:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Pod Ciechanowem odbędzie się zbiórka krwi. W ubiegłym roku padł tu rekord województwa

Kiedy: 2018-05-24 , godzina: 09:00 | Gdzie: parking przy Centrum Handlowym we Władysławowie

Społeczeństwo, Ciechanowem odbędzie zbiórka ubiegłym padł rekord województwa - zdjęcie, fotografia

Trwa jedenasta edycja kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. W jej ramach już w najbliższy czwartek (24 maja) zbiórka krwi odbędzie się we Władysławowie w gminie Opinogóra Górna.

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego będą mieli okazję zostać dawcami krwi, która następnie trafi do pacjentów okręgowych szpitali. Krew będzie można oddać w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który pojawi się na parkingu przy centrum handlowym we Władysławowie w godzinach od 9:00 do 14:00. W trakcie zbiórki odbędą się też pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pojawi się punkt promocji zdrowia, zaplanowano również konkursy plastyczne dla dzieci oraz wiedzy PCK a także pokaz sprzętu strażackiego. Dla honorowych krwiodawców przewidziano breloczki pierwszej pomocy oraz poczęstunek.

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed – powstrzymać się również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Konieczne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego. Każdy krwiodawca będzie mógł uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych.

Warto dodać, że w minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa mazowieckiego oddali blisko 57 litrów krwi. Najwięcej, bo 17,68 litrów, oddali właśnie mieszkańcy powiatu ciechanowskiego.


Pod Ciechanowem odbędzie się zbiórka krwi. W ubiegłym roku padł tu rekord województwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl