:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Po likwidacji PKS Ciechanów: Starostwo czeka na oferty od przewoźników. Jakie trasy będą obsługiwać?

Komunikacja Publiczna, likwidacji Ciechanów Starostwo czeka oferty przewoźników Jakie trasy będą obsługiwać - zdjęcie, fotografia

Starosta Ciechanowski zaprasza do składania ofert na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ciechanowskiego. Zapytanie ofertowe dotyczy siedmiu tras, na których przewóz osób miałby być realizowany od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

To odpowiedź starostwa na zapowiedzianą na 30 czerwca likwidację PKS Ciechanów. Powiat, z mocy ustawy, musi bowiem w tej sytuacji zadbać o transport publiczny na szczeblu ponadgminnym. Po deklaracjach firmy Mobilis o zaprzestaniu świadczenia usług w powiecie ciechanowskim, starostwo rozpoczęło analizę zapotrzebowania na przewozy autobusowe, przede wszystkim wśród uczniów szkół powiatowych. - Wśród wszystkich uczniów naszych szkół powiatowych (oczywiście oprócz najstarszych klas, które odchodzą w tym roku), w marcu br. przeprowadziliśmy badanie ankietowe, pytając, kto z nich deklaruje się  na przejazd autobusami. Dojeżdżających do szkół prowadzonych przez powiat jest 722 uczniów. Na dojazd autobusem wyraziło chęć - 424 uczniów, czyli 57%. Ponadto dojazd pociągami zadeklarowało 95 uczniów, a transport własnym środkiem transportu - 203 uczniów. Wzięliśmy również pod uwagę przyszłe klasy I. Analizując liczbę uczniów ostatnich klas gimnazjów przewidujemy, że  47% z nich będzie dojeżdżało autobusami, ok. 423 uczniów. Dodając te dane ustaliliśmy, że dojazd autobusami musimy zapewnić grupie 663 uczniów szkół średnich - poinformowała nasz portal Barbara Tokarska-Wójciak, rzecznik prasowy starosty ciechanowskiego.

W związku z tym 14 maja starosta ogłosił zapytanie ofertowe na przewóz osób w powiecie ciechanowskim. Dotyczy ono świadczenia usług przewozowych na siedmiu trasach (ich wykaz publikujemy na dole artykułu) w okresie od 1 lipca 2018 r do 30 czerwca 2019 r. Starostwo oczekuje realizacji co najmniej dwóch kursów dziennie na każdej z tras, od poniedziałku do piątku - w godzinach rannych, umożliwiających dotarcie do miejsca pracy lub szkoły w Ciechanowie oraz popołudniowych, umożliwiających powrót z Ciechanowa do miejsca zamieszkania. Szczegółowe rozkłady jazdy dla poszczególnych tras zostaną sporządzone po wyborze wykonawcy usługi. Starostwo czeka na oferty od zainteresowanych przewoźników do 24 maja.

Wykaz tras objętych zapytaniem ofertowym:

Trasa nr 1: Ciechanów - Przasnysz (przystanki pośrednie: Przedwojewo, Dzbonie, Rąbież, Wola Wierzbowska, Łaguny, Golany, Krasne, Nowokrasne, Zielona, Janowięta, Barańce, Milewo Szwejki, Przasnysz).

Trasa nr 2: Ciechanów - Glinojeck (przystanki pośrednie: Ujazdówek, Rykaczewo, Gumowo, Kanigówek, Ościsłowo, Budy Rumockie, Huta, Śródborze, Zalesie, Płaciszewo, Ujazdowo, Kownaty Wojnowe, Brody Młockie, Rumoka, Rutki Marszewice, Luszewo, Ogonowo, Sulerzyż, Glinojeck).

Trasa nr 3: Ciechanów - Płońsk (przystanki pośrednie: Kraszewo, Ojrzeń, Młock, Wola Młocka, Osada Wola, Wojtkowa Wieś, Sochocin, Żochy, Kicin, Luberadz, Luberadzyk, Koziminy, Przyrowa, Nowe Miasto, Kownaty, Nużewko, Wkra, Malużyn, Nużewo, Płońsk).

Trasa nr 4: Ciechanów - Gołymin-Ośrodek (przystanki pośrednie: Wróblewko, Morawy Kafasy, Gogole Wielkie, Watkowo, Ciemniewko, Chróściele, Obiedzino, Wola Gołymińska, Pajewo Szwelice, Pajewo Wielkie, Stary Kałęczyn, Gołymin Ośrodek).

Trasa nr 5: Ciechanów - Pałuki (przystanki pośrednie: Chrzanówek, Władysławowo, Zygmuntowo, Opinogóra Górna, Czernice, Bogucin, Pałuki, Długołęka, Kołaczków, Kobylin, Kołaki Kwasy, Kołaki Budzyno, Klonowo, Patory, Goździe, Łęki).

Trasa nr 6: Ciechanów - Pułtusk (przystanki pośrednie: Gołotczyzna, Sońsk, Damięty, Łopacin, Mieszki Wielkie, Bądkowo, Burkaty, Mieszki Atle, Ciemniewo).

Trasa nr 7: Ciechanów - Regimin - Grudusk - Mława (przystanki pośrednie: Niestum, Targonie, Ropele, Szulmierz, Grzybowo, Lekowo, Karniewo, Klice, Pniewo Czeruchy, Włosty, Przybyszewo, Koziczyn, Jerluty Duże, Jerluty Małe, Leśniewo Dolne, Regimin, Strzegowo, Drogiszka, Niedzbórz, Czarnocinek, Morawy, Sułkowo, Modełka, Konopki, Strzałkowo, Sułkowo Polne, Sułkowo Borowe, Stupsk, Strzegowo).

rb

Po likwidacji PKS Ciechanów: Starostwo czeka na oferty od przewoźników. Jakie trasy będą obsługiwać? komentarze opinie

 • gość 2018-05-16 15:38:00

  Czy trasa nr 7 to podróż do Mławy przez Regimin, Koziczyn, Grudusk i Strzegowo? Przecież autobusem to będzie ze 3 godziny... Chyba, że w ramach tej trasy będzie funkcjonować kilka krótszych tras, ale o tym nic nie piszecie.

 • Bronislaf - niezalogowany 2018-05-17 05:49:26

  Jakie 3 godziny? Bredzisz jak malignie! Po prostu trzeba będzie trochę wcześniej wstać i zabrać książkę do autobusu. No tak, teraz ludzie już nie czytają tylko klikaja w swoje srajfony... Ludziom to nigdy nie dogodzi, najpierw płacz, że zamykają dworzec, teraz że trasy za długie, ech....

 • Gość - niezalogowany 2018-05-17 10:27:14

  Pawlowo bez dojazdu? Brak przystanku?

 • gość 2018-05-17 14:35:27

  Panstwo musi zapewnic uczniom dojazd do szkol , tak bylo za komuny

 • mruj - niezalogowany 2018-05-17 20:35:33

  Co to za przetarg jak tylko 2 kursy na linię, a przewoźnik nic z tego nie będzie miał, bo bez dopłat do kursów. Mobilis jeździł i ludzi jeździło jak na lekarstwo. Znowu szukają charytatywnej firmy, która zaraz się zwinie jak policzy ile do interesu dołoży.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl