:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Po likwidacji PKS: Starostowie trzech powiatów spotkali się w Ciechanowie

Komunikacja Publiczna, likwidacji Starostowie trzech powiatów spotkali Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

W Starostwie Powiatowym Ciechanowie odbyło się dziś (12 marca) pierwsze robocze spotkanie trzech starostów, w związku z zapowiedzianą likwidacją PKS Ciechanów. Samorządowcy m.in. zapoznali się z sytuacją prawną, w związku z decyzją grupy Mobilis o likwidacji z końcem czerwca tego roku lokalnych przewozów autobusowych.

W spotkaniu wzięli udział starosta ciechanowski Sławomir Morawski, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz starosta pułtuski Jan Zalewski. - Starostowie zgodnie przyznali, iż chcą zapewnić jak największej ilości mieszkańców swoich powiatów dojazd do miast, w tym do szkół, w sytuacji zaprzestania w czerwcu br. działalności spółki PKS. Szefowie powiatów w najbliższych dniach wyjdą z propozycją do prywatnych przewoźników, aby ci określili się czy są zainteresowani współpracą z samorządami w kwestii organizacji przejazdów dla mieszkańców. Musimy zatem poczekać na ich odpowiedź - poinformowała Barbara Tokarska-Wójciak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą o transporcie publicznym, transport na swoich terenach mają zapewnić gminy, powiaty i samorząd wojewódzki. Tym samym do najbliższych rozmów ma zostać zaproszony przedstawiciel marszałka województwa mazowieckiego. - Nie wiemy, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie, tego dzisiaj samorządowcy nie ustalili - dodaje rzeczniczka starostwa.

O likwidacji PKS Ciechanów przeczytacie TUTAJ.

(fot. BTW)

rb

Po likwidacji PKS: Starostowie trzech powiatów spotkali się w Ciechanowie komentarze opinie

 • mruj - niezalogowany 2018-03-12 15:35:38

  Mobilis likwiduje, a oni siadają do rozmów. Nie mogli się wcześniej dogadać i dołożyć do kursów. Mądry Polak po szkodzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 15:56:41

  Jakby kierowcy mobimisa nie wozili pasażerów za 5 zł to by kursy były rentowne a tak to zasilali swoje kieszenie.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 21:38:37

  A Ty wiesz ile zarabia średnio kierowca mobilisu ? to ci powiem 1600zł miesięcznie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 08:49:18

  Przynajmniej miał pracę. A tak to wziął 5 zł a teraz pracy brak. Przecież to błędne koło bo zabierali kursy bo niby nie było pasażerów. A pasażerowie byliby tylko nie drukowano biletów.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 11:32:46

  Od lipca będziemy podróżować kolejką,parowóz już jest. Wagoniki stoją na bocznicy w Krasnem.

 • Miziołek - niezalogowany 2018-03-13 12:22:57

  Proponuję , daję pod rozwagę Staroście i Prezydentowi ,aby w powiecie ciechanowskim funkcję tzw "PKS" przejął Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie, który już teraz obsługuje część gmin powiatu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl