:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C umiarkowane opady deszczu

Pensja minimalna i stawka godzinowa w górę

Ekonomia, Pensja minimalna stawka godzinowa górę - zdjęcie, fotografia

Od 2018 roku wzrośnie płaca minimalna. Rząd zdecydował, że najniższe wynagrodzenie będzie wyższe o 100 zł i wyniesie 2100 zł brutto. Podjęto również decyzję o podniesieniu stawki godzinowej.

Do 15 września każdego roku Rada Ministrów jest zobowiązana do ustalenia wysokości minimalnego wynagrodzenia oraz stawki godzinowej za pracę. W tym roku płaca minimalna wynosi 2000 zł brutto, a stawka godzinowa - 13 zł. Zgodnie z podjętą wczoraj (12 września) przez rząd decyzją od 1 stycznia 2018 roku pensja minimalna wyniesie 2100 zł brutto, co jest wzrostem o 5%, czyli 100 zł w stosunku do obecnie obowiązującej kwoty. Oznacza to, że osoby zatrudnione na etacie otrzymają "na rękę" około 1530 zł.

Wraz z nowym rokiem o 70 gr wzrośnie również minimalna stawka godzinowa. Z obecnie obowiązujących 13 zł zostanie podniesiona do 13,70 zł. Dotyczy to przede wszystkim umów zlecenia oraz umów o świadczenie usług.

Jak poinformował rząd ustalona na przyszły rok płaca minimalna będzie stanowiła 47,3% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2018 r.

(fot. pixabay)

Pensja minimalna i stawka godzinowa w górę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się