:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Para prezydencka przygotowała w Ciechanowie paczki dla potrzebujących

Przez około godzinę prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką pomagali wolontariuszom z Banku Żywności w Ciechanowie w przygotowaniu paczek dla osób potrzebujących. Ciechanowska placówka była trzecią w kraju, w której Para Prezydencka wcieliła się w rolę wolontariuszy.

- Dla nas to jest ogromna radość, że również w tym roku możemy brać udział w akcji organizowanej przez federację Polskich Banków Żywności. Od lat ją wspieramy robiąc również zakupy w ramach zbiórki żywności w naszym osiedlowym sklepie w Krakowie. To jest wielkie dzieło, które zostało rozpoczęte 21 lat temu przez Jacka Kuronia i bardzo się cieszymy, że to dzieło się tak wspaniale rozwija. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa działalności. Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych ludzi pomaga w tej akcji - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. - Dziękuję tym, którzy wyciągają przyjacielską dłoń do potrzebujących - dodał Prezydent Andrzej Duda.

Para prezydencka przypomniała, że obecnie w kraju działają 32 Banki Żywności. Przez wszystkie lata organizacje zebrały dla osób potrzebujących w sumie 758 tys. ton żywności o wartości blisko 2 mln zł. Z pomocy Banków Żywności korzysta ok. 2 mln osób i 35 organizacji.

Andrzej Duda wraz z małżonką podziękowali wszystkim pracownikom Banków Żywności, wolontariuszom a także darczyńcom, którzy tylko w tym roku w czasie trzydniowej Świątecznej Zbiórki Żywności przekazali potrzebującym 776 ton żywności. Dodajmy, że paczki przygotowane przez Parę Prezydencką trafią do podopiecznych Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie.

Wystąpienie prezydenta oraz jego małżonki w Banku żywności w Ciechanowie można obejrzeć TUTAJ.

(fot. Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl)

Para prezydencka przygotowała w Ciechanowie paczki dla potrzebujących komentarze opinie

 • gość 2017-12-13 17:05:38

  Widziałem jak kolumna Maliniaka przemykała Śmiecińską ;)

 • kierowca - niezalogowany 2017-12-13 17:45:57

  Przez jaśnie wielmożną kolumnę zblokowali cały ruch już przed skrzyżowaniem na Sarnową Górę od strony Ciechanowa w kierunku Ojrzenia i przez ponad 20 minut staliśmy w dłuuugim korku, aż wielmoże nie przejechały...

 • gość 2017-12-13 17:52:34

  Azeby panstwo COS DALO MUSI GDZIES INDZIEJ ZABRAC . Z niczego nie ma czegos

 • Kolo - niezalogowany 2017-12-13 19:23:50

  Warto było czekać na Pana prezydenta. Jak sobie przypomnę tego opasłego knura z wąsem od polowań i skakaniu po krzesłach to wiem, że to była dobra zmiana. Zmiana jakościowa.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-13 20:57:17

  Dobra zmiana, wolne żarty! Tamten nic nie robił i ten też nie robi...

 • gość 2017-12-13 23:42:36

  Kiedyś w Ciechanowie na Placu Jana Pawła II, Prezydent Komorowski przeszedł między ludzi , rozmawiał podawał ludziom rękę, i zwyczajnie pobył wśród nas tu żyjących, był w Urzędzie Miasta, w szkole przy szpitalu i w PWSZ, nawet w browarze - najstarszym zakładzie. Można było zrobić zdjęcie iść blisko "Głowy Państwa". A obecny Pan Prezydent Duda nie przyjechał dla mieszkańców Ciechanowa, i tyle w temacie. Zmiana przyjazdu, brak kontaktu z mieszkańcami, z włodarzami miasta i starostwa itp. Zdjęcia mówią, co tam robi... jedna pani z TPD i jedna co w parafii rozdaje paczki. No i młodzież "na galowo". Szkoda państwowej kasy na takie godzinne wyprawy " w to i z powrotem" - Warszawa-Ciechanów-Warszawa , bo zatrudniono tyle ochrony i aut rządowych, a te kilka paczek to i młodzi by zrobili. A wydatki związane z "wycieczką - kasę lepiej było przeznaczyć na paczki dla potrzebujących. Nie należę do żadnej partii, ale nie było to pożyteczne widowisko. Mieszkańcy... za bramą, na ulicy... czekali na próżno.

 • gość 2017-12-14 07:41:39

  Nie wierzę co czytam! Bronek z suflerką krążył po Placu Jan Pawła II i rozmawiał z ludźmi. Prezydent Duda w ciągu jednego dnia potrafił być w Ciechanowie, w Makowie Mazowieckim na spotkaniu z mieszkańcami i na expoze Premiera Rządu w Sejmie. Bronek po odbyciu spaceru na ciechanowskim placu i spotkaniu z kolegami z PO pojechał na polowanie. Ot różnica:)

 • Kolo - niezalogowany 2017-12-14 17:08:23

  Wspominając Bronka bula warto zmienić pracę. I o kredycie pomyśleć. To jego sposób na życie. A prezydent Duda jest de beściak.

 • Aga - niezalogowany 2017-12-14 17:09:30

  Wy ludzie zawsze musicie tylko narzekać ? Przyjechał źle, siedzi w pałacu też źle. Pada deszcz źle , świeci słońce źle. Same marudy :(

 • gość 2017-12-14 18:44:31

  ale sunia ta w pomaranczowym

 • Picolo - niezalogowany 2017-12-14 21:48:59

  Nasz prezydent jest wspaniałym prezydentem! Drugą kadencję ma w kieszeni. A jak PiS zmieni konstytucję to będzie prezydentem dożywotnio.

 • gość 2017-12-14 23:30:38

  Prezydent Duda był w Ciechanowie godzinę, a do Makowa nie pojechał w ogóle, tylko ruszył na Warszawę,

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Organizacje Pozarządowe, Ciechanów - więcej informacji