:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Po wypadku w gm. Sońsk: Areszt dla kierowcy i zażalenie

Wypadki drogowe, wypadku Sońsk Areszt kierowcy zażalenie - zdjęcie, fotografia

Sąd Rejonowy w Ciechanowie podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 19-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły trzy osoby. Na decyzję sądu złożono zażalenie.

Powracamy do postępowania toczącego się w sprawie tragicznego wypadku w gminie Sońsk. 21 stycznia tuż po północy na drodze Sońsk-Koźniewo Wielkie osobowy Opel uderzył w drzewo i dachował w rowie. W wypadku zginęło trzech pasażerów: dwóch 18-latków i 23-latek. Kierujący Oplem nastolatek trafił do szpitala. Okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu (o wypadku informowaliśmy TUTAJ).

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pierwotnie, z uwagi na trwającą hospitalizację, nie zastosowano wobec niego żadnego środka zapobiegawczego. Gdy jednak jego stan zdrowia uległ poprawie, Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Jak usłyszeliśmy w ciechanowskiej prokuraturze zastosowanie środka zapobiegawczego wynikało z obawy matactwa oraz ukrywania się podejrzanego z uwagi na grożącą mu wysoką karę pozbawienia wolności. Na postanowienie ciechanowskiego sądu wpłynęło zażalenie. Ma ono zostać rozpatrzone w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Z przekazanych nam przez zastępcę prokuratora rejonowego w Ciechanowie informacji wynika, że opinia biegłego potwierdziła, iż przyczyną wypadku było zachowanie podejrzanego, znajdującego się w chwili zdarzenia pod wpływem alkoholu. Ponadto śledczy wyjaśniają też sprawę innego zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy, do którego miało dojść feralnej nocy, niedługo przed wypadkiem. Prokuratura podkreśla jednak, że zdarzenie to nie miało bezpośredniego związku z tragicznym w skutkach wypadkiem.

19-latkowi grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Do sprawy będziemy powracać.

Po wypadku w gm. Sońsk: Areszt dla kierowcy i zażalenie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 14:06:23

    Uuulala

  • gość 2019-02-14 14:11:52

    a słyszeliscie ze chlopa zgwalcili

  • gość 2019-02-14 14:54:05

    Trzy osoby zginęły i tylko 8 lat. Śmiechu warte.

  • gość 2019-02-14 15:18:27

    kto kogo zgwałcił?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 15:19:05

    Kto złożył zażalenie i na co? Bo to, że zastosowano areszt tymczasowy to oczywista oczywistość, nie ma nic dziwnego w postępowaniu sądu. A zażalenie na to że jednak areszt? To za zabicie trzech osób miał odpowiadać z wolnej stopy? To nie kradzież batonika w sklepie. Jest winny i musi ponieść karę. 8 lat to i tak mało.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 15:33:20

    8 lat to za mało dla ciebie. Przecież to był wypadek . Każdy z nas popełnia błędy...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 16:02:16

    Zajmijcie się swoimi sprawami A nie intetresujecie się obcymi ludźmi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 16:31:47

    8 lat mało??? Wypadek??? A kto jechał po pijaku??? A jak by jechał i zabił Twoje dziecko też byś twierdził /twierdziła, że to był wypadek? Ciekaw jestem jak byś był nastawiony człowieku wyżej pisząc jak by Twoje dziecko zabił!?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 16:37:33

    Czasu nie cofniesz 8 lat to jest za dużo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 16:38:56

    Trzeba żyć dalej.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 16:40:17

    Nikt nie został zgwałcony chyba że te co o tym napisał.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 17:01:03

    12 lat bym mu przyznał. 8 to za mało. Ukatrupił trzech czyichś synów.

  • gość 2019-02-14 17:09:34

    Za jazdę po pijanemu i zabicie 3 osób powinno być dożywocie.

  • Anonim - niezalogowany 2019-02-14 17:10:26

    To byli jego bracia którzy wyszli z domu dziecka i się nimi opiekował razem z babcio

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 17:11:44

    Jak wiedzieli że był pijany to mogli z nim nie jechać mogli go powstrzymać a teraz wszyscy go obwiniają bo nie wiadomo dokładnie jak było a to może koledzy nakłaniali go do jazdy osobiście nie znałam chłopaków ale współczuję kierowcy

  • gość 2019-02-14 17:18:40

    Zażalenie przysługuje, co nie znaczy, że zostanie uwzględnione. Każdemu przysługuje też prawo do obrony. Nie ferujcie wyroków, od tego jest Sąd. Rodzice zabitych też muszą się z tym pogodzić, nie rozdrapujcie ich bólu. "Ukatrupił"- znaczy zabił umyślnie, ze świadomym okrucieństwem. Nie wyręczajcie też Pana Boga- pozwólcie Mu rządzić. "Karma wraca" to nowomodny frazes i nie odnosi się do religii chrześcijańskiej. Wymyślili to Hindusi, dotyczy reinkarnacji: "jeśli żyłeś jak świnia, świnią się urodzisz."

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 17:41:59

    A ja nie 8lat to w naszym kraju za samą jazdę po pijaku powinno być

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 18:40:20

    Jaki dom dziecka co wy piszecie za głupoty, nie znacie się a wypisujecie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 19:10:33

    Kara więzienia to głupota. Za dobrze tam mają. Zesłać na przymusowe roboty, drogi robić.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 19:11:11

    Co za czasy za zabicie psa można dostać większy wyrok jak za człowieka.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 19:39:24

    A co to było inne zdarzenie ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 19:40:07

    Został zgwałcony, prokuratura rejonowa prowadzi odrębne postępowanie. Jestem świadkiem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 19:55:52

    Ty zostałeś zgwałcony nic o tym nie wiesz chejterze.

