:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Parowóz jest już w Ciechanowie. Kiedy stanie na skwerze? [zdjęcia]

12/03/2018 13:32
Inwestycje, Parowóz Ciechanowie Kiedy stanie skwerze [zdjęcia] - zdjęcie, fotografia

Parowóz kolejki wąskotorowej PX 48 wraz z wagonem – węglarką przyjechał już do Ciechanowa. W najbliższych tygodniach zostanie wyeksponowany na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej z Sienkiewicza. To zwycięski projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego przez Tomasza Podsiadlika.

- W środę (7 marca) odebraliśmy parowóz z Krasnego. Po przewiezieniu do Ciechanowa trafił do firmy Metaltech do oczyszczenia, piaskowania i pomalowania. Na skwerze pojawi się najprawdopodobniej w połowie kwietnia - poinformował nas radny Podsiadlik. Jak dodała wiceprezydent miasta parowóz będzie ogólnodostępny. - Każdy będzie mógł wejść i zrobić sobie np. pamiątkowe zdjęcie z naszą ciuchcią - napisała na swoim facebookowym profilu Joanna Potocka-Rak. Parowóz trafił do Ciechanowa w ramach podpisanej przez miasto na początku lutego umowy na użyczenie z gminą Krasne.

Ciuchcia stanie na częściowo zrewitalizowanym w ramach projektu skwerze u zbiegu ulic Fabrycznej i Sienkiewicza. W ubiegłym roku wykonano tam utwardzenie terenu, wybudowano alejki oraz zamontowano oryginalne podkłady kolejowe i szyny, odzyskane w trakcie remontu ul. Sienkiewicza. Pojawiły się też elementy małej architektury, w tym tablica informacyjna z opisem historii ciechanowskiej wąskotorówki.

Projekt obywatelski Tomasza Podsiadlika „Parowóz wraca do Ciechanowa” wygrał w kategorii projektów osiedlowych na os. Przemysłowe, uzyskując 317 głosów. Koszt jego realizacji oszacowano na ok. 100 tysięcy złotych.

Parowóz jest już w Ciechanowie. Kiedy stanie na skwerze? [zdjęcia] komentarze opinie

  • gość 2018-03-12 13:53:23

    Ciekawe kiedy złomiarze zainteresują się

  • Przemko - niezalogowany 2018-03-12 14:35:49

    Proszę o zamontowanie w tym miejscu monitoringu, ponieważ jestem pewien że kwiat młodzieży ciechanowskiej zapewne upiększy tą ciuchcię zajebistym grafitti i wlepkami.

  • Dyzma - niezalogowany 2018-03-12 18:47:18

    Wywalenie kasy w błoto, żeby napić się piwa nie trzeba kupować browaru, sprowadzać parowóz żeby strzelić sobie fotke. Mozna było te pieniążki przeznaczyć na inne cele

  • Regan - niezalogowany 2018-03-12 19:58:59

    Przecież inne cele są realizowane, dla wielu nawet przekroczyły oczekiwania, taka ozdoba akurat w takim miejscu to bardzo fajny pomysł.

  • gość 2018-03-12 20:17:53

    dobrze ze będzie ta ciuchcia ;) uważam tez że kamera to słuszny pomysł .... nie chcę tłumaczyć 2 letniemu synowi co to jest HWDP.... Bo znając naszych "umysłowych" ... tro takie napisy szybko się pojawią.

  • gość 2018-03-12 20:37:12

    świetny pomysł, realizacja a przede wszystkim pokłony za wrażliwość na historię tej części miasta.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 21:05:59

    Szkoda, że na inną historie ratusz nie jest tak wrażliwy.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 21:31:54

    Bardzo fajny pomysł

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 21:49:46

    Bardzo zły pomysł

  • Agnieszka - niezalogowany 2018-03-12 21:51:34

    Dlaczego mój komentarz został skasowany o tym że dzieci będą miały czym się bawić.

  • gość 2018-03-13 00:51:35

    Czyli wypiaskują pomalują cudzą własność. Gdy gmina Krasne znajdzie jakiś fortel prawny np że kolejka niszczeje albo jest niszczona, Ciechanów odwiezie ją na miejsce właścicielowi a ten ją postawi u siebie, co będzie jeździł ją oglądać do Ciechanowa. Druga sprawa. Ładnie porobione alejki. Ciekawe jak tam do tego parku wiedzie dźwig i te dwa tiry z naczepami nie robiąc szkody tym alejkom. No ale co tam, się naprawi.

  • gość 2018-03-13 04:20:51

    wielkie wspomnienia bynajmniej dla mnie , tylko ,nie w tym miejscu . Ciuchcia powinna stanac przy dworcu PKP to z pkp rozpoczynała swój bieg to tam było całe jej serce

  • gość 2018-03-13 23:18:58

    dobry pomysł taka ciuchcia tylko trzeba ją pilnować w oczku kamery przed cieCHAMowiakami.

  • Krzysztof B. - niezalogowany 2018-03-14 10:09:11

    Czy ktoś może udzielić informacji jaka firma zajmowała się załadunkiem i transportem widocznego na zdjęciach Px 48?

  • nie na temat - niezalogowany 2018-03-14 13:22:21

    Ile jajek trzeba dodać jak robi się sernik? Właśnie robię i nie wiem.

  • gość 2018-03-16 08:30:45

    Żeby tylko żydzi się nie dowiedzieli,bo będzie jak ze "złotym pociągiem" - stwierdzą, że to napewno ich własnośc

  • gość 2018-03-16 21:44:23

    A kiedy pojedzie Sienkiewicza do Cukrowni?

  • gość 2018-03-26 11:45:13

    ciekawe dlaczego mój post skasowany? pisałem o kimś kto żyje do dziś i prowadził takie cacko pół wieku temu.

  • Niki - niezalogowany 2018-03-28 21:46:44

    Brawo dla pomysłodawcy!

Dodajesz jako: |

Inwestycje, Miasto Ciechanów - więcej informacji