:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Po likwidacji PKS: Starostowie trzech powiatów spotkali się w Ciechanowie

Komunikacja Publiczna, likwidacji Starostowie trzech powiatów spotkali Ciechanowie - zdjęcie, fotografia

W Starostwie Powiatowym Ciechanowie odbyło się dziś (12 marca) pierwsze robocze spotkanie trzech starostów, w związku z zapowiedzianą likwidacją PKS Ciechanów. Samorządowcy m.in. zapoznali się z sytuacją prawną, w związku z decyzją grupy Mobilis o likwidacji z końcem czerwca tego roku lokalnych przewozów autobusowych.

W spotkaniu wzięli udział starosta ciechanowski Sławomir Morawski, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz starosta pułtuski Jan Zalewski. - Starostowie zgodnie przyznali, iż chcą zapewnić jak największej ilości mieszkańców swoich powiatów dojazd do miast, w tym do szkół, w sytuacji zaprzestania w czerwcu br. działalności spółki PKS. Szefowie powiatów w najbliższych dniach wyjdą z propozycją do prywatnych przewoźników, aby ci określili się czy są zainteresowani współpracą z samorządami w kwestii organizacji przejazdów dla mieszkańców. Musimy zatem poczekać na ich odpowiedź - poinformowała Barbara Tokarska-Wójciak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą o transporcie publicznym, transport na swoich terenach mają zapewnić gminy, powiaty i samorząd wojewódzki. Tym samym do najbliższych rozmów ma zostać zaproszony przedstawiciel marszałka województwa mazowieckiego. - Nie wiemy, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie, tego dzisiaj samorządowcy nie ustalili - dodaje rzeczniczka starostwa.

O likwidacji PKS Ciechanów przeczytacie TUTAJ.

(fot. BTW)

rb

Po likwidacji PKS: Starostowie trzech powiatów spotkali się w Ciechanowie komentarze opinie

 • mruj - niezalogowany 2018-03-12 15:35:38

  Mobilis likwiduje, a oni siadają do rozmów. Nie mogli się wcześniej dogadać i dołożyć do kursów. Mądry Polak po szkodzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 15:56:41

  Jakby kierowcy mobimisa nie wozili pasażerów za 5 zł to by kursy były rentowne a tak to zasilali swoje kieszenie.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 21:38:37

  A Ty wiesz ile zarabia średnio kierowca mobilisu ? to ci powiem 1600zł miesięcznie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 08:49:18

  Przynajmniej miał pracę. A tak to wziął 5 zł a teraz pracy brak. Przecież to błędne koło bo zabierali kursy bo niby nie było pasażerów. A pasażerowie byliby tylko nie drukowano biletów.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 11:32:46

  Od lipca będziemy podróżować kolejką,parowóz już jest. Wagoniki stoją na bocznicy w Krasnem.

 • Miziołek - niezalogowany 2018-03-13 12:22:57

  Proponuję , daję pod rozwagę Staroście i Prezydentowi ,aby w powiecie ciechanowskim funkcję tzw "PKS" przejął Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie, który już teraz obsługuje część gmin powiatu.

 • gość 2018-04-15 16:46:05

  Proponuje zalozyc kamery w autobusach zeby nagrywaly czy kierowca sprzedaje bilet czy tez bierze kase do kieszeni. Nieraz bylem swiadkiem kiedy dochodzilo do zwyklego zlodziejstwa ze strony kierowcow kiedy to nie drukowali biletow tylko brali pare zlotych za przejazd do kieszeni !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Komunikacja Publiczna, Ciechanów - więcej informacji