne obchody w Ciechanowie zwieńczyły wydarzenia w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki. Najpierw w kawiarni Artystycznej zorganizowano pokaz filmów dokumentalnych "Klamra. W przedsionku śmierci" oraz "Tropem Wyklętych". Później widzowie przenieśli się do sali widowiskowej na koncert rockowo-patriotyczny zespołu Contra Mundum.


[nggallery id=1494]


fot. Grzegorz Hoffman/CiechanówInaczej.pl


Pół tysiąca ciechanowian pobiegło "Tropem Wilczym" (zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się