:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C umiarkowane opady deszczu

Opinogórskie święto plonów. W Pałukach odbyły się dożynki (wideo/zdjęcia)

Kilkaset osób bawiło się podczas dożynkowego święta w gminie Opinogóra Górna. Tegoroczne święto plonów zorganizowano w Pałukach.

Dożynki gminne zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji rolników, która została odprawiona w pałuckim kościele św. Gotarda. Po niej dożynkowy korowód udał się w kierunku placu przy miejscowej świetlicy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po życzeniach ze strony zaproszonych gości starostwie dożynek - Iwona Trętowska z Niemierzyc i Jacek Maciejewski z Dzbonia - przekazali wójtowi gminy Piotrowi Czyżykowi dożynkowy bochen chleba. Gospodarz następnie, jak nakazuje tradycja, podzielił się nim z mieszkańcami. Po prezentacji kilkudziesięciu wieńców dożynkowych oraz przygotowanych przez poszczególne sołectwa wyrobów regionalnych, rozpoczęła się artystyczna część wydarzenia.

Na scenie, jak co roku, zaprezentowali się najpierw lokalni artyści, działający w Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpiła m.in. Gminna Orkiestra Dęta Trzech Pokoleń czy chóry Nadzieja i Melodia. Później przed opinogórską publicznością zaśpiewali goście specjalni, czyli zespoły disco polo Active i Junior. Muzyka porwała mieszkańców do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin.

Opinogórskie święto plonów. W Pałukach odbyły się dożynki (wideo/zdjęcia) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się