  • gość 2019-02-14 20:33:59

    Nie oceniajcie chłopaka, on ma sumienie, wiec co się stało, sam poszkodowany i stracił trzech kolegów. Nie chciał tego, on prawdopodobnie potrzebuje pomocy psychologa. Pozdrawia chłopaka, prosze Was darujcie sobie durne komentarze, stało się

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 20:43:03

    Koledzy widzieli, że był pijany, jednak z nim wsiedli... Sam8 są sobie winni...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 20:43:27

    Przestańcie gadać głupoty nikt nie został zgwałcony

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 21:03:32

    Dożywocie dla pijaka i mordecy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 21:10:35

    Szkoda chłopaka, ludzie jak można pisać takie głupoty czemu nikt tego nie usuwa

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 21:13:10

    Jak szkoda kogoś co pije i wsiada do samochodu i zabija ludzi powinien zgnić w pierdlu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 21:31:21

    A ty tez chcialbys zginac w pierdlu to uwarzaj bo karma wraca moze nie do ciebie ale moze masz dzieci albo bedziesz mial i jak ty bedziesz sie z tym czuł Wspolczuje wszystkim rodzinom

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 23:50:04

    Z tym gwałtem to prawda, sprawca się przyznał i jest tymczasowo aresztowany

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 03:02:23

    Anonim co ty za glupoty piszesz braci to on zabił a w domu dziecka to oni nigdy nie byli mieli wspanialych rodziców skad to wiem bo to moi kuzyni zgineli 8 lat chyba w kamieniolomach powinien odbyc za jazde po pijaku na rowerze dostają 2lata polskie prawo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 06:03:58

    Przestańcie pisać takie głupoty oni nie byli z domu dziecka ani nikt nie został zgwałcona chyba znam ich to wiem

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 06:47:53

    W głowie mi się nie mieści co tutaj jest wypisane głupoty nic wiecej dajcie spokój temu chłopakowi on i tak ma za swoje i jeszcze wszystko przed nim jestem ciekawa czy jakby któryś z tamtych chłopaków jechał to też by tak było dla mnie wszyscy są winni A nie tylko kierowca

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 06:58:17

    Prawda wszyscy są winni nie tylko kierowca, tak jak wszczesniej jeden gość napisał oni mogli go namawiać nikt nie wie jak było i nigdy się nie dowiemy bo jak we wcześniejszym artykule jest napisane, kierowca nic nie pamięta. Dajcie już mu spokój to wszystko zostanie w jego psychice. Więc nie piszcie tych zbędnych komentarzy

  • gość 2019-02-15 09:08:30

    popieram kolego nikt nie wsiada do auta po to aby zginac trzymaj się chlopie a piszącym głupoty psychiatra czeka wyjac numerek.

  • gość 2019-02-15 11:45:40

    Sąd Najwyższy nie miał wątpliwości, że pijany pasażer powinien powstrzymać pijanego kierowcę przed prowadzeniem auta.

  • andrzej - niezalogowany 2019-02-15 11:46:26

    gdzie jest ten psychiatra ?

  • Mateusz - niezalogowany 2019-02-15 13:34:09

    Oni są winni że wsiedli z nim do auta, ale on jako kierowca ponosił za nich odpowiedzialność. Takie są realia. Ludzie, przecież to dorosły człowiek, 19 lat to nie 9 i taki już odpowiada w pełni za swoje czyny. Jemu zabrakło hamulców, że wsiadł po pijanemu do auta i wysłał na tamten świat 3 kolegów. Teraz za to odpowie. 8 lat pewnie nie dostanie, może z 6. Ale jak ma sumienie to ono będzie go gryzło do końca życia i to jest największa kara.

  • gość 2019-02-15 13:41:16

    Ktoś tu dobrze napisał , jeżeli ta tragedia dotknęła by kogoś z naszych bliskich , nie daj boże dziecka to 8 lat jest sprawiedliwym wyrokiem ?? Pijany kierowca mógł jechać wszędzie , koło każdego z nas. Nie ma i nie może być przyzwolenia na bezmyślne odbieranie komuś życia ....Piłeś nie jedź - proste !

  • gość 2019-02-15 14:15:41

    Co tu dużo pisać, wiedzieli że jadą z nietrzeźwym, czy rodzice nie wiedzieli ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 16:53:04

    Przecież to nie był jego samochód tylko któregoś z nich więc raczej właściciel trzeźwy nie był że nie prowadził swojego samochodu. Wsadzili za kółko najtrzezwiejszego i jeździli. Taka dziś młodzież, nawet nie wiecie że jeżdżą tak samo jak oni a gadacie. Nikt z rodziców nigdy nie wie co robią ich dzieci i zawsze myśla że są święci

  • gość 2019-02-15 19:40:32

    I to jest właśnie meritum sprawy. Rodziców mało obchodzi co ich dzieci wyprawiają w wolnym czasie z kolegami, a nawet co w szkole się dzieje. Taka bierna postawa i bezstresowe wychowanie często prowadzi do tragedii, co i w tym przypadku niestety się wydarzyło.

  • gość 2019-02-16 10:07:46

    To nie byli dzieci tylko dorośli ludzie także nie obwiniaj rodziców.

  • gość 2019-02-16 19:20:03

    Na tyle dorośli, że własną pracą dorobili się własnego samochodu? A jak się samochód użycza, to wypadałoby wiedzieć komu? po co? na jak długo?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 16:08:48