:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

OSP Lekowo wśród zwycięzców Florianów 2017!

W czwartek (4 maja) podczas uroczystej Gali Finałowej, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Spośród 57 nominowanych, prestiżowe statuetki FLORIANÓW i nagrody odebrało 21 zespołów – nagrodzono 19 prospołecznych inicjatyw i 2 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców.

Zainicjowany pod koniec 2016 r. konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno druhów Ochotniczych Straży Pożarnych jak i środowisk współdziałających ze strażakami ochotnikami. Do Konkursu FLORIANY wpłynęło aż 375 zgłoszeń ze wszystkich województw. Kapituła Konkursu nominowała do elitarnego grona półfinalistów 54 prospołeczne inicjatywy oraz 3 zgłoszonych przez OSP wyjątkowych pracodawców. Na Galę Finałową Konkursu FLORIANY przyjechali wszyscy nominowani, którzy z niecierpliwością oczekiwali werdyktu Kapituły. W wielkim finale Konkursu nagrodzono najlepszych – 19 najciekawszych inicjatyw zrealizowanych w latach 2015 – 2016, których efekty wpłynęły na poprawę jakości życia lokalnej społeczności i jednocześnie przyczyniły się do integracji wspólnoty, oraz 2 pracodawców wyróżniających się zaangażowaniem na rzecz lokalnego środowiska, w którym funkcjonują.

W gronie laureartów, w kategorii Kultura i Tradycja, znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Lekowie (gmina Regimin), wyróżniona za projekt "Ocalić od zapomnienia". Jego celem była konserwacja zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Lekowie, które wyróżniają się kunsztem artystycznym i są „świadkami historii”. Celem było również budowanie świadomości historycznej mieszkańców Gminy Regimin i parafii lekowskiej m. in. za pomocą odtworzenia losów osób spoczywających w tych mogiłach. Efektem projektu jest renowacja trzech nagrobków i pozyskanie środków na sfinansowanie konserwacji kolejnych grobów. Dzięki projektowi mieszkańcy Gminy Regimin i Parafii Lekowo mogli zapoznać się z życiorysami osób pochowanych na miejscowym cmentarzu. Stało się to możliwe dzięki wydaniu książki „Ocalić od zapomnienia. Cmentarz w Lekowie”. Ponadto, zwiększyła się świadomość historyczna, a także wrażliwość na potrzebę dbania o zabytkowe obiekty. Dodatkowo, bogata historia własnej okolicy staje się powodem do dumy.

OSP Lekowo wśród zwycięzców Florianów 2017! komentarze opinie

  • Arek - niezalogowany 2017-05-06 11:41:40

    Wielkie Gratulacje

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl